999 rezultate për

gjobat

Tirana bosh, gjobat e majme e frika nga COVID-19 zbrasin kryeqytetin (FOTO LAJM) Qeveria ka ndërmarrë masa të rrepta për lëvizjen e qytetarëve në këmbë apo me makinë për shkak të koronavirusit. Ven
Ndryshime të mëdha në Kodin Rrugor, ashpërsohen gjobat për alkolin e celularin në timon Policia e Shtetit publikoi sot ndryshimet në Kodin Rrugor, të cilat parashikojnë ashpërsimin e masave për drejtuesit e m
Tërhiqet qeveria pas kritikave?! Ja sa do të ulen gjobat për portalet Gjatë mbledhjes së komisionit të Edukimit dhe Medias ku po diskutohet për paketën anti-shpifje të propozuar nga kryemini
De Laurentis konfirmon gjobat e lojtarëve, por mund të ndryshojë mendje vetëm në një rast Ditën e djeshme në shtëpinë e Napolit u zhvillua “ndeshja e shumëpritur” mes presidentit Aurelio De Laurentis dhe lojtar
As gjobat s'bëjnë punë, 73 aksidente në 24 orë (FOTO LAJM) Vera e vitit 2019-të në Kosovë do të mbahet mend për aksidentet e shumta. Vetëm në 24 orët e fundit në territorin e K
Sot, afati i fundit për dorëzimin e bilanceve online të subjekteve, QKB kujton gjobat Sot (data 31 korrik) është afati i fundit për dorëzimin online të bilanceve. Por, ndryshe nga vitet e tjera, për ekonomi
Shoferëve me patenta jo shqiptare do ti dyfishohen gjobat Kuvendi ka parashikuar të votojë në seancë plenare këtë të mërkurë një amendament që ndryshon sanksionet për drejtuesit
Shmangin gjobat, ky është rrengu më i madh që shqiptarët i bëjnë policisë rrugore (FOTO LAJM) Në këto vende ka radar, qytetarët njoftojnë përmes grupit në “Viber” Qytetarët e vendit shpeshherë po arrijnë që t’i iki
Gjykimet për gjobat në komunikacion do të mbahen te ndërtesa e vjetër nga kjo datë Të gjitha gjykimet nga Sektori për Kundërvajtje për Komunikacion, duke filluar nga 1 prilli, do të mbahen në ndërtesën e
Gjobat e policisë nuk kursejnë as makinat luksoze në Tiranë (FOTO LAJM) Edhe pse Policia Rrugore i ka shtuar masat, shumë shoferë nuk friksohen dhe parkojnë ku të munden. Siç duket edhe nga
Qytetarët denoncojnë shkeljet, policia gjobat me postë (VIDEO) Prej kohësh Policia Rrugore njoftoi se shkelësit e rregullave të qarkullimit rrugorë do të ndëshkoheshin në çdo rast pav
Policia nuk të ndal më në rrugë, çfarë ndodh me gjobat (VIDEO) Pakësimi i numrit të policëve në rrugët e kryeqytetit nuk do të thotë se shoferët kanë shpëtuar nga gjobat. Madje ta
Rama paralajmëron mediat: Gjobat do të rriten, do sulmohet lajmi i rremë Kryeministri i vendit, Edi Rama në një konferencë të zhvilluar mbrëmjen e sotme ka bërë një deklaratë të fortë për të gj
Rama për gjobat e policëve: Më ra goja, kjo praktikë të marrë fund Kryeministri Edi Rama tha se do të ndryshojë mënyra e gjobitjes së shoferëve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor.
Lideri i opozitës në Turqi shet shtëpinë për t’i paguar gjobat Erdoganit Ligji është ligj; forcës së tij i binden të gjithë, dhe duket në Turqi ai i shpifjes funksionon më së miri, sidomos në f
Deklarata shokuese e Çanit, çfarë po përgatit Rama Kryeministri Rama ia ka dalë që vëmendjen nga cështje të tjera me rëndësi, ta kalojë tek mbyllja e basteve dhe paketa an
“Dy fëmijë u rrëmbyen në Shkodër, u kthyen pasi u paguan gjobat” Lulzim Basha ka denoncuar një ngjarje shumë të rëndë që sipas tij ka ndodhur në Shkodër. Basha foli për pengmarrjen
Ulen gjobat për shkeljet doganore në Maqedoni Ulja e gjobave për shkeljet doganore dhe vendosja e urdhër-pagesës së detyrueshme janë pjesë e ndryshimeve të Ligjit do
Policia nuk i ka fshirë nga sistemi gjobat e paguara nga shoferët Policia e Kosovës, ka prezantuar një formë online në faqen zyrtare, në të cilën qytetarët mund të kuptojnë nëse kanë end
Kujdes, trefishohen gjobat për celularin në timon Përdorimi i celularit gjatë drejtimit të mjetit mbetet një ndër shkaqet kryesore të aksidenteve, edhe me pasoja të rënda