999 rezultate për

gjenerali

Ish-gjenerali turk kërcënon Greqinë: Nëse merrni avionët F-35, do t’iu sulmojmë me raketat ruse S-400! Ish-Gjenerali i Ushtrisë turke, Nexhat Eslen ka komentuar spekullimet më të fundit se Greqia po merr avionët F-35 në për
Gjenerali i njohur emërohet në krye të Akademisë së Forcave të Armatosura Gjenerali Albert Mullait është vendosur në krye të Akademisë së Forcave të Armatosura. Lajmin e ka bërë me dije mini
Detaje të reja, si u ekzekutua nga "policët" Adriatik Tresa në sy të kunatës Detaje të reja zbardhen nga vrasja e shqiptarit Adriatik Tresa, 45-vje në dhomën e ndjenjës së shtëpisë së tij, në kompl
Rama në Beirut me gjeneralin e lartë: Po kthehemi në atdhe me fëmijët Kreu i qeverisë Edi Rama është takuar në Beirut me gjeneralin Abass. Rama thotë se e ka falenderuar për ndihmën për shpë
I dha lirinë "Gjeneralit', merret vendimi për Markelian Kuqon Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur sot t’i japë dy javë kohë, gjyqtarit të Korçës, Markelian Kuqo për të cilin është
Liroi "Gjeneralin" e dënuar me burgim të përjetshëm, gjyqtari përballet sot me KLGJ Gjyqtari i Korçës, Markelian Kuqo, do të dalë sot para Këshillit të Lartë Gjyqësor, pasi më herët i ka dhënë lirinë të
KAVAJË/ Mbytet në plazhin e Gjeneralit një person nga Tirana Një person është mbytur pasditen e sotme në plazhin e Gjeneralit, Kavajë. Ai është një 41-vjeçar nga Tirana dhe dysho
Paralajmërim për luftë, gjenerali turk kërkon vetëm 48 orë kohë që Greqia të tërheqë ushtrinë Prej kohësh situata mes Turqisë dhe Greqisë është tensionuar, teksa së fundmi gjenerali turk në pension Deniz Kutluk i k
Ulja e detyruar e helikopterit shqiptar në Toscana, gjenerali: Kontratë korruptive me jetët tona Ditë më parë, më 30 korrik, mediat italiane folën për një lajm se një he
Dalin pamjet: Një avion misterioz sulmoi bazën turke në Libi (VIDEO) Mediat arabe kanë publikuar pamje të sulmit ajror mbi bazën "Al Watiya" në Libi, e cila javët e fundit ishte marrë nën k
Autobiografia e Gjeneralit "xhelat" të diktaturës: Kam ekzekutuar kushëririn tim Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Brendëshme në Tiranë, ku
Njihej si "gjenerali" i bandës famëkeqe, vdes Nehat Kulla I njohur si Gjenerali ose i forti i 1997-ës, Nehat Kulla ka ndërruar jetë. Ai ka vdekur në moshën 67-vjeçare në bane
Video e rrallë nga Kosova, si u tërhoqën serbët përballë gjeneralit gjerman (VIDEO) Dita e sotme shënon 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga pushtuesit serbë. Pasi udhëheqësi serb, Sllobodan Milloshev
Ekzekutimi i gjeneralit iranian, ku mund të shpërthejë Lufta e Tretë Botërore Fjala Lufta e Tretë Botërore u përmend shumë në të gjithë globin vetëm disa ditë në fillim të vitit 2020 dhe tani ato ja
"Babanë e varrosëm me qerre", historia tragjike e gjeneralit që punoi si punëtor llaçi Publikohet historia e panjohur e Todi Naços me origjinë nga Pogradeci, babai i të cilit, Spiro, mik i ngushtë i Fan Noli
Meta i përgjigjet Lleshajt: Asnjë sekondë për të humbur me "Gjeneralin" nën poture! Zëdhënësi iu presidnetit Tedi Blushi i është përgjigjur ministrit të Brendshëm Sandër Lleshajt, i cili tha se Republika
Sulmohet anija turke, zjarri dhe tymi pushtojnë portin (FOTO LAJM) Një anije turke është sulmuar me predha në portin e Tripolit në Libi duke shpërthyer në fjalë. Sulmi është kryer nga
Gjenerali vë në pozitë Allën pas videoskandalit: Nëse e ndjen veten dibran, jep dorëheqjen! Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka shkuar në SPAK, një ditë pasi gazetari investigativ Artan Hoxha ka publikuar vi
Po përgatitemi për luftë: Gjenerali grek bën paralajmërimin e fortë "E vetmja mënyrë për të ruajtur paqen është që të jesh i gatshëm për luftë dhe ne duhet të përgatitemi për luftë" tha so
Lidhje me gjeneralin, Shqipëria shpall "non grata" dy diplomatët iranianë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka vendosur sot të shpallë "non grata" dy përfaqësuesit diplomatikë të Ambasad