999 rezultate për

gruevski

Ramadani: Mbrapa platformës maqedonase qëndron Gruevski Analisti politik, Ismet Ramadani në një deklaratë për “A1on” theksoi se pas thirrjes së Partisë Socialiste të Maqedonis
Deputeti shqiptar: "Kriza politike në Maqedoni përfundon vetëm nëse Gruevski dorëhiqet" Deputeti Aldo Bumçi ka thënë sot se kriza politike në Maqedoni mund të zgjidhet vetëm nëse lideri i VMRO-DPMNE-së Nikoll
Markoviç: Intervista e Gruevskit, për të mbuluar dështimin e negociatave me BDI-në Intervista e së së shtunës e Nikolla Gruevskit në "Tv Nova", shkaktoi reagime të shumta, ndërsa për analistët, kjo inter
LSDM: Jakimovski po ballafaqohet me fundin e tij politik, njëjtë si Gruevski Kreu i Komunës së Karposhit, Stevçe Jakimovski, tha sot se nëse LSDM-ja arrin ta formojë qeverinë e re, kriza politike n
Gruevski këmbëngul për zgjedhje të reja në Maqedoni VMRO-DPMNE nuk heq dorë nga zgjedhjet e reja parlamentare për të cilat thotë se do të mbahen së bashku me ato lokale.
Osmani: Me Gruevskin vepruam njësoj si me LSDM-në (VIDEO) Kreu i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, këmbëngul se BDI-ja asnjëherë nuk ka kërkuar garanci me shkrim pasi ka pasur besi
LSDM: Gruevski ka mbaruar, Maqedonia do të shkojë përpara Me anë të një komunikate për shtyp, LSDM-ja i është përgjigjur Nikolla Gruevskit lidhur me intervistën e tij në televizi
Gruevski apel shqiptarëve: Nuk jam i keq! Kreu i VMRO-DPMNE, gjatë një interviste në "TV Nova", nuk u largua nga fjalori shantazhues që e ka për Bashkimin Demokra
Gruevski akuzon hoxhallarët për humbjen e tij më 11 dhjetor Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, ka akuzuar hoxhallarët se kanë bërë fushatë kundër partisë së tij para
Gruevski: Nëse LSDM do të pranojë Platformën shqiptare, ne shkojmë në opozitë Kryetari i VMRO-DPMNE-së ka komentuar ngjarjet e fundit në Maqedoni duke folur edhe për platformën e partive politike sh
Gruevski: PSP punon në mënyrë selektive, nuk e prek as BDI-në e as LSDM-në Prokuroria Speciale është instrument i qendrave të jashtme dhe i LSDM-së, e cila dëshiron të vijë në pushtet duke rrëzua
"Gruevski të japë dorëheqjen si kryetar partie dhe si deputet" Forumi i Patriotëve Mendjelirë i ka bërë thrrje Gruevskit të japë menjëherë dorëheqjen nga posti i kryetarit të OBRM-PDU
Thaçi pas takimit me Hahn: Gruevski dhe Ahmeti janë marrë vesh për qeverinë Pas takimit me eurokomesarin Johannes Hahn, Ish kryetari i PDSH-së, deklaroi se Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti janë m
Kërcënon Gruevski: BDI do e paguajë nëse na kthen shpinën Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, gjatë një takimi me ambasadorin e Francës në Maqedoni Kristjan Timonie, ka bi
Ermira Mehmeti: Është absurde që Gruevski të reformojë qeverinë (VIDEO) Ish-deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti, ka thënë se Gruevski, "nga një kryeministër që ka bërë aq nam përgjimesh, është
RTS: Gruevski i përjashtuar nga bisedimet për qeverinë e re VMRO-DPMNE-ja është përjashtuar nga negociatat për të formuar qeverinë e re të Maqedonisë, përcjell "Radio Televizioni i
Rama: S’ka rëndësi as Gruevski as Zaevi, por platforma shqiptare Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka folur sonte në Klan Kosova në lidhje me zhvillimet e fundit në Maqedoni. Kryem
Çfarë bisedoi Gruevski me ambasadorin rus? Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, i shoqëruar nga sekretari i partisë për bashkëpunim ndërkombëtar, Aleksandar
MAQEDONIA/ Sinani: Një makinë e zezë kërcënoi Ahmetin, Sherifi: "Topi", sërish tek BDI-ja Në emisionin e sotëm Top Show është duke u diskutuar për situatën paszgjedhorë në Maqedoni. Të ftuar janë Artan Grubi, s
Përfundon takimi i fundit midis Gruevskit dhe Ivanovit Ka përfunduar takimi i Presidentit Gjorge Ivanov me kryetarin e VMRO-DPNE-së, Nikolla Gruevski. Ky ishte takimi i fu
 
Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.

Përtej tensionit politik që shkaktoi, shkarkimi i djeshëm i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë është shoqëruar me humor në rrjetet sociale.