999 rezultate për

gjilanit

Isa Mustafa, emri i vetëm i LDK-së për president Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka mohuar se do të jetë kandidat për president të Kosovës.
Formacionet zyrtare: Tre Penne-Gjilani Sonte në orë 20:00, do të zhvillohet takimi i fazës preliminare të Ligës së Kampionëve Tre Penne dhe Gjilanit. Skuadr
80 vjeçari ecën nga 20 km në ditë (VIDEO) Një 80 vjeçar për çdo ditë në këmbë i bën nga 20 kilometra. Për më tepër ai bën edhe ushtrime sportive bashkë edhe me
COVID-19 i merr jetën 70-vjeçarit nga Gjilani Gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë edhe një person si pasojë e infektimit me Covid-19 në Kosovë. Bëhet fjalë për një
Drita shpallet kampion pas barazimit mes Gjilanit dhe Ballkanit Drita është shpallur kampione e Superligës së Kosovës për sezonin 2019/2020, falë barazimit 2:2 mes Gjilanit dhe Ballkan
Derbi më i madh në Shqiptari në kohe pandemie! Nga Nderim Isufi: Gjithmon kemi shkru për derbin mê tê madh në trojet Shqiptare në mes Gjilanit dhe Drites së Gjilani
Infektohet me koronavirus një mjek i spitalit të Gjilanit Një mjek i Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit ka rezultuar pozitiv me COVID19, ndërsa në repartin infektiv të këtij sp
Edhe një viktimë nga COVID-19, vdes 63-vjeçari nga Gjilani Edhe një qytetar nga Gjilani ka vdekur nga koronavirusi. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media ng
Nënshkruhet memorandumi, Gjilani do të bëhet me stadium të kategorisë së katërt Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në kuadër të plotësimit të infrastrukturës fizike sportive, po vazhdon me inve
Vdes një qytetar i Gjilanit në Gjermani, ishte i infektuar me COVID-19 Një shqiptar në Gjermani ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri
Tragjedia në familjen Bllaca, Gjilani nesër në ditë zie Zyrtarë të Komunës së Gjilanit kanë njoftuar se e premtja është shpallur ditë zie, raporton Express. Pesë kufomat e f
Motivet e mundshme pse policja e Gjilanit vrau prindërit dhe vëllezërit Gjilan 4 pjesëtarë të familjes së saj dhe më pas edhe veten. Ngjarja ndodhi rreth orës 13.00 në lagjen “Bujanina”. Pu
Haziri: Obligimet e varrimit të familjes Bllaca i marr unë përsipër Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, në një deklaratë për Klan Kosovën ka thënë se gjithë organizimet e ceremoni
GJILAN/ Mësuesi qeth nxënësin në klasë (VIDEO) Një nxënës u ndëshkua në mënyrë unike në një shkollë të Kosovë. Atij mësuesi ia preu flokët në klasë, njofton Klan Ko
27 vjeçarja shtatzënë ndërron jetë në Gjilan, mjekët shpëtojnë foshnjën Në orët e para të mbrëmjes së sotme një 27-vjecare shtatzënë ka ndërruar jetë në spitalin e Gjilanit. Ajo ishte dërguar
ZYRTARE/ Plaku nënshkruan me skuadrën e re Sebino Plaku do të jetë krahu i djathtë i Tomislav Busic te Gjilani. Sulmuesi ka nënshkruar dhe është zyrtarizuar sot pj
Përcillen në banesën e fundit 2 vëllezërit nga Gjilani, lanë pas 6 jetimë (FOTO LAJM) Janë përcjellë për në banesën e fundit dy vëllezërit Isa e Shemsedin Abazi nga Livoçi i Gjilanit të cilët u gjetën të vd
Të shtëna me armë në Gjilan Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e së hënës në Gjilan. Nga kjo ngjarje nuk ka të plagosur derisa mësohe
Racizëm edhe në Kosovë, tifozët e Vushtrrisë fyejnë mbrojtësin e Gjilanit Mbrojtësi i Gjilanit, Jackson Ferreira ka qenë pre e fyerjeve raciste nga tifozët e Vushtrrisë. Në pjesën e dytë, Pol
Kosova ndjek shembullin e Superiores, dhunë ndaj gjyqtarëve në fund të ndeshjes (VIDEO) Superliga e Kosovës në futboll duket se nuk po merr nga kampionati ynë vetëm futbollistë, por edhe disa shfaqje të shëmt