999 rezultate për

gjermane

Mediat gjermane: Rashica heroi i Kosovës Në ndeshjen miqësore mes shokëve të Granit Xhakës dhe Milot Rashicës kishte edhe gazetarë të huaj, në mesin e tyre edhe
I riu shqiptar merr gradën e lartë në ushtrinë gjermane (FOTO LAJM) Një i ri nga Kosova, banues në Gjermani ka arritur një sukses të madh n rradhët e ushtrisë së shtetit gjerman, duke marr
Rishfaqet "Bild", 16 përgjime të tjera pritet të trondisin qeverinë Gazeta gjermane "Bild" publikoi javën e parë, 6 përgjime kutë përfshirë ishin Vangjush Dako, Avdylajt dhe diskutime për
Conte kërkon yllin kroat, Interi hyn në bisedime Me ardhjen e tij te Inter, Antonio Conte ka vendosur kushtin e të bërit një merkato të fuqishme dhe sjelljen në San Siro
Protesta e opozitës, reagon ambasada gjermane: Asnjë formë e nxitjes së dhunës nuk është e tolerueshme Pak orë përpara nisjes së protestës kombëtare të opozitës ka reaguar dhe ambasada gjermane në Tiranë. Ambasadorja Schütz
Zaev: Gjermanët i frikësohen deklaratave të Ramës për bashkim me Kosovën Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, nga Brukseli ka folur për vendimin e BE-së për nisjen e negociatave me M
Ekspertja gjermane: "Në Shqipëri mungojnë tekstet e komunizmit, të rinjtë duhet të dinë ç'ndodhi" DW: Znj.Kaminsky, cili është qëllimi vizitës tuaj në Shqipëri bashkë me një delegacion nga Gjermania? Dr. Anna Kamins
Greqia kërkonte të përfitonte nga luftërat por nuk do të marrë asnjë cent nga Gjermania Gjermania e cilësoi sot një çështje të mbyllur problemin e dëmshpërblimeve për luftërat botërore, një ditë pas kërkesës
PËRGJIMET/ Pse sot u faktua se gjermanët ia kanë "prerë" biletën Ramës Ka një përpjekje nga aparati i propagandës së qeverisë për të vënë në pah faktin se përgjimet e publikuara sot nga "Bild
Përgjimet e "Bild" ndaj Avdylajve, regon Berisha: Rama u shpartallua nga media gjermane (VIDEO) Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Barisha ka reaguar në Fcebook në lidhje me përgjimet që prestigjozja gjermane Bild p
Vrasja e anëtarit të partisë së Merkel, zbulohet kush e kërcënoi Politikani i shquar për politikat "pro-refugjatë" i vrarë në Hesse të Gjermanisë të dielën, është kërcënuar më herët me
Vizita në Gjermani, zbulohet axhenda e kreut të opozitës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në Berlin do të jetë pjesë e një ligjirate me temën “Dialo
Gjermanët e CDU/CSU: Shqipëria nuk ka plotësuar kushtet Një ditë pas rekomandimit pozitiv për hapjen e negociatave, Zëvendëskryetari i grupit parlamentar CDU/CSU thotë se Shqip
Gjermanët vazhdojnë përçarjen për Shqipërinë, Krichbaum thotë se nuk hapen negociatat Qeveria gjermane ende nuk ka krijuar një opinon unik për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Nër
Doktori i njohur shqiptar fiton votat e gjermanëve për t'u bërë këshilltar në bashki Pas suksesëve të një pas njëshme në fushën e mjekësisë, kirurgu me famë boterore Dr. Dr. Halil Krasniqi i cili punon në
Gjermanët: Shtyni zgjedhjet, dialog pa kushte Rama-Basha Në një deklaratë të përbashkët për Deutsche Wellen, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit parlamentar CDU/CSU
Gjermanët: Zgjedhjet, jo pa opozitën Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit parlamentar CDU/CSU në par
KFOR-i gjerman do të qëndrojë për të mbrojtur Kosovën Ushtarëve gjermanë të KFOR-it në Kosovë do t’u vazhdohet edhe për një vit mandati për misionin e tyre paqeruajtës në ven
Gazetari i Bild sfidon Ramën: Me sytë e mi kam parë një laborator droge Peter Tiede, gazetari i prestigjozës gjermane ‘Bild’ që shkroi artikullin “Shqipëria udhëhiqet nga kriminelët dhe gangst
Boateng drejt Interit Mbrojtësi bavarez dha sinjale të qarta largimi nga Bayern Munchen në momentin kur kto të fundit festonin titullin e tetë