999 rezultate për

gylenit

Pas Harun Çelik, një tjetër mbështetës i Gylenit rrezikon dëbimin në Turqi Harun Çelik rrezikon të mos jetë mësuesi i parë turk mbështetës i Gylenit që dërgohet nga Shqipëria në Turqi pavarësisht
Melania Trump vizitë në shkollën e Gylenit, mbetet e kënaqur nga edukimi dhe stafi Melania Trump postoi në rrjetin social Twitter vizitën që bëri në shkollën Dove në Oklahoma. Gruaja e presidentit ame
Erdogan-Gylen, si nisi çarja dhe si pritet përfundimi Nga Arbana Xharra dhe Alon Ben Meir* Deri pesë vjet më parë, Fethullah Gylen dhe Presidenti i Turqisë Erdogan ishin
KMDLNJ: Mos u bëni pjesë e luftës së Erdoganit Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar në lidhje me arrestimin e pesë shtetasve turq sot
KMDLNJ: Kosova të mos ia ekstradojë kundërshtarët politikë Erdoganit Kërkesa për ekstradimin e shtetasit turk, Ugur Toksoy, i cili dyshohet se ka lidhje me lëvizjen opozitare turke të udhëh
Zyrtarët turq shajnë shkollat e Gylenit, acarohet Nikolla: Deklarata palidhje! (VIDEO) Zyrtarë të ambasadës turke dhe agjencisë TIKA kanë shfrytëzuar një aktivitet me studentët e Universitetit të Tiranës për
ANALIZA/ Tri arsye pse Erdogani është i fiksuar me Gylenin Yüksel Alp Aslandogan- Huffington Post Në telefonatën e tij të parë me presidentin Trump, presidenti i Turqisë,
Trump do t’ia dorëzojë Gylenin Turqisë? I zgjedhuri i presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump, për këshilltar të sigurisë kombëtare ka sugjeruar se Was
Huffington Post: Erdogani po planifikon të vrasë klerikun Fethullah Gylen Nga Mahir Zejnalov/ Huffington Post Shërbimet e inteligjencës turke raportohet se janë duke planifikuar një sul
Zyrtarët amerikanë habiten prej materialeve të dërguara nga Turqia për ekstradimin e Gylenit Ndërkohë që presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe qeveria e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim ka tre vjet që këmbëngu
Foreign Policy / Spastrimet e Erdoganit janë luftë sektare nga Edward Luttwak, Foreign Policy - Mustafa Kemal Ataturku, themeluesi i Republikës së Turqisë sekulare që zëvendës
Kërkesa për ekstradim, SHBA: Qëndrimi i Gylenit në SHBA është kryekëput ligjor Dy ditë më parë përfaqësuesit e lartë të shtetit turk kanë pohuar se kanë dorëzuar gjithë dokumentacionin e nevojshëm pë
Associated Press / Gjykata amerikane rrëzoi padinë e qeverisë turke ndaj imamit Fethullah Gylen Një gjyqtar federal ka rrëzuar ditën e mërkurë një padi, ku dijetari mysliman, M. Fethullah Gylen, i cili jeton prej vit
Foreign Affairs: Përpjekja për t'a bërë Lëvizjen Gylen të heshtë, do të jetë tragjike për mbarë kulturën islame Revista e njohur botërisht për çështjet në lidhje me Marrëdhëniet Ndërkombëtare, Foreign Affairs, i dha hapësirë kësaj h
Turqia dje, sot dhe nesër Turqia që dikur ishte Perandori, sot ka një standard të privilegjuar gjeostrategjik, që shtrihet në dy kontinente (në pj
Ebaugh: Asnjë provë nga kritikuesit e Gylenit Autorja e njohur amerikane Helen Rose Ebaugh e cila ka botuar së fundmi librin “Lëvizja Gylen”, ku ka shfaqur disa mendi