999 rezultate për

gjithsej

Bilanci: Rreth 78 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën Numri i të prekurve nga koronavirusi në mbarë botën ka shkuar në rreth 78 milionë. Gjithsej 77,814,187 raste janë reg
MAQEDONI/ 29 pacientë ndërruan jetë nga Covid-19, 883 raste të reja Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga gjithsej 2.827 teste për virusin korona gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 883
Maqedoni: 31 pacientë ndërruan jetë nga Covid-19, 657 raste të reja Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga gjithsej 2.347 teste për virusin korona gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 657
Marseille i afrohet kreut të tabelës, "thyen" Monacon (VIDEO) Sot u luajt ndeshja ndërmjet Marseille dhe Monaco, e vlefshme për javen e 14-të të Ligue 1. Vendasit e nisën takimin
Super ndeshja e Premier League, Man.United - Man.City: Formacionet zyrtare Sot luhet ndeshja ndërmjet Manchester United dhe Manchester City, në kuadër të xhiros së 12-të të Premierligës. ‘The
Reali tregon "dhëmbët" ndaj Sevillas, fiton minimalisht në Sánchez Pizjuán (VIDEO) Sot u luajt ndeshja ndërmjet Sevillas dhe Real Madridit, Në kuadër të javës së 12-të të La Ligas. Ndeshja ishte e bal
Rekord i ri në këtë vend: 3251 raste të reja dhe 38 të vdekur Në 24 orët e fundit janë regjistruar 3251 raste të reja me infeksion të virusit SARS-CoV-2 dhe numri i rasteve aktive në
Shkon mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britani Numri i të vdekurve në gjithë Mbretërinë e Bashkuar si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) ka shkuar në mbi 50 mijë,
Rekordi i zi në Maqedoninë e Veriut, 934 raste të reja me Covid-19, 5 ndërruan jetë 934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpa
Ja sa zëvendësministra do të ketë BDI nga 16 gjithsej Nesër apo më së voni deri të martën do të të jenë të njohur emrat e zëvendësministrave dhe sekretarëve shtetërorë, dekla
Shkon në 256 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 454
Shtatë viktima dhe 250 raste të reja me COVID-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej
Shtohen shifrat, si paraqitet situata e COVID-19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 8.799 raste nga 37.411 pe
15 viktima dhe mbi 200 raste të reja, si ndryshuan sot shifrat në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se ka shkuar gjithsej në 227 numri i pacientëve t
Sa raste aktive ka me COVID-19 në Kosovë? Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 494
Gjashtë të vdekur nga COVID-19 në 24 orë Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për rastet e reja pozitive me COVID-19 në vend. Nga 419 mostrat e testuara, 241 kan
Raporti i fundit: 168 raste të reja me COVID-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar edhe 168 raste të reja me koronacirus. Kështu ka bërë me dije Instituti
Pesë viktima dhe mbi 100 raste të reja, shifrat e fundit të koronavirusit në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se të shtunën janë testuar gjithsej 489 mostra
Fluturon kurba e infeksionit në Kosovë Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se më datën 15 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare n
Numërohen 87% të votave: LSDM 36,27%, VMRO-DPMNE 34,89%, BDI 11,37%, ASH-AA 8,67% Nga votat e numëruara prej 3.023 nga gjithsej 3.480 vendvotime, apo rreth 87 përqind të fletëvotimeve, Koalicioni i udhë