gjermani

Ish-ambasadori i Gjermanisë në Kosovë mbron Xhakën dhe Shaqirin Ish ambasadori i Gjermanisë në Kososvë, Ernest Rishel, i ka dalë në mbrojtje futbollsitëve të zvicrës me origjinë shqipt
Shkodranët festojnë si të "çmendur" fitoren e Gjermanisë (VIDEO) Gjermania mbrëmjen e djeshme ka arritur të marrë një tre pikësh shumë të vleshëm dhe jetik për vazhdimësinë në këtë Botë
Shikoni si reagon Merkel për fitoren e Gjermanisë (FOTO LAJM) Gjermania ka arritur të marrë një trepikësh kundër Suedisë duke triumfuar me golin e mesfushorit të Real Madridit, Toni
Gjermania hap shpresat për kualifikim, skenarët e mundshëm të Grupit F (FOTO LAJM) Me fitoren e Gjermanisë ndaj Suedisë, tashmë ekipi i Low ka shumë shpresë për të kaluar fazën e grupeve, duke e pasur gj
Tekniku i Gjermanisë, tregon sekretin e përmbysjes Gjermania ka arritur të fitojë në minutat e fundit ndaj Suedisë me rezultat 2-1. Pas kësaj ndeshje me shumë emocione
Toni Kroos: Të gjithë donin që Gjermania të eliminohej Toni Kroos ishte heroi i Gjermanisë ndaj Suedisë, me golin që arriti të shënonte në minutën e 95-të. Pas ndeshjesh ai fl
Bes Kallaku i jep mend trajnerit të Gjermanisë (FOTO LAJM) Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku, ka bërë një postim në Instagram, ku në një montazh gjendet pranë trajnerit gjerm
Gjermani - Suedi, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Gjermania ka fituar në fund të ndeshjes me rezultatin final 2-1 ndaj Suedisë në ndeshjen e dytë të Grupit F në kuadër të
Tekniku i Gjermanisë i rikthehet zakonit të vjetër (VIDEO) Trajneri i Gjermanisë, Joakim Low, njihet për veset e tij të këqia duke prekur hundët apo vendet intime të tij. Dhe p
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes në sfidën Gjermani - Suedi Gjermania bëri një përmbysje historike sonte ndaj Suedisë në sekondat e fundit të ndehsjes, ku triumfoi me shifrat 2-1.
Super Kroos, Gjermani fiton me përmbysje të madhe ndaj Suedisë (VIDEO) Një ndeshje që ndryshon krejtësisht historinë! Gjermani ka bërë një super-ndeshje duke fituar me përmbysje të madhe ndaj
Çfarë ndeshje! Toni Kroos shkruan histori për Gjermaninë (VIDEO) Toni Kross ka kaluar në avantazh Gjermaninë në minutën e fundit të shtesës. Ai ka realizuar një gol fantastik nga god
Fatale për Gjermaninë, mbeten me 10 lojtarë (VIDEO) Jerome Boateng ka marrë kartonin e dytë të verdhë duke lënë skuadrën e tij me 10 lojtarë. Kartoni i kuq për Boateng ë
E nis nga stoli, Ozil thyen rekordin tek Gjermania Gjermania është duke luajtur ndeshjen përballë ekipit të Suedisë që është duke humbur me rezultatin 0-1 në "Fisht Olympi
Makth për Gjermaninë, ndëshkohet nga Suedia (VIDEO) Makthi vazhdon për Gjermaninë në këtë Botëror. Në minutën e 33' Suedia ka kaluar në avantazh me një super gol duke mp
Formacionet zyrtare: Gjermani - Suedi Gjermania dhe Suedia do të luajnë sonte ndeshjen e dytë të Grupit F në Kupën e Botës. Gjermania e do me çdo kusht fi
Gjermania merr super lajmin para sfidës: Suedezët i ka kapur diarreja Gjermania ka një ndeshje shumë të rendësishme sonte kundër Suedisë ku i duhet medoemos fitorja për t'u kualifikuar për t
Gjermania në shok, vritet liderja e Socialdemokratëve (FOTO LAJM) Një vajzë gjermane 28 vjeçare është vrarë në Spanjë. Bëhet fjalë për Sophia Loesche, ish presidente e të rinjve të Parti
Kotzias i del në krah Ramës: Jemi me ju dhe pa Gjermaninë e Francën Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se vendi i tij do të mbështesë Shqipërinë në përpjekjet e saj pë
Gjermani-Suedi, kampionët s’mund të gabojnë më Kampionët në fuqi të botës shiheshin si favoritë para fillimit të Botërorit, por kjo ka ndryshuar pas ndeshjes së parë t