999 rezultate për

gjorge

Pak para mbarimit të mandatit Ivanov harxhon 20 mijë euro për luks Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM) nëpërmjet një njoftimi dërguar në media thotë se presidenti, Gjorge Ivanov në
Edhe dy emra nga VMRO-DPMNE synojnë presidencën në Maqedoninë e Veriut Partitë, ndërkohë kanë nisur edhe konsultimet lidhur me caktimin e kandidatëve të mundshëm për president, për të zëvendë
Në këtë datë Ivanov flet para Kuvendit Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, paraqitjen për fundvit në Kuvendin e Maqedonisë do ta ketë më 28 dhjetor, me filli
Ivanovi nuk do të votojë kundër referendumit Presidenti Gjorge Ivanov nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës e ka bërë të qartë se nuk do të votojë në referendumin për
Njeriu që bllokon Maqedoninë e mori një mësim të mirë në Bullgari Kryeministri bullgar Bojko Borisov refuzoi ta takonte presidentin Gjorge Ivanov. Në kuadër të vizitës zyrtare në Sofje,
Vazhdon takimi i liderëve Në Klubin e deputetëve ka filluar takim i liderëve. në të cilën Kryeministri Zoran Zaev do ta informojë Presidentin Gjor
Protestë kundër Ligjit për gjuhët para qeverisë Sot para Qeverisë së Maqedonisë u protestua kundër sjelljes së Ligjit për gjuhët. Rreth 50 persona u tubuan në shenjë
Ligji i gjuhëve pas dhjetë ditësh në seancë plenare Leximi i tretë i ligjit të gjuhëve do të mbahet më 29 janar. Më saktë do të vendoset në koordinimin e nesërm të grupeve
LIVE/ Ilir Meta në konferencë të përbashkët me Presidentin e Maqedonisë, Gjorge Ivanov Presidenti i Shqiperisë, Ilir Meta sot është për vizitë në Maqedoni ku për momentin është duke e mbajtur konferencën e p
Gjorge Ivanov ikën për pushime pa nënshkruar buxhetin 30Rebalanci i Buxhetit ka pesë ditë që po qëndron i panënshkruar në kabinetin e presidentit Gjorge Ivanov. Afati për
Pamje nga takimi ku ndodhi përplasja mes presidentëve shqiptarë dhe atyre sllavë (VIDEO) Në Slloveni ka nisur Samiti i Brdo Brionit me liderët e rajonit. Ky takim i ka ulur në një tavolinë, presidentin e Koso
Gruevski dhe Dimitriev, në takim me Gjorge Ivanovin Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, do të presë në takim liderin e opozitës Nikolla Gruevski dhe ish-kryeministrin t
Gjorge Ivanov nuk ia jep mandatin Zoran Zaevit Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov i është përgjigjur letrës së kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferit, për dhënien e
Ivanov pranon shkresën e Talat Xhaferit për shumicën parlamentare Kabineti i Kryetarit të shtetit, Gjorge Ivanov, konfirmon pranimin e njoftimit zyrtar nga Kryetari i Kuvendit, Talat Xha
"Loja e Gruevskit dhe Ivanovit solli kaosin në Kuvend" Kreu i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, gjatë një shkrimi të botuar në gazetën austriake "Di prese", ka thënë se kaosi
LSDM: Kuvendi dhe Ivanovi të largohen nga Gruevski Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie, ka kërkuar që presidenti i Maqedonisë, Gjorge I
Selmani: Gjorge Ivanov po sillet si diktator Vendimi i presidentit të Maqedonisë për dorëzimin e mandatit për formimin e qeverisë së re edhe pas vizitës së kreut të
"EU Oserver": Ivanov po bllokon partitë shqiptare "European Observer" ka publikuar sot një artikull në të cilin shkruhet se presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, po bllo
Qytetarët e Maqedonisë kërkojnë dorëheqjen e Gjorge Ivanovit Duket se kokëfortësia e presidentit të Maqedonisë për dhënien e mandatit për formimin e qeverisë së re, përveccse thello
Donald Tusk takohet me presidentin e Maqedonisë Gjorge Ivanov Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka mbërritur në presidencë ku do të takohet me presidentin e Maqedonisë Gj