999 rezultate për

gjermania

Dorëzohet Rama: Shqipëria nuk bëhet dot si Gjermania, edhe po të na drejtojnë ata Kryeministri Edi Rama e quajti fenomenin e largimit masiv dhe të pandalshëm të të rinjve nga vendi, një efekt të globali
Spahiu: Kapitullimi i Gjermanisë s’duhet të jetë festë kombëtare e Shqipërisë Nga Kreshnik Spahiu: Debati nëse Shqipëria është çliruar më 28 apo 29 nëntor tashmë është shndëruar jo veçse a
Puth gruan e foshnjën dhe niset për Kosovë, emocionuese kur të rinjtë nga Gjermania i bashkoheshin luftës Gjatë luftës në Kosovë, shumë të rinj të cilët jetonin në botën perëndimore braktisën rehatinë e jetës, punën, familjet
Gjermania "shuplakë" Shqipërisë: Përmbushni parakushtet e BE-së! Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, dyshon se çelja e negociat
Gjermania shtrëngon masat, "luftë për të shpëtuar” festat e fundvitit Kancelarja gjermane Angela Merkel bisedon të mërkurën me shefat e landeve për masat që duhen marrë për festat e fundviti
Mbledhja urgjente te Gjermania, më 4 dhjetor vendoset fati i Joachim Low Mbledhje e jashtëzakonshme më 4 dhjetor për vlerësimin e punës së trajnerit Joachim Low. Kështu ka njoftuar Federata
Zbulohen tre shtetet që do fillojnë vaksinimin anti-Covid që në dhjetor SHBA, Mbretëria e Bashkuar dhe Gjermania do të vazhdojë vaksinimin anti COVID-19 në muajin dhjetor. Mediat bëjnë me d
Gjermania shtyn masat kufizuese, sa do të zgjasin dhe çfarë është e ndaluar Gjermania pritet që të zgjasë afatin e masave kufizuese për përhapjen e Covid, të paktën edhe përgjatë muajit Dhjetor.
Klopp: Unë te Gjermania? Ndoshta në të ardhmen Jurgen Klopp shikohet nga tifozët gjermanë si pasuesi ideal i Joachim Low në stolin e Gjermanisë, madje fansat kërkojnë
Gjermania raporton 23.648 raste të reja me COVID-19 Gjermania gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 23.648 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19) duke shënuar n
U turpërua nga Spanja, Bierhof mbron Joackhim Low Humbja turpëruese që Gjermania pësoi në ndeshjen e fundit të Nations League ndaj Spanjës me shifrat e thella 6-0 ka vënë
U shkatërruan nga Spanja, Neuer: Sot e kuptova çfarë kanë përjetuar brazilianët Gjermania ka pësuar humbjen më të thellë në 89 vitet e fundit. Pancerat u mposhtën nga Spanja me rezultat 6-0 në ndes
Trafikonin kokainë nga Gjermania në Genova, shkatërrohet grupi i vëllezërve shqiptarë Policia e Genovas në koordinim me Drejtorinë Distriktuale Antimafia dhe Prokurorinë ka ekzekutuar mandatet e firmosura n
Formacionet zyrtare Spanjë-Gjermani, luhet për vendin e parë në grup Gjermania luan ndaj Spanjës në ndeshjen e Ligës së Kombeve në kuadër të grupit 4. Pancerat kanë marr nëntë pikë nga p
Gjermania thirrje BE-së: Miratoni çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i jep çmim kryeministrit të Maqedonisë së Veri
Spanja dhe Gjermania diskutojnë kreun, Kroacia kërkon mbijetesën ndaj Portugalisë 10 javë pas barazimit në takimin hapës Spanja dhe Gjermania do të përballen sërish, këtë herë në Sevilje në orën 20:45 p
Franca "hakmerret" ndaj Portugalisë, fitojnë Gjermania dhe Suedia, Spanja "ngec" ndaj Zvicrës (VIDEO) Kanë përfunduar katër ndeshje shumë interesante në kuadër të Ligës së Kombeve. Franca ka arritur të fitojë tri pikë t
Gjermania përmbys rezultatin ndaj Ukrainës (VIDEO) Luani nuk duhet ngacmuar, Ukraina vendosi ta bëj dhe po e pëson. Pas golit të miqve, Gjermania reagon dhe përmbys rez
Befasohet Gjermania, Ukraina zhbllokon rezultatin (VIDEO) Është zhbllokuar sfida mes Gjermanisë dhe Ukrainës. Janë miqtë ata që kanë kalaur në avantazh në minutën e 12'. Për e
Gjermania dhe 4 shtete të tjera kundër Shqipërisë për negociatat Hapja zyrtare e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, bëhet pothuajse e pamundur, kjo pasi 5 shtete anëtare k