999 rezultate për

greqi

Tampon të gjithëve që hyjnë në Greqi, 7 ditë karantinë dhe nëse testi del negativ Greqia sot njoftoi se ka vendosur të fusë në karantinë nga 7 deri 14 ditë, cilindo qytetar që futet në territorin e saj.
Kufiri me Greqinë mbetet i mbyllur, shqiptarët detyrohen të kalojnë doganën në këmbë Në pikën kufitare të Kakavijës prej orës 1 e deri më tani kanë hyrë në Shqipëri 60 shqiptarë kryesisht këmbësorë dhe pak
"Tmerri" i belgëve dhe biznesmenëve, kush është grabitësi i karburanteve që mori letrën e OFL Aleks Prifti wshtw personazhi i radhws i cili ka rwnw nw "rrjetwn" e OFL dhe duhet tw deklarojw pasurinw brenda 48 orwve
Gazeta italiane: Si fitoi Shqipëria dhe Greqia me Covid-19 Gazeta e përditshme italiane “Corriere Della Sera”, në një shkrim me titull “Koronavirusi në Evropë: pse Rumania, Bullga
U kap me 55 kilogramë "mall", arrestohet në Greqi shqiptari Një shqiptar 25 vjec është arrestuar në Selanik nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. I riu nga Shqipëria u kap
I njohur ndryshe si Poturri, kush është "tmerri" i bankave që vodhi 130 milion lekë në Krujë Ditën e sotme, 31 vjeccari Andi Rexhepi u vu në pranga nga policia pasi akuzohet për 15 vjedhje. I njohur ndryshe si
Vera vjen përvëluese, në Greqi temperaturat do të shkojnë mbi 40 gradë Celsius Vera po vjen, dhe këtë herë më me "vrull" se zakonisht. Këtë e dëshmon rritja ekstreme e temperaturave edhe në Shqip
Greqia drejt rihapjes totale: Sa plazhe janë rihapur deri më tani Greqia është një ndër vendet që është prekur nga COVID-19, ndërkohë së fundmi shteti fqinj ka nisur lehtësimin e masave.
Abuzoi me të e më pas e vrau, burg përjetë për të riun shqiptar në Greqi Ditën e sotme është dhënë vendimi për shqiptarin Aleksandër Lucaj dhe shokun e tij grek, të akuzuar për përdhunimin dhe
Punësimi në Greqi, punëtorët shqiptarë priten si heronj nga bizneset vendase Marreveshja e 1 majit mes dy shteteve fqinje për punësimin me procedura të përshpejtuara te deri në 10 mijë punëtorëve n
Qeveria greke merr vendimin se kur hapen kufijtë me Shqipërinë Qeveria greke ka marrë vendimin të hapë kufijtë me Shqipërinë në datën 16 qershor. Njoftimi në fjalë i është dërguar
Deputeti i opozitës kthen vëmendjen nga plaga e vjetër: Në Greqi kanë vdekur 38 shqiptarë për 2 vjet Deputeti i opozitës së re Kristaq Papa ka ngritur në mënyrë simbolike tre parrulla në Kuvend. Deputeti kërkon që sht
COVID-19/ Nën masa të rrepta, Greqia i hap plazhet nga e shtuna Dhe pse gjatë pandemisë, Greqia ka vendosur hapjen e 515 plazheve të organizuara të vendit nga e shtuna, 16 maj. Plaz
Ambasada në Athinë njoftim të rëndësishëm për emigrantët shqiptarë në Greqi Ambasada shqiptare në Athinë bën me dije se nga fillimi i javës së ardhshme do të rinisë puna për mijëra emigrantë shqip
Të burgosurit shqiptarë në Greqi: Jetojmë mes plehrave, pa bukë Dhjetëra të burgosur shqiptarë në Greqi ankohen për kushtet çnjerëzore që mbahen në qeli. Në redaksinë e emisionit “Fiks
SPAK mbyll hetimet, akuzat që rëndojnë mbi 6 të pandehurit që tentuan kalonin 1 ton ''mall'' drejt Greqisë Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet për 6 persona të akuzuar
Rrëmbeu djalin e gazetarit, kush është Titi i rrezikshëm që trazoi Greqinë Astrit Hasani është një shqiptar i rrezikshëm që qëndron pas një grupi kriminal në Greqi dhe vepron në zonën e Athinës.
Jeni emigrant në Greqi? Merret vendimi i rëndësishëm Greqia ka vendosur zgjatjen e lejeve të qëndrimit për emigrantët deri në 31 dhjetor 2020, nga situata e krijuar me pande
Shkoi në Greqi për të mbledhur lulen që kushton 50 mijë euro një kg, arrestohet shqiptari Nuk ka fund plaçkitja e luleve aromatike dhe medicinale nga shqiptarët, të cilët kalojnë kufirin në mënyrë të paligjshme
15 mijë punëtorë shqiptarë në Greqi, kjo është dogana fillestare që do hapet Pasi Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje për punësimin sezonal të shtetasve shqiptarë në sektorin e bujqës