999 rezultate për

gjykata

Vijonin lojrat e fatit pa ia ditur se ç'thotë ligji, jepet vendimi për 33 nga 115 të ndaluarit Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masat e sigurisë për 33 nga 115 personat e arrestuar gjatë operacionit lojerat në Elbasan
I dënuar me 23 vite burg për vrasje, gjykata angleze i jep liri me kusht shqiptarit Arjan Hoxha ka marrë liri me kusht nga gjykata anglee për të vijuar me pas procesin ekstradimit. Hoxha është një prej
Gjykata merr vendimin për 6 të arrestuarit e rrëmbimin e Jan Prengës Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar ka lënë në fuqi masën e sigurisë së dhënë
Gjykata e pushoi si çështje por Kuvendi e apeloi, hidhet shorti për dosjen e "CEZ" Dosja e CEZ ende nuk është mbyllur. Është hedhur sot në Gjykatën e Apelit të Tiranës shorti për çështjen e shumëpërf
"M'u duk djalë simpatik dhe i sinqertë", e dashura e grabitësit flet si e njohu 27 vjeçarin Gjykata e Durrësit vendosi ditën e djeshme masën e sigurisë arrest me burg për 27-vjeçarin Astrit Thaçi, i cili dyshohet
Me 5 muaj vonesë: Çohet në Gjykatë dosja e Saimir Tahirit dhe Jaeld Çelës Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dorëzuar ditën e djeshme në Gjykatën e Posaçme të Apelit dosjen
Kreu një sërë grabitjesh në Tiranë, jepet vendimi për "skifterin" dhe të dashurën Gjykata e Durrësit ka vendosur sot masën e sigurisë arrest me burg për 27-vjeçarin Astrit Thaçi, i cili dyshohet se ësht
Morën peng dhe eliminuan Jan Prengën, gjykata vendos për grupin Hajri Gjykata e Apelit ka rrëzuar sot kërkesën e grupit Hajri (të akuzuar për vrasjen e Jan Pregës) për lirim nga qelia duke l
16 vite burg, i riu që vrau shokun kërkon mëshirë: Kishim pirë drogë! 16 vite heqje lirie për të riun i cili nën ndikimin e substancave narkotike theri për vdekje shokun e tij. Muhamet Sa
Të dy nga Vlora dhe të dënuar për trafiqe, OFL shenjestron dy "të fortët" e radhës Janë bërë publikë dy emrat e rinj të listës së zezë të OFL. Këtë herë agjentja e OFL-së bëri me dije se kërkesa për t
Merret vendimi për "Eskobarin" turk, ekstradohet drejt Francës Gjykata e Tiranës i hap rrugë ekstradimit të Faruk Baybasin drejt Francës, i cili është dënuar me 30 vjet burg. Faruk
Pranohet kërkesa e ADFD, Gjykata rrëzon Ministrinë e Financave Padia e kompanisë "Albanian Duty Free Development" për shfrytëzimin e dyqaneve Duty Free në Rinas për 5 vitet e ardhshme
U pezulluan për kultivim të narkotikëve, Gjykata e Krujës rikthen në detyrë 2 policët Dy nga shtatë efektivët e policisë që u pezulluan për shpërdorim të detyrës janë rikthyer në punë me vendim të Gjykatës.
"Më vuri pistoletën te goja", si u kërcënua gjyqtarja që kishte në dorë dosjen "Shullazi" “Isha në lokalin e lagjes bashkë me një mikun tim. Një moment dola të pija një cigare të dera e jashtme. Aty pranë kaloi
Berisha: Paketa anti-KÇK, akti final i shkatërrimit të shtetit Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha theksoi se paketa anti- KÇK përbën shkeljet më të rënda ligjore në këto 30 vite d
"Je bandit i Haklajve", gjykata vendos për Berishën pas përplasjes me Artan Hoxhën Gjykata e Tiranës vendosi një muaj më parë që të pushonte çështjen në lidhje me padinë "për shpifje" të familjes Haklaj
"BABALE"/ Del nga burgu Fredi Alizoti Gjykata e Tiranës ka vendosur lirimin nga burgu të Fredi Alizotit i cili imitoi zërin e Geron Xhafaj, vëllait të ish-min
Italia i caktoi burgim të përjetshëm, gati të lerë qelinë i "tmerrshmi" i Beratit Një tjetër person me rrezikshmëri të lartë po bëhet gati të lerë qelinë. Aleksandër Kuqo, ose i njohur ndryshe si i
Avokati mashtroi qytetarin dhe e kërcënon: Do të therr me thikë Avokati Alfred Thomo për 8 vite nuk i hapi asnjë proces gjyqësor qytetarit, edhe pse mori 2.5 mln lekë për përpjestimin
Vrau Altin Balliun pse i gërvishti makinën, çfarë u vendos për Olger Mustafën Në Shqipëri nuk është e pamundur të humbësh jetën për shkaqe banale dhe kjo mbetet akoma një plagë e shoqërisë sonë.