999 rezultate për

guantanamos

Burgu i Manastirit si burgu i Guantanamos, torturohen tre të burgosur shqiptarë (VIDEO) Burhan Saliu, Osman Osmani dhe Rexhep Memishi, janë tre të burgosurit të cilët që dje kanë filluar grevë urie në burgun
Brenda burgut famëkeq të Guantanamos (FOTO LAJM) Janë shënuar plot 15 vite nga hapja e burgut të Guantanamos Obama dështoi ta mbyllte këtë burg, pavarësisht se kishte
I dënuari i Guantanamos, picier në Shqipëri Abu Bakker Qassim ishte i brengosur kur Shqipëria i dha atij dhe katër ujgurëve myslimanë azil politik. Kjo ndodhi më 20
Ish të burgosurit e Guantanamos mbrohen nga juristët Organizata britanike “Reprive” ka kërkuar shpjegime nga shteti shqiptar në lidhje me moslejimin e ish-të burgosurit të G
Nga burgu i Guantanamos, picier në Tiranë Abu Bakker Qassim, është një qytetarë mysliman nga Kina, i cili pasi është liruar nga burgu famëkeq i Guantanamos ka fit
NATO vret ish-të burgosurin e Guantanamos Forcat e NATO-s kanë vrarë një ish-të burgosur të Guantanamos, i cili iu bashkua talebanëve pas kthimit në vendlindjen e
Wikileaks: Berisha kërkoi më shumë të burgosur të Guantanamos Mes mesazheve të publikuara nga Wikileaks, ka edhe mesazhe për përpjekjet amerikane për të gjetur vende që të strehonin
Transferohen ne Shqiperi tre te burgosur te Guantanamos Tre të burgosur të Guantanamos janë transferuar në Shqipëri. Në vendin tonë janë
Perfundon afati per mbylljen e Guantanamos Presidenti Barak Obama po i afrohet afatit që përcaktoi për mbylljen e burgut në Guantanamo. Të
SHBA planifikon transferimi e te burgosurve te Guantanamos Shtetet e Bashkuara gjatë ditës së sotme do të shpallë planet për sigurimin e një bur
Mbyllja e Guantanamos, pas 22 janarit Sekretari amerikan i Drejtësisë, Erik Holder ka deklaruar për mediat se afati 22 janar për mbylljen
Edhe tre ish të burgosur të Guantanamos, strehohen në Shqipëri Pas 5 shtetasve kinezë, ish të burgosur në Guantanamo, edhe 3 të burgosur të tjerë gjejn&e