999 rezultate për

gjendje

Lumi Drenica në gjendje të tmerrshme (FOTO LAJM) Lumi Drenica në Komoran ka marrë një pamje krejtësisht të gjelbër nga algat që e kanë mbuluar ujin. Kjo shihet nga fo
U aksidentua me motor, 25 vjeçari me urgjencë drejt Tiranës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditene sotme në Pukë. Një 25-vjeçar është plagosur në një aksident rrugor rreth or
Krizë te Reali, këta janë faktorët që madrilenët kanë arritur në këtë gjendje Julen Lopetegui nuk po e gjen dot skuadrën titullare te Reali i Madridit. Në 11 ndeshjet e para zyrtare me ekipin madril
Aksident në Korçë me disa të plagosur, njëri në gjendje të rëndë Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në aksin Korçë-Kapshticë. Sipas të dhënave paraprake, nga ky aksiden
Kullat e Jasharve ende në gjendje të rëndë, shteti pret procedurat Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka pritur sot anëtarët e Komisionit Parlamentar për Bujqësi, Pylltari, Z
Tmerri në Dajt, dy persona në gjendje të rëndë Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në rrugën e Dajtit, vetëm pak minuta më parë. Sipas informacionv paraprake, një
Vuçiç i vë kusht BE-së ndërsa Kosova nuk është në gjendje të marrë as vizat Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, gjatë një interviste për Reuters duket se ka vendosur të kushtëzojë BE-në. Ai tha se
Aksident i rëndë në Elbasan, 25-vjeçari përplas me makinë këmbësorin Një asksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në aksin rrugor Elbasan – Peqin, ku 25 vjeçari A.H ka aksidentuar rëndë
Si të shmangni ashpërsimin e lëkurës gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h
DETAJET/ Martinaj jashtë rrezikut pas operacionit, Hasa në gjendje kritike Ngjarja e rëndë e ndodhur rreth orës 22:00 të ditës së enjte, i ka tronditur të gjithë, ndërsa nga atentati i bërë për E
Mësoni ankesën e rëndë të Barcelonës në UEFA Skuadra e Barcelonës do të përballet sonte në mbrëmje ndaj Tottenham në stadiumin “Wembley” të Londrës. Pas një verë të
Aksident i rëndë në Berat, 29-vjeçari në gjendje të rëndë Një aksident i rëndë ka ndodhur në Berat. Si pasojë një 29-vjeçar ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Ngjarja n
ROSU rrethon Ujmanin, Vuçiç ngre ushtrinë në gjendje lufte Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi pjesëtarë të Njësisë Speciale të Kosovës kanë shkuar në pjesën ver
Dieta mesdhetare parandalon depresionin Ushqimi me një diete mesdhetare mund të ndihmojë në parandalimin e depresionit, sipas një studimi të ri. Një dietë me
Aksident i rëndë në Shkodër, fëmija në gjendje kritike Një aksident i frikshëm ka ndodhur këtë pasdite në Shkodër. Një makinë ka përplsur një fëmijë i cili aktualisht ndodh
E “torturuam” në verë, si të kujdeseni për lëkurën gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h
Si gjendje lufte, dalin pamjet e vrasjes së dy të rinjve në Lushnjë (VIDEO) Publikohet video e momentit të vrasjeve të Zamir Latifit dhe Jurgen Hoxhës, ngjarje ndodhi në 11 tetor të vitit të kalua
Masivi i gurëve e zë poshtë shoferin, në gjendje të rëndë 47-vjeçari Një banor i fshatit Dukaj, A. K. 47 vjeç, ka mbetur i plagosur rëndë ditën e sotme, pasi kishte ngarkuar gurë me një kam
Bllokohen mallra kontrabandë, dy të arrestuar, një femër hetohet në gjendje të lirë Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, finalizua operacio
Keni frikë nga lumturia, ja si quhet kjo gjendje A mund të kesh frikë nga lumturia? Përgjigja është Po. Frika nga lumturia nuk është në manualet kryesore të klasifikimit