999 rezultate për

gjethet

Jo vetëm japrakë, gjethet e rrushit qenkan një "miminierë" e vërtetë vlerash ushqyese Gjethet e rrushit, një përbërës kryesor i kuzhinës mesdhetare janë të pasura me minerale dhe vitamina. Ndonëse këto të f
Gjethja e dafinës, përgjigja e sekreteve të bukurisë Nga kokat e poetëve të Romës antike në tryzeat tona: ky është një udhëtim nëpër vlerat dhe përdorimet e bimës së famshme
Dafina në vaj ulliri, fuqia e dyfishtë shëruese Dafina është një erëz, lavdia e së cilës nuk shuhet kurrë. Me plotë të drejtë gjethet e saj kanë simbolin e lavdisë d
Si t’i përdorni gjethet e manaferrës për zemër dhe kocka të forta Manaferra, me shijen e ëmbël dhe pakëz të thartë është një frut pylli plot përfitime shëndetsore. Manaferrat shqiptare
Jo vetëm fiqt, gjethet e tyre bëjnë mrekulli Fiku është një frut i shijshëm dhe i ëmbël. Fiqtë mund të hahen të freskët, të thatë, të pjekur në furrë ose në zgarë.
Gjethet e manaferrës të shëndetshme për zemrën dhe kockat Manaferra, me shijen e ëmbël dhe pakëz të thartë është një frut pylli plot përfitime shëndetsore. Manaferrat shqiptare
"Kërcënon" Maliqi: Do ngrihet populli, bashkë me gjethet e vjeshtës do bjerë dhe Rama Deputeti Lefter Maliqi mëngjesin e sotëm ka ndarë mendimin e tij shqetësues për zgjedhjet që lamë pas në një shkrim të g
Kjo bimë bën mrekulli, ja kura 100% efektive Gastriti mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, por kryesisht, ndodh për shkak të dietës së pashëndetshme dhe mënyr
Gjethet e arta të pemës 1400-vjeçare (FOTO LAJM) Në qytetin Xi, që ndodhet në provincën Shaanxi të Kinës, ekziston një pemë që është mbjellë para 1400 vitesh, e cila ndr
Një vaj nga gjethet e ullirit mund të jetë zëvendësuesi perfekt i antibiotikëve Përdorimi i lëngut të gjetheve të ullirit arrin të ndikojë në organizëm më fuqishëm se shumë prej antibiotikëve të farma
Këto ushqime në kuzhinën tuaj mund të jenë vdekjeprurëse Farat e frutave Farat e mollave, qershive përmbajnë cianid hidrogjeni, i quajtur acidi prusik. Mos hani një kupë të tër
Çfarë është matcha, pluhuri që bën magji në trupin tuaj Matcha është lloj i çajit të gjelbër, gjethet e të cilit thahen dhe shndërrohen në pluhur, i cili është një nga preparat
Digjni një gjethe dafine dhe zbuloni mrekullinë! Zakonisht, ne përdorim bimë dhe erëza të ndryshme për të shijuar ushqimet, pa menduar se këta përbërës kuzhine mund të p
Meghan, dekoron pjesën e altarin me lulet e preferuara të Princesh Dianës (FOTO LAJM) Ishte hera e parë që zbukurimet e dasmës i kushtohen Princeshës Diana. Brenda shtëpisë së Windsor lulet ishin të gj
Përfitimet e shëndetit nga lajthitë mundeni pasi ato kanë shumë dobi në trupin tuaj. Jo vetëm thelbi, por edhe gjethet e trupi i saj mund të kurojnë shëndet
Një vaj nga gjethet e ullirit mund të jetë zëvendësuesi perfekt i antibiotikëve Përdorimi i lëngut të gjetheve të ullirit arrin të ndikojë në organizëm më fuqishëm se shumë prej antibiotikëve të farma
Përfitimet e shëndetit nga lajthitë Konsumoni lajthi sa të mundeni pasi ato kanë shumë dobi në trupin tuaj. Jo vetëm thelbi, por edhe gjethet e trupi i saj
Me çajin e mollës shëroni këto sëmundje Molla për shkak të përbërjeve të pazëvendësueshme që ka ndikon pozitivisht në shërimin e disa sëmundjeve. Në mollë gj
Përfitimet e shëndetit nga lajthitë Thelbi i lajthisë preferohet edhe për organizma të dobësuar Konsumoni lajthi sa të mundeni pasi ato kanë shumë dobi në t
Çaj dafine me mjaltë, ja si ndikon në organizëm Çaji i dafinave është padyshim një tonik i mrekullueshëm dhe i pakrahasueshëm me një ndikim të fortë në stomak, kyçe dhe