999 rezultate për

gradualisht

Mjegull e vranësira, si pritet të jetë sot moti Java parashikohet te nise me vranësira e kthjellime. Reshje shiu përgjatë bregdetit dhe pjesërisht shtrëngatë shiu në
Shembet edhe hotel Lubjana në Durrës (VIDEO) Mesditën e sotme ka nisur shembja me ekskavator e hotel Lubjanës në Durrës që u shkatërrua nga tërmeti tragjik i së mart
Mësoni motin deri të mërkurën (FOTO LAJM) Moti këto ditë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike si dhe masave të ngrohta ajrore. Mirëpo, masa të ftoht
Britanikët preken nga historia e dhimbshme e Modriç dhe Mandzukiç Një histori e pazakontë e një shteti të Europës që ende është i traumatizuar nga dhuna dhe lufta që e përjetoi në vitet
Duhani, ta lini menjëherë apo gradualisht? Shkencëtarët prej kohësh po kërkojnë përgjigjet për mënyrën më të mirë për të ndihmuar njerëzit të lënë duhanin. Shpesh,
Gruevski publikon këngën e re të Zaevit Ish-kryeministiri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka bërë një status në rrjetin social facebook, ku akuzon kryeministrin
Nesër dhe pasnesër moti vjen me lajme të mira Pas ditëve të para të javës me mot kryesisht t vranët dhe me shi, meteorologët parashikojnë se nga mesi i javës, rryma t
A do të ketë reshje shiu sot? Mësoni si do të jetë moti Moti do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të shoqëruara me shira në orët e para të së martës. Në mes
Përgatituni mirë sepse po nisin shirat dhe reshjet e borës Sipas meteorologeve, fundjava mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri mesditën e së dielës kur një sistem vranës
Zbulohet injeksioni me aspirinë që zgjatë një muaj Shkencëtarët kanë zbuluar një injeksion i cili mund t’i jap fund konsumimit të tabletave. Injeksioni, i cili përmban
Shenjat që tregojnë stresi po ju shndërrohet gradualisht në sëmundje Stresi është një ndër armiqtë që po rrezikon gjithmonë e më shumë jo vetëm shëndetin mendor, por edhe atë fizik të shumë
Për fundjavë bëni plane se moti sjell një suprizë për ju Deri të premten kryesisht vranët, në fundjavë priten kthjellime. Vendi ynë në ditët e fundit të muajit shtator ndodhe
Bien sërish temperaturat, ja çfarë parashikon moti për sot Pjesa më e madhe e territorit paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta deri pas mesditës kur vranësirat tërhiqe
Parashikimi i motit në Maqedoni Moti gjatë ditës së sotme në Maqedoni do të jetë i vranët dhe me shi, pothuajse në të gjithë territorin e vendit. Te
Papa Françesku: Lufta e Tretë Botërore po vjen gradualisht Papa Françesku i ka quajtur sulmet e mbrëmshme në Paris si një pjesë e Luftës së Tretë Botërorë që po vjen gradualisht.
"Unitetit" do t'i bashkohen figura të UÇK-së dhe BDI-së Zyrtarë të lartë aktual të BDI-së si deputetë, kryetar komunash dhe funksionarë të tjerë gradualisht do të kalojnë në pa
Djali i Hamëz Jasharit: Kosova nuk është ashtu siç e donin çlirimtarët Bekim Jashari, djali i Hamëz Jasharit është shprehur se Kosova sot nuk është ashtu siç e ka dëshiruar babai i tij dhe at
SHQUP zyrtarisht seli e PD-së Nga dita e sotme Shtëpia Qendrore e Ushtrisë do të jetë zyrtarisht selia e re e PD. Administrata e selisë blu do zhvendo
Punëtorët e landfillit të Sharrës protestojnë për kushtet e punës Punëtoret që punojnë në landfillin e Sharrës në Tiranë protestuan sot për kushtet e punës me të cilën ata përballen. A
Arbeloa: Ronaldo, i lumtur te Reali Në kohën kur ka spekulime për një largim të mundshëm të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid, Alvaro Arbeloa shprehet se p