999 rezultate për

gjykates

Përfshihen nga flakët dy automjete të parkuar përballë Gjykatës në Elbasan Një makinë ka marrë flakë gjatë natës së djeshme përballë Gjykatës në Elbasan. Mësohet se makina ka qënë e parkuar përba
"Doja ta trembja, jo ta vrisja": Çfarë tha para gjykatës shqiptari që qëlloi me thikë të dashurën greke Vajza në foto është 20 vjeçarja greke e cila u qëllua me thikë nga 27 vjeçari shqiptar në Itali. I riu Jetmir Kurtsma
Shkarkohet nga detyra gjyqtarja e Gjykatës së Tiranës KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Mariana Shegani. Shegani ka hasur një seri problemesh me dek
Përplasi me makinë ish-kolegun, Mhillaj del sot para gjykatës 60-vjeçari, Gegë Mhillaj që përplasi qëllimisht me makinë ish-kolegun e tij Mark Gjeta, në Mirditë do të dalë sot para
Avokati i Popullit i drejtohet Kushtetueses: Kërkohet shfuqizimi i nenit që lejon përgjimin e qytetarëve Institucioni i Avokatit të Popullit i ka kërkuar Gjykatës Kushtetuese të shfuqizojë nenin 8 në ligjin për policinë, përs
Merret vendimi për Llallën, ish-prokurori në dorë të GJKKO-së Gjykata e Lartë e ka hedhur poshtë kërkesën e ish-prokurorit Adriatik Llalla, që dosja e këtij të fundit t'i kalojë GJKK
"Numri dy" i bandës së Lushnjës kallëzon në SPAK gjyqtaren e Elbasanit Numri dy i “Bandës së Lushnjës”, Enver Dondollaku ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e Elbasanit Miranda Konica për veprën p
11 veteranë të UÇK-së sot dalin para gjykatës, akuzat Njëmbëdhjetë veteranë dhe invalidë të UÇK-së do të paraqiten sot para Gjykatës Themelore në Prishtinë. Ata akuzohen për
KLP zbulon kush janë drejtuesit e rinj në prokuroritë e rretheve Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar sot krerët e katër prokurorive të rëndësishme në Shqipëri. Në mbledhjen e z
Ish-gjyqtarja e Gjykatës së Lartë përjashtohet nga sistemi i drejtësisë Ish-gjyqtarja Eveliina Qirjako do të mbesë përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë. Shkallë më e lartë e procesit të
Përfundon seanca e dosjes "184", Gjykata çon 4 të pandehurit në gjykim Ka përfunduar seanca gjyqësore për dosjen 184, në rrethin gjyqësor të Dibrës. Të pandehur janë marrë 4 persona. Bëhet
"Tirja s'mund të më bëjë shoqe me veten", çfarë tha sanitarja përballë gjykatës Detaje të reja zbardhen nga përballja e punonjëseve të spitali i Sanatoriumit, të cilt akuzohen se janë të përfshira në
Shtyhet seanca ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK-së para Speciales Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, do të paraqit
"I ka dhënë bakshish me dëshirë”, çfarë thanë infermieret përballë gjykatës Tre infermiere dhe një sanitare në spitalin Covid 2, kanë dalë sot përpara gjykatës, pas komunikimeve që janë zbuluar me
Bashkëpunuan me Tiren, dalin para gjykatës 3 infermieret dhe sanitarja Ditën e sotme po përballen me jykatën tre infermieret dhe sanitarja që akuzohen për “mashtrim” dhe “shpërdorim detyre” n
Strasburgu rrëzoi padinë e ish-gjyqtares Xhoxhaj, reagon Yuri Kim Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Strasburgut, që rrëzoi padinë e ish-gj
Në burg për vrasjen e komisarit Lamaj, Arben Frroku kërkesë Gjykatës së Posaçme I akuzuari për vrasjen e komisariatit Dritan Lamaj, Arben Frroku, i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme, ti llogaritet edhe k
Rrezikon 3 vite heqje lirie, Adriatik Llalla del sot përpara gjykatës Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla pritet të dalë sot para gjykatës në orën 14:00, ndërsa mbetet për tu parë nëse do të j
Vendimi i Gjykatës Supreme për Albin Kurtin, LVV e vendosur për t'i shkuar deri në fund Pavarësisht kësaj, LVV shprehet me bindje se lista me 110 kandidatë do të garojë në referendumin e 14 shkurtit. Posti
Vendet e lira te Këshilli i Lartë i Prokurorisë, 4 prokurorë garojnë për një pozicion Nis sot votimi për zgjedhjen e prokurorëve më rang vendi për 2 vende të lira si Anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokuro