999 rezultate për

grek

Olta Gixhari mori 12 mijë euro nga ministri grek! Reagon për herë të parë aktorja (FOTO LAJM) Aktorja e famshme shqiptare, Olta Gixhari është një ndër emrat të cilët figurojnë në listën e atyre që u paguan me shuma
“Bizneset dhe mediat shqiptare morën zarfe me para nga Athina”, gazetari tregon skandalin Pak ditë kanë kaluar që nga skandali që përfshiu tërë vendin. Lajmi në fjalë u përcoll nga mediat greke të cilat dekl
Shpërndanin kokainë në lokalet e Athinës, kapen 4 shqiptarët e rrezikshëm Një grup kriminal i përbërë nga katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke pasi janë kapur duke shpërndarë ko
Opozita greke mund të bllokojë marrëveshjen e Prespës Qëndrimin se kur të arrijë Marrëveshja e Prespës në Kuvendin grek, Grekët e Pavarur do të braktisin Qeverinë, edhe njëhe
Partia opozitare greke përpiqet të bllokojë integrimin e Maqedonisë Qëndrimin se Demokracia e Re nuk do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës, as në këtë e as në Parlamentin e ardhshëm, edh
Deklarata "bombë" e Kotzias, a preken ishujt e Ksamilit nga zgjerimi grek Nikos Kotzias, i dorëhequr pak ditë më parë nga posti i ministrit të jashtëm në Greqi, ka dorëzuar sot detyrën te kryemi
Kapen 3 çanta me drogë në kufirin greko-shqiptar, ku dyshon e policia Të paktën 47 kg marijuanë janë gjetur të fshehura në kufirin greko-shqiptar. Siç raportohet droga u gjet në një zonë
Berisha bën deklaratën e fortë për marrëveshjen me Greqinë Ish-Kryeministri Berisha flet me shqetësim se po shkohet drejt një zgjidhje politike-juridike dhe aspak teknike lidhur m
Operohet në gju pas dëmtimit me Kombëtaren, shikoni sa do të mungojë Enea Mihaj Vetëm katër minuta në ndeshjen e tij të parë si titullar me Kombëtaren shqiptare në miqësoren ndaj Jordanisë dhe më pas
Dorëhiqet ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias raportohet të ketë dhënë dorëheqjen. Kjo lëvizje nga Kotzias, vjen një ditë
Koxias kërcënon hapur: Pa marrëveshjen, s'ka të ardhme për Maqedoninë Pa pranimin e Marrëveshjes së Prespës nuk ekziston kurrfarë zgjidhje, porositi shefi i diplomacisë greke, Nikos Koxias,
Gjendet një kafkë njeriu në kufirin grek, dyshohet se i përket shqiptarit Një punëtor ka gjetur një kafkë njeriu teksa pastronte një kanal. Kafka u gjet në zonën e Prevezës, në Greqi. Par
Mavraj tregon të vërtetën e pasaportës greke Pak ditë më parë lojtari i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj përfundoi në qendër të kritikave pas lajmit se ai ishte p
Ndryshimet ligjore, këto janë kriteret e reja për marrjen e nënshtetësisë greke Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi e kanë aplikuar për nënshtetësinë helene tashmë mund të informohen sh
Me flamuj dhe priftërinj, varrosen eshtrat e 578 ushtarëve grekë në Këlcyrë (VIDEO) Rivarrimi i eshtrave të ushtarëve grekë të zhvendosur nga parcela në fushën e fshatit Dragot në Tepelenë tek manastiri n
Pas domateve, Greqia bllokon edhe specat shqiptare me helme Autoritetet greke kanë bllokuar në Pire një sasi me speca nga Shqipëria, të cilat u konsideruan të papërshtatshme për ko
Mërgim Mavraj merr pasaportë greke (FOTO LAJM) Mërgim Mavraj është grek. Zyrtarisht, me letra e kemi fjalën. Ose të paktën këtë ka lënë të kuptohet mbrojtësi i Kombëta
Horror në kufirin greko-turk, tre gra gjenden të therura dhe të lidhura Tri gra, origjina e të cilave nuk bëhet e ditur ende, janë gjetur të vdekura në Greqi, vetëm pak metra larg lumit Evros,
Ja kush është pedofili shqiptar që abuzoi me mbesën e tij dhe 3 vajza greke (FOTO LAJM) Autoritetet greke kanë publikuar foton dhe identitetin e pedofilit shqiptar të arrestuar në 16 shtator në ishullin Rodos
Olympiakos shokon Milanin (VIDEO) Olypiakos ka kaluar në avantazh ndaj Milanit në "San Siro". Ai që ka shënuar për grekët është Guerrero në minutën e