999 rezultate për

gjermani

Stine zihet me partneren pas puthjes me kërcimtaren (FOTO LAJM) Ai e puth disa herë në buzë, sikur të jenë çift i vërtetë. Këto skena pasionante këngëtari 35 vjeçar Ernest Duka (Stine)
Erler: E palejueshme nxitja e konflikteve etnike në Maqedoni Deputeti socialdemokrat gjerman, Gernot Erler, i ngarkuari i qeverisë gjermane për Rusinë dhe president i Shoqatës së Ev
Tremben serbët: Hashim Thaçi po blen armë nga Gjermania (FOTO LAJM) Mediet serbe kanë shkruar sot se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po blen armë nga gjermanët për të pajisur ushtrinë
Gjermania, e zhgënjyer me Hashim Thaçin Propozimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për transformimin e FSK-së në ushtri, rrezikon raportet e Kosovës me N
Trafiku i armëve, rrëfehet gjermania: Më futi në rrjet burrelsi që më la shtatzënë Aliki Buratzi është e vetmja shtetase e huaj që vuan dënimin në burgun e grave 325, ose i njohur ndryshe si burgu “Ali D
Gjermania mund Anglinë (VIDEO) Gjermania ka shënuar fitore minimale 1:0 në miqësoren ndaj Anglisë dhe njëherit ndeshjen e fundit të Lucas Podolskit me
Kërcënimi i Merkeli tremb Erdoganin, anulohen mitingjet në Gjermani Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, ka thënë se ka hequr dorë nga mitingjet pro referendumit të 16 prillit në G
Rrjeti i drogës Shqipëri-Gjermani-Itali, zbulohen kush janë shqiptarët e arrestuar Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme Policia e Shtetit në bashkëpunim me partnerët e Italisë dhe Gjermanisë, ka
Këngëtarja shqiptare tregon pasurinë: Kam vilë, hotel, restorant në Gjermani (FOTO LAJM) Ajo është nëna e një vajze dhe një djali të vogël dhe vazhdon të mbetet një 'seks simbol' i show bizit kosovar. bëhe
E krahasoi me Hitlerin, Merkel paralajmëron Erdoganin: Fol edhe njëherë... (FOTO LAJM) Tensionet mes Gjermanisë dhe Turqisë janë acaruar së tepërmi, që kur presidenti i Turqisë e cilësoi atë si "mbetje nazis
Trafik kokaine Shqipëri-Gjermani-Itali, në pranga 11 persona Është shkatërruar një organizatë kriminale e trafikut të kokainë dhe marijuanës mes Shqipërisë, Gjermanisë dhe Italisë.
Gjermani, shqiptarët masakrojnë burrin në sy të gruas e fëmijëve Tre persona të maskuar janë futur në një banesë rreth orës 21.50 të mbrëmjes së djeshme në Dortmund të Gjermanisë, përme
Gjermania i kundërpërgjigjet Trumpit: Nuk i kemi asnjë borxh NATO-s "Ne nuk i kemi asnjë borxh NATO-s", ka thënë sot ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, si përgjigje
Mbi 30.000 kurdo-turq protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani Ka shkuar në rreth 30.000 kurdo-turq numri i protestuesve të cilët kanë protestuar dje në Frankfurt të Gjermanisë kundër
Momenti kur kosovari sulmon me sëpatë 9 persona në Dusseldorf të Gjermanisë (VIDEO) Fatmir H., është kosovari që sulmoi dhe plagosi nëntë perona në një stacion treni Dusseldorf të Gjermanisë. Sa i park
Trump: Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe SHBA-ve Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është shprehur se Gjermania i ka borxh shuma të mëdha parash NATO-s dhe
Gjermani e ka seriozisht: S'ka mitingje të politikanëve turq në vendin tonë! Gjermania ka kërcënuar politikanët turq se do t’ua ndalojë paraqitjet publike. Ky është zhvillimi i fundit në përshkallë
Ja në sa vende mund të udhëtohet pa viza me pasaportën maqedonase Agjencia “Henley & Partners” ka publikuar rangimin e ri të pasaportave të vendeve, me të cilat mund të udhëtohet pa viza
Merret peng një bankë në Gjermani, policia arreston dy të dyshuar (VIDEO) Një person i armatosur ka sulmuar një bankë në qytetin Duisburg të Gjermanisë mëngjesin e sotëm, dhe po mban peng disa p
Fati i keq i shqiptarit që u bë hero në Gjermani, pas disa ditësh u dëbua Në mëngjesin e të martës, Meent Brunken po e priste të vinte në punë Avni Mehana. Por, punëtori i tij nuk u paraqit.
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}