999 rezultate për

grubi

"Shkronjat tona janë të arta", Tuna risjell versionin e ri të këngës së alfabetit (VIDEO) Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, ka përkujtuar sot zyrtarisht përvjetorin e Kongresit të Manast
Dërgimi në Hagë i ish-krerëve të UÇK-së, Grubi: Është dështim i një procesi 20-vjeçar Duke filluar nga e hëna e ardhshme, ish-krerët e UÇK-së do të dalin të dëshmojnë përpara Gjykatës Speciale të Hagës.
Artan Grubi: Po i hapim kufinjtë me fqinjët (VIDEO) Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi konfirmoi
Ali Ahmeti i vërteti: Këmbë mbi këmbë në Qeveri Zëvendëskryeminsitri i parë sot ka mirëpritur liderin e BDI-së, Ali Ahmetin në zyrën e tij në Qeveri. Grubi pas takim
Grubi: BDI do të drejtojë me "Rrugët e Maqedonisë" (VIDEO) Zv/kryeministri i vendit, Artan Grubi në Click Plus në TV21, deklaroi se BDI do të udhëheqë me "Rrugët e Maqedonisë" dhe
Takohen Grubi e Tahiri, për çfarë biseduan Hapja e kufijve ishte një ndër temat për të cilën biseduan në takimin e sotëm zëvendëskryeministri Artan Grubi dhe homol
Ja sa zëvendësministra do të ketë BDI nga 16 gjithsej Nesër apo më së voni deri të martën do të të jenë të njohur emrat e zëvendësministrave dhe sekretarëve shtetërorë, dekla
Maqedonia lehtëson kalimin në kufi për një pjesë të kosovarëve Pas vizitës së ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, në Maqedoninë Veriore, kjo e fundit ka vendosur që ta heqë testi
Grubi: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë sjell paqe në rajon (VIDEO) Zëvendëskryeministri i parë shqiptar në qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, në një intervistë për TV Abc
Zëvendës Kryeministër i parë, qeveria ndryshon rregulloren për postin e Grubit Posti i Zëvendës Kryeministrit të parë do të jetë shumë shpejt zyrtar. Kjo pasi gjatë Seancës së sotme të mbajtur në
A do ta zëvendësojë Ali Ahmetin, përgjigjet Artan Grubi (VIDEO) Zëvendëskryeministri Artan Grubi i ka qujtur lajme të rreme shkrimet e publikuara në disa portale se ai mund do ta zëven
Grubi e nis me këmbë të mbarë, vendoset mu në kryeministri (FOTO LAJM) Shqiptarët si asnjëherë më parë nuk kanë patur më shumë fuqi politike dhe pushtet si tani përfshirë Ministritë më të rën
Reagon Artan Grubi: Ali Ahmeti, i pazëvendësueshëm, nuk largohet nga drejtimi i BDI-së Artan Grubi ka reaguar në lidhje me lajmin se do të jetë pasuesi i Ali Ahmetit në krye të BDI-së. Sipas Grubit, marr
Grubi: Nuk do jemi pjesë e asnjë koalicioni ku është e Majta e Apasievit Ish deputeti i BDI-së dhe një herit krahu i djathtë i Ali Ahmetit, Artan Grubi në një intervistë për gazetën Shqip të Sh
Grubi: Ziberi kryeministër, ka më shumë përvojë se Zaevi! Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në fushatën elektroale ka premtuar që këtë herë është koha për krye
"Naser Ziberi kryeministër, ka më shumë përvojë se Zaevi" (VIDEO) Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në fushatën elektroale ka premtuar që këtë herë është koha për krye
BDI bën deklaratën e fortë: Jemi çelsi absolut për formimin e qeverisë së re Në Maqedoninë e Veriut janë mbyllur numërimet në shumicën e qendrave të votimit. Deri më tani, LSDM e Zoran Zaev kryeson
Grubi: Synojmë të shembim murin e fundit në Maqedoni Qytetarët e Maqedonisë së Veriut më 15 korrik do t’u drejtohen kutive të votimit. Ndërkohë, BDI ka propozuar se ka ardhu
Grubi: Dy maqedonasit po na sjellin kriza, koha është për shqiptarin Ish deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka komentuar ngjarjet e fundit të dy liderëve poltik maqedonas Zoran Zaevit dhe Hrist
"Vetëvendosje mos të perzihet në Maqedoni" (VIDEO) Marr parasysh lidhshmërinë e liderit të VV-së Albin Kurtit me partitë opozitare shqiptare në Maqedoni dhe mbështetjen që