999 rezultate për

gruevskin

Zbulohet kandidati që do të zëvendësojë Gruevskin Pas dhënies së dorëheqjes të Nikolla Gruevskit, një tjetër personalitet politik pritet ta zvendësojë ish kryeministrin.
Fletarrest ndërkombëtarë për Gruevskin dhe Boshkovskin Prokuroria Themelore Publike kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, sot deri tek Ministria e Punëve të Brendshme
Zaevi bën akuzën e tmerrshme për Mickoskin, mund ta ketë ndihmuar Gruevskin Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në debatin e mbrëmshëm në televizionin “TV 24”, ka deklaruar se ka dyshime, se në
Pasi u fotografua me Gruevskin, reagon për herë të parë Trajkovski Këshilltari i VMRO-DPMNE-së në Komunën e Gazi Babës Aleksandër Trajkovski sot refuzoi të komentojë fotografinë e shkrepu
Hahn: Jemi të pafuqishëm për të ekstraduar Gruevskin Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han sot në mëngjes para fillim të Këshillit të ministrave për Punë të Jashtme të BE-së
Opozita hungareze e quan Gruevskin kriminel, kërkon të ekstradohet Tre parti opozitare hungareze nëpërmjet një letre të hapur kërkojnë që ish kryeministri Nikolla Gruevski të ekstradohet
Hungaria sërish merr në mbrojtje Gruevskin: PE të mos i fusë hundët Pasi që Parlamenti Evropian (PE) ditën e kaluar gjatë votimit të rezolutës për Maqedoninë miratoi edhe dy amendamente pë
Mali i Zi: Kërkoni llogari te Zaevi për arratisjen e Gruevskit Kryeministri i Malit të Zi Dushko Markoviq, ka deklaruar se është detyrë e Maqedonisë dhe jo e Malit të Zi që të kujdese
Edhe një fletë-arrest për Gruevskin Këshilli gjyqësor i sektorit për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1- Shkup, duke veprua
Orban: Fatkeqësisht ende nuk e kam takuar Gruevskin “Nuk kam kohë të marrë frymë, jo më të takohem me Nikolla Gruevskin”, tha mbrëmë kryeministri hungarez, Viktor Orban, pë
Zaev e mohon: Nuk kam pasur marrëveshje me Gruevskin Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot nga Strumice i ka hedhur poshtë akuzat se ka marrëveshje me ish kryeministrin
Agjentët e huaj ndihmuan Gruevskin të arratiset Shërbimi Informativ Hungarez është i përfshirë në lehtësimin e arratisjes së ish kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevsk
Sela i bën thirrje Hungarisë: Na jepni Gruevskin Lideri i partisë opozitare shqiptare në Maqedoni, Ziadin Sela në një intervistë për median ndërkombëtare “EUObserver”, k
Ministria e Drejtësisë dërgon kërkesën për Gruevskin Ministria e Drejtësisë njofton se e ka dërguar kërkesën për ekstradim të ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruev
Gruevski pritet "ta mbajë frymën" tek Putini Gruevski mund të largohet drejt Rusisë. Policia malazeze e konfirmoi kalimin e Nikolla Gruevskit përmes territorit të sa
8 pyetje dhe kush e ndihmoi Gruevskin në Shqipëri? Mbetet një mister i vërtetë arratisja e Nikola Gruevskit në itinerarin Maqedoni-Shqipëri-Mali i Zi-Serbi-Hungari. Nu
Departamenti Amerikan i Shtetit reagon për Gruevskin: Burg në Maqedoni Shetetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas kërkesës për azil të ish-kryeministrit të Maqedonisë. Departamenti
Brenda burgut të Shutkës, kjo dhomë e pret Gruevskin (FOTO LAJM) Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, është shpallur fajtor nga drejtësia në Maqedoni për keqpërdorim të para
Kush po e mbron Gruevskin në Hungari Televizioni “1TV” nga Budapesti raporton se kryeministri hungarez Viktor Orban po e mbron ish-kryeministrin e Maqedonisë
Qelia e burgut po e pret, avokati flet për Gruevskin Avokati i ish-kryeministrit të Maqedonisë, Dimitar Dangov tha se nuk di se ku gjendet klienti i tij. Ai nuk dëshiront