999 rezultate për

gyleni

Eurodeputetët paralajmërojnë Ramën për dëbimin e gylenistëve: Nuk bëhet tregti me jetët e njerëzve Eurodeputetët Ramona Strugariu dhe Vlad Botoș kanë shpjeguar edhe njëherë qëndrimin e tyre në lidhje me ekstradimet
Ministri turk nxjerr zbuluar Lleshajn dhe Ramën për Harun Çelikun: Faleminderit, na sillni gylenistë të tjerë Ministria e Brendshme e konsideroi si një dëbim rutinë atë të mësuesit turk Harun Çelik natën e 1 janarit të këtij viti,
Ende mister procedurat e autoriteteve shqiptare ndaj turkut "gylenist" Procedurat e ndjekura nga autoritetet shqiptare ndaj shtetasit turk Harun Çelik, i larguar nga vendi i tij si mbështetës
Pas Harun Çelik, një tjetër mbështetës i Gylenit rrezikon dëbimin në Turqi Harun Çelik rrezikon të mos jetë mësuesi i parë turk mbështetës i Gylenit që dërgohet nga Shqipëria në Turqi pavarësisht
Kur Bushati përplasej LIVE me Çavusoglu për gylenistët: Laiciteti, në ADN-në e Shqipërisë Me dëbimin natën dhe me një vendim urgjent të mësuesit turk Harun Çelik në një ditë pushimi si 1 janari, Shqipëria iu ba
Avokati i gylenistit të dëbuar zbardh detajet: Kërkoi azil, nuk ia dhanë Mësuesit gylensit Harun Çelik iu refuzua azili politik nga autoritetet e burgjeve shqiptare sipas avokatit të tij, Alban
Pas presionit për "gylenistët", Edi Rama dorëzohet para "Sulltanit" Nga Ekspress Edi Rama shpesh lëvdohet me qasjen e lehtë që e ka tek Erdogani. Presidenti turk kujdeset personalisht t
Dëbimi i gylenistit, PD akuzon drejtpërdrejt Ramen: Pse u zgjodh 1 janari?! (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimit për dëbimin e një mësuesi turk, sepse policia e shtetit dyshon se ai
I kishte shpëtuar përndjekjes në Turqi, shteti shqiptar dëbon me urgjencë mësuesin gylenist (VIDEO) 42-vjeçari turk, Harun Çelik është dëbuar me urgjencë nga Shqipëria mbrëmjen e sotme. Abc News ka arritur të mësojë për
Melania Trump vizitë në shkollën e Gylenit, mbetet e kënaqur nga edukimi dhe stafi Melania Trump postoi në rrjetin social Twitter vizitën që bëri në shkollën Dove në Oklahoma. Gruaja e presidentit ame
Erdogan-Gylen, si nisi çarja dhe si pritet përfundimi Nga Arbana Xharra dhe Alon Ben Meir* Deri pesë vjet më parë, Fethullah Gylen dhe Presidenti i Turqisë Erdogan ishin
Ministri turk kërkon largimin e gylenistëve, Bushati i kujton se këtu funksionojnë gjykatat Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. Ai ka mbajtur dhe një konfer
Gruaja e gylenistit të dëbuar nga Kosova: Mediat e Erdoganit gënjyen Osman Karakaya është arrestuar në Kosovë ditë më parë, bashkë me pesë shtetas të tjerë turq, për t'u dëbuar më pas në Tu
Vdisni ju gylenistë! Zbulohet fakti tronditës nga masakra e djeshme në Turqi Personi që vrau katër akademikë turq në Eskisehir të enjten i shihte ata si mbështes të klerikut Fetullah Gylen, thotë a
Haradinaj: Dëbimi i gylenistëve, aksident i Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se arrestimi i gjashtë shtetasve turq në Kosovë, ka qenë “aksident i
Molliqaj ka vërejtje për mësuesit që veprojnë në Kosovë Deputeti i Grupit të Pavarur, Dardan Molliqaj, në seancën e thirrur për të diskutuar deportimin e gjashtë mësuesëve, tho
Kryesia e Kuvendit mblidhet nëser për kërkesën e dëbimit të mësuesëve Kryesia e Kuvendit njofton se nesër mban në orën 10:00 mbledhjen, ku pritet të caktohet mbajtja e seancës për deportimin
Zyrtarja e BE-së bën thirrje për bllokim të Kosovës në BE pas arrestimit të gylenistëve Arrestimi i gjashtë shtetasve turq që jetonin në Kosovë dhe ekstradimi i tyre në Turqi ku akuzohen nga pushtetit i presi
Çfarë i tha Pacolli kryeministrit të Turqisë, kur i kërkuan t’i arrestojë gylenistët? Jetlir Zyberaj, këshilltari i ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës ka treguar se shteti turk u kishte kërkuar mbyll
A u pagua Thaçi nga Erdogan për operacionin e deportimt të mësuesëve? Kapja dhe deportimi i 6 gylenistëve që ndodhi të enjten e kaluar e kapi në flagrancë Presidentin Hashim Thaçi, i cili kë