999 rezultate për

gjuriq

Protestuesi serb mes lotësh: Babi kjo është për ty, sepse vdiqe nga mungesa e respiratorëve (VIDEO) Në protestat e mbrëmshme para Parlamentit serb, mes shume protestuesve ka qene edhe Petar Gjuriq, djali i artistit Ljubi
Vetëvendosje jep sqarimin për takimin e Xhelal Sveçlës me Gjuriqin Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, është parë duke biseduar me drejtorin e të ashtuquajturës Zy
Shkëputja e Kosovës nga rrjeti energjetik i Serbisë, vijnë reagimet nga Beogradi Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) të hënën kanë nënshkruar një ma
Gjuriç: Beogradi po gjen rrugë për t’i furnizuar serbët në veri Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se përkundër vendosjes së ta
Serbëve iu ikën truri nga pamjet madhështore në Prishtinë: Lëshojnë deklaratë alla Millosheviç Drejtori i të Ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka dhënë akuza të rënda në drejtim të
Policëve që morën pjesë në arrestimin e Gjuriqit u garantohet mbrojtje pa pagesë Avokati Musa Damati ka reaguar menjëherë pas ankesës së zëvendës ministrit të Punëve të Brendshme të Kosovës, Milan Rado
Gjuriq sulmon opozitën serbe duke përdorur Kosovën Shefi i të ashtuquajturës ‘Zyra për Kosovën’, në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka sulmuar opozitarët Boshko Obradovi
Serbët nesër nisin veprimet kundër shtetit që jetojnë Një protestë paqësore njëorëshe do të mbahet nesër në komunat serbe Mitrovicë e Veriut, Graçanicë dhe Shtërpcë për shkak
Serbia çmendet pas taksës, nis shantazhet ndaj Kosovës Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Serbia ka kërkuar reagim
Serbia çmendet nga heqja e kufirit shqiptaro-shqiptar Drejtori i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë sot se deklarata e kryeministrit Ramush Haradinaj se prej Vitit të
Gjuriç harron si u tërhoq zvarrë mes Prishtinës dhe flet për politikanët e Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se ka kohë që gjërat nuk i kanë shkuar mirë z
Serbia falenderon shtetet që nuk kanë njohur Kosovën Ministri i jashtëm serb Ivica Daciq, ka falënderuar ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Pavlo Klimkin, për pozici
Pa hyrë në Kosovë filloi me ankesat Dokumenti për formimin e Asociacionit të komunave serbe që ka prezantuar Prishtina nuk është asgjë deri te pretendimet e
Selakoviç rrëfen për herë të parë si u arrestua Gjuriç Me një javë vonesë, sekretari i Përgjithshëm i Presidencës së Serbisë Nikola Selakoviq, ka treguar për atë që i ka ndodh
Serbët tallen me Gjuriqin (FOTO LAJM) Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq, pas deportimit nga Kosova, të hënën në mbrëmje ka arrit
Dalin pamje të reja, çfarë bëri Njësia Speciale pasi arrestoi Gjuriçin (VIDEO) Policia arriti që të arrestojë Gjuriq përderisa po zhvillonin një takim me serbët e tjerë në veri të Kosovës si dhe përf
Qeveria ende beson se Lista Serbe mund t'i rikthehet Qeveria e Kosovës nuk ka treguar nëse kanë lënë përfundimisht pozitat e tyre anëtarët e Listës Serbe. Pas arrestimit dhe
Gjendet një karikator Kallashnikovi afër vendit ku u mbajt mbledhja e serbëve Përfaqësues të serbëve përfshirë ata të Listës Srpska, dhe ndihmësi i Gjuriq janë mbledhur pikërisht në vendin ku është
Lista Serbe ultimatum Ramush Haradinajt për Asociacionin Përfaqësuesit e dhjetë komunave serbe kanë kërcënuar sot në Mitrovicën e Veriut, se nëse Prishtina zyrtare deri më 20 pr
Analisti kosovar kërkon të dënimin e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës Njohësi i çështjeve politike në vend Fadil Lepaja, ka bërë thirrje që të hetohet intervenimi i Policisë së Kosovës në Ve