999 rezultate për

goro

PS-ja mbetet "thatë" në Himarë, në takimin elektoral Gjiknurit nuk i shkojnë as 100 vetë (FOTO LAJM) Deputeti Damian Gjiknuri dhe kreu i Bashkisë Himarë, Jorgo Goro kanë vijuar fushatën e tyre për zgjedhjet e anuluara të
Protestuesit djegin Athinën (FOTO LAJM) Ceremonia në kujtim të 10-vjetorit të vrasjes së Alexis Grigoropoulos ka degjeneruar në akte dhune ekstreme. Qindra anar
IKSHP jep alarmin për numrin e aksidenteve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se po përcjell në mënyrë permanente situatën e aks
Sekuestrohen 130 kg drogë në vendkalimin kufitar Bogorodicë Në vendkalimin kuftiar Bogorodicë janë sekuestruar mbi 130 kilogramë mariuhanë në një kamion me targa të Shqipërisë.
U doli lojtari dhunues dhe grabitës, reagon Villareali Villarreal reagon përmes një komunikate për shtyp pas arrestimit të Ruben Semedo, me akuzën e heqjes së lirisë së një pe
Zyrtarisht ndryshohet emri i Aeroportit të Shkupit dhe i autostradës Tabanoc-Bogorodicë Aeroporti i Shkupit nga "Aleksandri i madh" do të quhet "Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit" ndërsa autostrada Tabanoc-Bo
Zëdhënësi i FSHF-së: Panucci është shumë rigoroz, nuk bën kompromise Gerti Çarçani është personi që merret me çështjet e medias në FSHF dhe menaxhon komunikimin e trajnerëve dhe futbollistë
Protesta në Athinë, arrestohen 11 persona mes tyre edhe shqiptarë Policia greke ka arrestuar 11 persona dhe lëshuar urdhër ndalimi për 26 të tjerë, si përgjegjës për protestat e dhunshm
BDI: Aeroporti "Aleksandri i Madh" të quhet "Skupi" Për BDI-në, është e papranueshme që aeroporti ta mbajë emrin e shefit të parë të shtetit, Kiro Gligorov, propozim i cili
Bogojeski: Projekt-ligji i gjuhëve duhet të sigorojë identifikim të plotë të shqiptarëve me Maqedoninë Një nga nismëtarët e reformave në VMRO-DPMNE, Petar Bogojeski duke komentuar Projekt-ligjin për përdorimin e gjuhëve, ka
Për Super Kupën 2600 policë, kontrolle rigoroze në hyrje të arenës Ministria e Punëve të Brendshme informon se i ka ndërmarrë të gjitha masat dhe aktivitetet e nevojshme me qëllim që orga
DOKUMENTI/ Greqia e quan tradhtar dhe i heq shtetësinë kryebashkiakut të Himarës Qeveria greke i ka hequr zyrtarisht shtetësinë kreut të Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro për tradhti të lartë kombëtare.
Hakmarrja greke, i hiqet nënshtetësia kryebashkiakut të Himarës Mediat greke raportojnë se shteti grek miratoi një vendim, sipas të cilit i hiqet shtetësia greke kryebashkiakut të Hima
Çfarë raportonte CIA për shqiptarët e Maqedonisë në vitin 1995? "Nuk duket i afërt përshkallezimi i tensioneve të brendshme në Maqedoni, që do të mund të shkaktonte një konflikt të gje
Konfiskohen 7 kg heroinë në Bogorodicë, vinte nga Stambolli Drejtoria Doganore e Maqedonisë ka bërë sot me dije se autoritetet kanë konfiskuar shtatë kilogram heroinë të gjetur nga
Tha se bagazhi ishte bosh, doganierët gjejnë 114 kg mariuhanë në Bogorodicë Autoritetet kanë sekuestruar 114 kilogram mariuhanë në pikën kufitare në Bogorodicë. Droga është zbuluar nga nënpunësit
"Admiral Grigorovich", fregata e frikshme me të cilën Putini kërcënon amerikanët në Mesdhe (FOTO LAJM) Rusia dërgoi menjëherë në Mesdhe fregatën "Admiral Grigorovich" duke e pozicionuar mes destrojerëve amerikanë dhe bregut
E vërteta që tronditi maqedonasit: Maqedonia nuk ka lidhje me Aleksandrin e Madh (VIDEO) Kryetari i parë i Maqedonisë, Kiro Gligorov, ka thënë kohë më parë se maqedonasit duan të ndërtojnë një identitet të ri
"Takimi i Fatos Nanos me Millosheviçin në ’97, sa zgjati e ç’folën" Robert Goro, për BBC, Athinë. Për 18 vjet nuk besojmë se ka shqiptarë që nuk e ka dëgjuar këtë “formulë”. Gazetari q
Mbi 70 kamionë ngecin në kufirin Maqedoni-Greqi në Bogorodicë Mbi 70 kamionë kanë ngecur në kufirin Maqedoni-Greqi në Bogorodicë, duke krijuar kolona të gjata të kamionëve që presin