999 rezultate për

gruevski

Brenda 14 ditëve Gruevski duhet të futet vullnetarisht në burg Aktgjykimi për arrestimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski si i dyshuar në rastin “Tank” , me vulë nga gjykata e Ape
Gruevski përpiqet të shfajësohet pas hetimeve të reja Ish-kryeministri Nikolla Gruevski mbrëmë përmes një statusi në profilin e tij në Facebook ka komentuar gjashtë rastet e
Prokurorja shqiptare ia mbyll gojën Gruevskit Pas dëshmisë së Mirosllav Shipoviq u ndërpre seanca e sotme në Gjykatën Penale për lëndën e Prokurorisë Speciale “Dhuna
Prokurorja shqiptare kërkon arrestimin e Gruevskit Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot u vonua në seancën gjyqësore për rastin “Dhuna në Komunën Qendër” dh
Gruevski sërish jep llogari para gjykatës Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë e re gjyqësore për rastin e Prokurorisë Speciale Publike “Dhuna në Qendë
Prokurorja shqiptare që i tmerroi me çekiçin e drejtësisë Gruevskin dhe Jankullovskën Pas shqiptimit të aktgjykimit për lëndën “Tanku” kundër Gordana Jankulloskës, e cila u dënua ma gjashtë vite burg, proku
Ku ndryshon Zaev nga Gruevski? Përfaqësimi i shqiptarëve në Prokurori vetëm 1%! Me qëllim që të arrihet përfaqësimi adekuatë i shqiptarëve dhe komuniteteve tjera në Prokurorinë Shtetërore Publike, Zhu
Ekspertët tregojnë nëse Gruevski do të hyjë në qelinë e burgut Ekspertët juridik Xvonko Davidoviq dhe Besa Arifi, lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit për dënimin e ish-kryeministr
Apeli vërteton burgun për Gruevskin Gjykata e Apelit e ka konfirmuar dënimin prej 2 vjet burg për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski, i cili u gjykua për nd
Apeli i jep edhe një goditje Gruevskit Gjykata e Apelit e ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Nikolla Gruevskit për përjashtimin e prokurores publike, Katica J
Apeli vazhdon të bëjë drejtësi ndaj Gruevskit, burgu është afër Gjykata e Apelit sot duhet ta vazhdojë seancën publike për ankesën e aktvendimit të shkallës së parë për Nikolla Gruevsk
Gruevski trondit partinë, thotë se do të hyjë në burg (VIDEO) Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski sot në konferencë shtypi në Kuvendin e Maqedonisë tha se gjykatësit duan që
Zaev: Ta pranojmë emrin e ri siç e ka pranuar dikur Gruevski Kryeministri Zoran Zaev, sot duke i komentuar dokumentet që i ka publikuar “Uikiliks” se që në vitin 2008 është pranuar
Wikileaks nxjerr sekretin e dhimbshëm të Gruevskit për emrin Qeveria e Maqedonisë në vitin 2008 ka qenë e gatshme të pranojë emrin Republika e Maqedonisë Veriore apo Republika e Maq
Drejtësia nuk mposhtet ndaj Gruevskit Gjykata e Apelit vendosi ta refuzojë kërkesën e të akuzuarit Nikolla Gruevski për shtyrjen e seancës për shkak mungesës
Sot Gruevski ka ditëlindjen por mund të jetë më e hidhura për të Në Gjykatën e Apelit sot duhet të mbahet seancë publike për ankesën e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski për dënimin me
Gruevski përpiqet t'i fshihet drejtësisë Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski sot nuk u paraqit në Gjykatën e Apelit në seancën e rastit “Tank”, për b
Sot, Apeli vendos për dënimin e Gruevskit Gjykata e Apelit në Shkup sot duhet të vendosë për ankesën e ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski për aktvendimin e shqip
Vëllai i truprojës të Gruevskit do të jetë dëshmitar Avokati i udhëheqësit të grupit për ngjarjet e 27 prillit, Aleksandar Vasilevski – Ninxha, Oliver Vuksoviq, në fjalën hy
Në fund të muajit merret vendimi përfundimtar për Gruevskin Gjykata e Apelit më 30 dhe 31 gusht do të mbajë seancë në të cilën do të diskutojë për ankesën e ish-kryeministrit maqed