999 rezultate për

gjumi

"Zgjuar por s’mund të flisja", Armina tregon eksperiencën e tmerrshme që kaloi një natë më parë (FOTO LAJM) Blogerja e njohur Armina Mevlani është tepër aktive në rrjete sociale, ku ndan herë pas here me ndjekësit edhe detaje ng
Nuk është kamion, është një shtëpi luksoze 2 milion dollarëshe (FOTO LAJM) Nga jashtë duket si një kamion gjigant, por në të vëretë është një shtëpi superluksoze e ndërtuar për aventurë. Një f
Studimi i ri: Gjumi i tepërt mund t’iu ‘çmend’! Njerëzit që flejnë më shumë se 9 orë në ditë janë më të rrezikuar nga çrregullimet e ndryshme nervore. Studimi i ri t
Nga dhoma e gjumit në banjë, brenda shtëpisë super luksoze të Bebe Rexhës (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare dhe me famë botërore, Bebe Rexha, në vitin 2018, bleu një shtëpi me çmim prej 2.072,000
Nga ushqimet e përzgjedhura te gjumi, kuriozitete nga jeta e Ronaldos Të gjitha femrat në botë do të donin të kishin në krah një si Cristiano Ronaldo: i pashëm, i pasur dhe i famshëm. Për të
Rutina që praktikojnë çiftet e lumtura para gjumit (FOTO LAJM) Është shumë e rëndësishme të kaloni ca kohë me partnerin tuaj para se të shkoni për të fjetur. Nuk ka rëndësi sa koh
Më i madh se vetë Enca, arushi ka fatin të ndaj dhomën e gjumit me këngëtaren (FOTO LAJM) Kur flasim për Encën flasim për fansa dhe vëmëndje. Enca është një ndër këngëtaret më me shumë fansa në shqipëri dhe
7 zakonet e dhomës së gjumit që ju ndihmojën për të humbur peshë (FOTO LAJM) Gjatë natës trupi juaj djeg midis 300 dhe 400 kalori! Kjo pothuajse është e barabartë me sasinë e energjisë që harxh
As Xhensila as Ija, në prehrin e kujt e zë gjumi Besin (FOTO LAJM) Aktori i njohur dhe mjaft i dashur nga publiku shqiptar por jo vetëm Bes kallaku, mesa duket po punon për projekte të re
Pse duhet ta mbyllni gjithmonë derën para gjumit Pasi të lani dhëmbët, të vishni pizhamat dhe të niseni për në shtrat, mos harroni të bëni dhe një gjë të fundit: të mbyl
Situatat më qesharake kur njerëzit i këput gjumi në punë dhe në publik (FOTO LAJM) Të gjithëve na ndodh të na këputë gjumi nga lodhja. Mund të jemi në punë, në autobus, në tren, në rrugë…kudo. Gazeta
Si ndikon gjumi në punën e trurit tonë? Jam i lodhur, më duhet pushim, fjalia të cilën shumica e njerëzve e thonë. Sa na duhet në fakt pushim për të funksionuar
Makina me 90 km/ h, por shoferi ia këput gjumit (VIDEO) Makina ishte me një shpejtësi 90 kilometra/ orë, megjithatë shoferi dhe pasagjeri i saj ishin një gjumë të thellë duke m
E zuri gjumi në tren dhe humbi prindërit, vajza bashkohet me familjen pas 20 vitesh (FOTO LAJM) Pas dy dekadash të ndarë, 24-vjeçarja Yulia Gorina është ribashkuar me prindërit e saj biologjikë. Yulia, u zhduk pa lën
Gjumi i pas drekës. Disa sekrete rreth tij Sipas specialisteve te fushës, gjumi i pasdites është një ilaç ne kuptimin e vërtetë te fjalës. Megjithatë, ka disa rreg
Pse është më e shëndetshme të flini në dhomë komplet të errët Drita artificiale mund të ndikojë negativisht në shëndetin e të gjithë trupit, dhe hulumtimet kanë treguar se edhe drita
Disa këshilla për të bërë një gjumë të qetë dhe të rehatshëm Gjumi është mjaft i rëndësishëm për shëndetin e njeriut dhe ndikon në gjithë aktivitetin e tij. Nëse nuk keni një gjumë
Problemet në dhomën e gjumit në fakt, e paskan zanafillën në zyrë “Dhomë gjumi e vdekur”, është një shprehje që përdoret në rastet kur një çift ka javë, muaj ose edhe vite pa kryer marrë
Mëngjese vere për Flori Mumajesin, pas kaq shumë muajsh "zgjohet nga gjumi" (FOTO LAJM) Flori Mumajesi prej kohësh është larguar nga rrjetet sociale dhe thuajse nuk dihet asgjë për jetën e tij. Pasi fitoi
“Nuk fle me burrin në një krevat prej 7 vitesh dhe jam shumë e lumtur” (FOTO LAJM) Burri im dhe unë jetojmë së bashku prej 8 vitesh dhe 7 prej tyre i kemi bërë në dhoma të ndryshme gjumi. Jo se nuk ke