999 rezultate për

greke

Tërmeti tragjik vendos paqe mes Turqisë e Greqisë, Athina vetëofrohet për ndihmë Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Izmirin dhe ishullin grek të Samos, ka vënë paqen mes dy vendeve. Kryeministri Kyria
Vdekja e Konstantin Katsifas, mediat greke: Shqipëria po varros dosjen! Sot bëhen dy vjet nga vrasja e Konstantinos Katsifas nga forcat RENEA pas të shtënave të vazhdueshme të tij në fshatin B
Incident i rëndë në Egje, anija greke ndahet përgjysmë (FOTO LAJM) Një anije e Marinës greke u përplas me një anije tregtare jashtë portit të Pireut të martën në mëngjes. Anija tregtar
Zhdukja e nënkryetarit të organizatës "Agimi i Artë", mediat greke: Po kërkohet në Shqipëri Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka reaguar për zhdukjen e Christos Pappas, nënëkryetarit të organizatës krimi
Nuk la gjë pa thënë kundër shqiptarëve, armiku i "betuar" kalon natën e parë në qeli 35 të arretuarit e “Agimit të Artë’, e shpallur tashmë organizatë kriminale nga gjykata greke kaluan mbrëmë natën e parë
Media greke zbulon tradhtinë në Tiranë: I bëmë presion për detin, ata pranuan Hagën Ajo që në Shqipëri u shfaq si një marrëveshje për të shkuar në Hagë për të zgjidhur çështjen demarkacionit të detit me G
Tension në Mesdhe! Avionët ushtarakë grekë në gatishmëri, afrohet anija kërkimore turke “Forcat e Armatosura nuk kanë ndaluar për asnjë sekondë për të monitoruar nga afër lëvizjet e Oruc Reis dhe flotës turke
Mosmarrveshje e pretendime për detin, Shqipëria e Greqia shkojnë në Hagë (FOTO LAJM) Mes Shqipërisë dhe Greqisë ka mosmarrëveshje për caktimin e zonave detare dhe për këtë dy shtetet, kanë vendosur t'i dre
Anija turke mësyn në "zonën e zjarrit”, Egjeu në kulmin e tensionit Në një distancë prej 12 miljesh detare nga Kastelorizo, anija kërkimore turke Oruç Reis aktualisht është duke lundruar m
Mbi 1 ton drogë drejt Greqisë, arrestohet dy shqiptarë (VIDEO) Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë pasi dyshohen si organizatorë të transportimit një sasie të konsiderueshme
"Erdhën turqit": Ushtria greke në alarm Ushtria greke është vendosur në alarm të plotë pas fillimit të kërkimeve nga anija turke "Oruç Reis" në jug të ishullit
I vrau me hanxhar, 45-vjeçari shqiptar i mori jetën grekes dhe të dashurit të saj Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar me qëllim për të gjetur autorin e dyshuar të vrasjes së dyfishtë në
Vinte nga Shqipëria, roja bredgetare greke bllokon rreth 1,2 ton marijuanë Roja bredgetare greke bllokoi rreth 1,2 ton marijuanë dhe arrestoi dy persona në një zonë bregdetare në Peloponez. Sipas
Kapet 1.2 ton drogë në gomone, mediat greke thonë se vjen nga Shqipëria Mediat greke raportojnë për kapjen e një gomone me drogë në vendin e quajtur Marmario Mani. Gomonia është pikasur në
Prifti tërbon grekët: Do të më urreni, por Kacifas nuk është hero! Prifti grek, Elefterios Balakos ka dhënë disa detaje për ditën kur u ekzekutua Kostandin Kacifas pas përplasjes me armë
Ishte arratisur nga burgjet greke, arrestohet shqiptari Një i ri shqiptar është kapur pasi më herët kishte arritur të arratisej nga burgjet e Greqisë. Lajmi është bërë publi
Pas turkut, Eva Murati bën grekët "të çmenden" pas saj (FOTO LAJM) Eva Murati para disa ditësh tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, pasi mori një koment si përgjigje nga Can Yaman. Moderatorj
"Diletta e Shqipërisë", grekët tërbohen pas Eva Muratit (FOTO LAJM) Eva Murati është një nga prezantueset më simpatike në vendin tonë, teksa vitet e fundit 25-vjeçarja ka shkëlqyer duke mo
I riu shqiptar "turpëron" policët grekë, shkojnë t'a arrestojë por ai u merr armën nga dora Një shqiptar është vënë në pranga nga policia greke. Kamerat kanë kapur momentin kur arma e shërbimit të një polici të n
Refuzuan testin COVID-19 dhe u prezantuan si agjentë sekretë, dy grekët e pësojnë keq Dy shtetas grekë nga Athina janë arrestuar në Kakavije nga Policia Greke pasi kanë refuzuar të kryejnë testin pranë auto