999 rezultate për

guinea

Atleti nga Guinea sfidon dhimbjet, vrapon këmbëzbathur Sidy Diallo ka udhëtuar në mbarë botë, ndonjëherë duke vrapuar në maratona njëra pas tjetrës, dhe së fundi, e ka mbajtur
Këto janë shtetet që votuan kundër Kosovës në Interpol Shteti i Kosovës sot dështoi të bëhet pjesë e organizatës më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol. Kosova në
Seksi mes homoseksualëve është ende krim në 69 shtete India ka hedhur poshtë një ligj të epokës koloniale që dënon seksin mes homoseksualëve. Por ende ekzistojnë 69 shtete
Në Serbi thonë se Papua Guinea e Re ka tërhequr njohjen për Kosovën! Serbia do të vazhdon të bëjë presion ndaj shteteve që e kanë njohur Kosovën ta ç’bëjnë një gjë të tillë. Sot ministri
Lajme të rremë, Facebook bllokohet në këtë vend Facebook do të bllokohet për më shumë se 1 muaj në Papua Guinea e Re për shkak të zbulimit të llogarive dhe lajmeve të r
Rikonfirmohet njohja e pavarësisë së Kosovës nga Guinea-Bissau Rreth 3 muaj pasi ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se Guinea-Bissau e ka tërhequr njohjen e pavarësis
Pacolli ndryshon mendim, mbështet ratifikimin e demarkacionit Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, raportoi dje para Komisionit pë
Pacolli thotë se ka pasur tendenca për tërheqje të njohjes së Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli në Forumin 2015 ku u diskutua për spektrin e politikave të BE-së ndaj Koso
Alfabeti do ta përcaktojë nëse Guinea Bisao e ka njohur Kosovën Rasti i Guineja Bisaos u bë kontesti i radhës ndërmjet Beograadit dhe Prishtinës, por edhe rasti i parë në të cilin përg
Pacolli "iluminon" Sissocon: Njohja e Kosovës ekziston, nuk qenke i informuar? Kryeministri i Guinea Bisao, Umaro Sissoco ka deklaruar se vendi i tij nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës. Këtë dek
Kryeministri i Guinea Bissau nxjerr bllof Kosovën në Beograd Kryeministri i Guinea Bissau, Umaro Sisoko, i cili po qëndron për vizitë në Beograd, ka thënë se ky vend asnjëherë nuk e
Mrekulli në qiell, pasagjerja lind vogëlushen e saj në avion (FOTO LAJM) Një mrekulli ka ndodhur në linjën e një avioni, pasi një shtetase franceze solli në jetë vajzën e saj gjatë fluturimit m
Kameruni injoron Kosovën, gjen kundërshtar tjetër në miqësore Ditët e fundit u përfol që përfaqësuesja e Kosovës do të luajë me Kamerunin një miqësore, por kjo nuk do të ndodhë. K
Zbulohet misteri i festimit me dorezën e bardhë nga Eder Eder ka qenë mbrëmë lojtari vendimtar që vendosi fitoren e Europianit ndaj Francës. Sulmuesi me origjinë nga Guinea, si
Policia në Papua Guinea vret katër studentë Katër studentë janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur kur policia hapi zjarr ndaj protestave të studentëve në kr
Partizani merr në provë një sulmues nga Guinea Merkatoja e janarit tek ekipi i Partizanit është një prioritet i madh pasi shumë zhvillime kanë ndodhur kohët e fundit.
Hidhet shorti për Kupën e Afrikës, ja 4 grupet Kupa e Afrikës zbulon rrugën që do të ndjekin 16 skuadrat pjesëmarrëse drejt fitimit të trofeut. Kompeticioni më i rëndë
Rasti i dytë me malarje, 35-vjeçari nga Vlora kishte ardhur nga Guinea Raportohet rasti i dytë i prekur nga malarja në vendin tonë. Ashtu si edhe rasti i parë, i prekuri është pikërisht nga V
Hoxhaj në takimin e Këshillit të Ministrave të Jashtëm të OBI Enver Hoxhaj Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, lë Parisin dhe udhëton drejt Republikës së Guineas.
Britani, lëshohet sateliti ushtarak Ushtria britanike ka lëshuar në orbitë një satelit të fuqishëm telekomunikimi. Platforma “Skynet-5D”, e cila peshon 5 to