999 rezultate për

gripi

Mjeku: Koronavirusi zhduket për pak javë në Shqipëri, rikthehet pas pushimeve verore Me ardhjen e verës, COVID-19 do të largohet dhe nuk pritet të rikthehet të paktën deri në nëntor-dhjetor, kur nis sezoni
Agron Llakaj mendon se është prekur nga COVID-19: Më është rikthyer dy herë Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj gjatë një interviste për emisoonin "Vizioni i Pasdites", ka bërë deklaruar se me
"Viti më i vështirë i gripit", Bino: Testi i parë i COVID-19 në Shqipëri është bërë në janar Testi i parë Covid-19 në Shqipëri është bërë në 31 janar, deklaroi Drejtorja e Departamentit të Epidemiologjisë në ISHP,
Kryemadhi flet për COVID-19: Më vdiq njeriu i afërt nga gripi Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi hodhi akuza të forta ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama
101-vjeçarja ia doli të mundë gripin spanjoll, kancerin dhe koronavirusin Tani në kohë pandemie, kemi nevojë për lajme të mira, lajme shprese. Dhe një lajm që të jep shpresë për të ardhmen dh
101-vjeçarja që i kishte shpëtuar kancerit shërohet nga koronavirusi Një grua nga Nju Jorku që i mbijetoi pandemisë së gripit spanjoll dhe mundi kancerin, ka triumfuar në luftën kundër COVI
"Të lejohen tifozët në stadium", ish-portieri i Arsenalit ironizon: Koronavirusi më i lehtë se gripi Ish-portieri i Arsenalit, Jens Lehman e ka mposhtur koronavirusin dhe tashmë ironizon me të duke u shprehur se ishte më
A do të zbehet COVID 19 në verë dhe të kthehet më pas si gripi? Gripi sezonal ka tendencën të zhduket gjatë verës dhe kjo po bën që disa të shpresojnë që dhe koronavirusi do të zhduket
Shano: Gripi i derrit ka qenë më vdekjeprurës se koronavirusi Eksperti i njohur i çështjeve ekonomike, Dritan Shano, thotë se kjo që ka ndodhur me koronavirusin “është e paprecedentë
"Kur u lansua 3G, doli SARS-i, me 4G doli gripi i derrave, me 5G tani Covid-19" Boksieri i famshëm anglez, Amir Khan ka ndarë teorinë e tij të veçantë të komplotit rreth pandemisë së koronavirusit bot
Gripi spanjoll infektoi 500 milionë njerëz, çfarë duhet të mësojmë nga e kaluara Ndonjëherë paralelet midis kësaj pandemie dhe atyre të mëparshme janë jo fort të çuditshme. Më parë, u tha se hidroks
Mjeku bën thirrjen e fortë: Harrojeni COVID-19, 300 të vdekur në dy muaj nga gripi i Hong Kongut Edhe pse ka futur të gjithë botën në karantinë, pandemia e koronavirusit të ri nuk është e vetmja që ka njohur planeti d
100 vjet më vonë, çfarë kemi mësuar nga pandemia e gripit spanjoll as Luftës së Parë Botërore, një pandemi gripi pushtoi botën dhe vrau të paktën 50 milionë njerëz. Çfarë kemi mësuar nga
Sot 101 vjeç, i moshuari që lindi në kohën e gripit spanjoll dhe i mbijeton Covid-19 Ai lindi në vitin 1919 ku bota si sot ishte në një pandemi globale për shkak të gripit spanjoll. Sot ai është 101 vje
Cilat janë 15 pandemitë që ndryshuan historinë e botës ndër shekuj Në fushën e sëmundjeve infektive, pandemia është skenari më i keq. Kur një epidemi përhapet përtej kufijve të një vendi,
Lëngjet e frutave që ju forcojnë imunitetin dhe ju ndihmojnë gjatë periudhave të gripit Lëngu i portokallit: Mund të parandalojë inflamacionin: Lëngu i portokallit jo vetëm që ka veti anti-inflamatore, por ko
Flet pacienti 42 vjeçar drejt shërimit nga koronavirusi: Më i lehtë se gripi! Kontakti i parë i “pacientit zero” të identifikuar me koronavirus në Shqipëri, po shkon drejt shërimit. Lajmin e dha
Pamje të rralla: Mori 50 milion jetë, si u luftua gripi spanjoll 100 vite më parë (FOTO LAJM) Fotografi bardhezi të 100 viteve më parë janë rikthyer me ngjyra, për të treguar se si personeli mjekësor luftoi kundër
Si ta dallojmë koronavirusin nga gripi i zakonshëm? ISHP tregon simptomat Njerëzit edhe pse kanë informacione me shumicë, sërish gjenden të papërgatitur përballë një sërë artikujt të cilët ndonj
Si dallon koronavirusi nga gripi dhe virozat e stinës? Në një situatë kur viroza të ndryshme kanë prekur vendin është e rëndësishme të bëhet diferenca e një gripi të zakonshëm