999 rezultate për

gjorgje

Kërkohet largimi i gjykatësit serb nga rasti i vrasjes së Almirit Në seancën e rigjykimit për rastin e Almir Aliut, pala e dëmtuar kërkoi ndërrimin e gjykatësit ndihmës Lubomir Gjorgjevi
Si e pushtoi Beogradin nazisti 26 vjeçar me 6 ushtarë Kur forcat gjermane u nisën në Ballkan në pranverë të 1941-ës, ata nuk u përballën vetëm me rezistencë të armatosur, por
Osmani shuplakë Gjorgje Ivanovit Bujar Osmani akuzoi presidentin Gjorgje Ivanov se është duke e shkelur në mënyrë flagrante Kushtetutën. “Ivanov e kis
Dalin prova të reja për dosjen “Lumezi” Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka siguruar një vërtetim nga ish-Sekretari Krahinor i Administratës dhe Judi
Ja kur Xhaferi do të thërrasë seancën e Kuvendit Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, theksoi se thirrja e seancës së radhës të Kuvendit varet se kur do të mbër
Qeveria e Serbisë do vendosë linjën ajrore Beograd-Prishtinë Qeveria e Serbisë po punon për normalizimin e fluturimeve të aviacionit civil mbi Kosovë, përfshirë dhe rivendosjen e fl
Gjorgjev: Udhëtojmë për rezultat pozitiv në Shqipëri Përfaqësuesja e Maqedonisë mbylli stërvitjet në Shkup dhe në mesditë është nisur për në Shkodër, ku të hënën në mbrëmje
Shekerinska: Frika bën çudira, Ivanovi mund ta tërhiqte komplet faljen Nënkryetarja e LSDM-së, Radmila Shekerinska në rrjetin social Facebook nëpërmjet një postimi ka shprehur zhgënjimin e sa
Gruaja godet burrin me thikë Shtetasi maqedonas me inicialet N.D. 32 vjeç është goditur me thikë nga guraja e tij, deklaron policia. Rastin e ka para
Gruevski s'beson se Ivanovi do ta keqpërdorë amnistinë Ish-kryeministri Nikola Gruevski nuk beson se presidenti Gjorgje Ivanov do ta keqpërdorë ligjin për aministimin nga ana
SKANDAL / Ivanov fal truprojën e Gruevskit që vrau të riun maqedonas (FOTO LAJM) Maqedonia po tronditet nga vendimi i fundit i presidentit Gjorgje Ivanov, i cili ka amnistuar edhe vrasësin e maturantit
Mbreti i Serbisë,Petar Karagjorgjeviq në Dibër, dhjetor 1915 Nga Moisi Murra, Historian Më 6 tetor 1915 ushtritë austrohungareze nisen operacionet ushtarake kundër Serbisë
Në Shkup protestohet për mbrojtjen e kafshëve Shoqata për mbrojtjen e kafshëve "Anima mundi" ftoi në protestë të dielën në fillim prej ora 12:00 para stacionit polico
Karagjorgje, shqiptar nga Sanxhaku! Lufta në mes Austro-Hungarisë dhe Turqisë, e njohur si Lufta e Vjenës - e cila ka zgjatë nga viti 1683 deri në vitin
Gjorgje Ivanov merr pjesë në përkujtimin e Srebrenicës Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, do të jetë sot në Bosnje Hercegovinë, ku do të marr pjesë në përkujtimin e 20 v
Ivanov i shqetësuar për gjendjen politike në vend Presidenti Gjorgje Ivanov thekson se gjendja aktuale politike në vend nuk është një lojë në një interviste për “Bugajski
Kryeministri kroat Milanoviç, sot në Maqedoni Kryeministri i Kroacisë, Zoran Milanoviç pritet të vizitojë sot Shkupin. Milanoviç pritet të takojë kreun e qeverisë,
Edhe shqiptarët janë rrahur mbrëmë në Shkup Situata e mbrëmshme në Gjorgje Petrov ka kaluar thuajse në një tërbim. Përpos dëmeve materiale të shkaktuara nga huli
Ja si u la Shkupi pas trazirave të mbrëmshme (FOTO LAJM) Pas trazirave të mbrëmshme, hyrja për në Shkup nga Tetova është bllokuar. Sipas njoftimeve policore, edhe rruga "4 k
SHBA nuk e ka uruar Ivanovin Shtetet e Bashkuara të Amerikës ende nuk e kanë uruar për rizgjedhjen në krye të shtetit, Gjorgje Ivanovin. Një lajm