999 rezultate për

gjaku

Studimi: Kjo është bishtajorja që lufton hipertensionin Sipas një studimi të ri, është një produkt natyral që mund të ndihmojë në uljen e hipertensionit. Kërkuesit shkencorë ng
Mos e mbani teshtimën, rrezikoni të keni dëme të mëdha Trupi juaj funksionon në mënyrë të përkryer, dhe kryen shumë mirë funksionet bazike të organizmit, mirëpo, gjërat mund t
9 ushqime për të cilat trupi do t’ju falenderonte nëse do t’i konsumonit Ekziston një botë e tërë ushqimesh të cilat janë për ju sa të mira aq edhe të shijshme. Po sikur të dinit edhe disa nga
Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale Limonët kanë aftësinë të ruajnë fleksibilitetin dhe funksionet e enëve të gjakut duke ulur kështu tensionin. Foto: Flick
Detaje rrëqethëse nga vraja në Durrës: Mamin e ka mbuluar gjaku Nënën e 6 fëmijëve që u vra nga burri, e gjeti të larë në gjak dhe pa jetë vajza e madhe e saj. Kështu ka deklaruar p
Kujdes para se të bëni analizat e gjakut, shihni mirë çfarë hani Në shumicën e analizave laboratorike këshillohet që pacienti të mos hajë asgjë gjashtë deri dymbëdhjetë orë para se të
Çfarë duhet të bejmë pasi kemi konsumuar shumë kripë? E keni tepruar me sasinë e natriumit (kripës) në njërin nga vaktet që keni ngrënë dhe tani po ndiheni tmerrësisht keq. J
Shenjat që duhet t’i dini për tensionin e lartë të gjakut Tensioni i lartë i gjakut (hipertensioni) është i njohur edhe si “vrasësi tinëzar” vetëm për arsyen se nuk shkakton simp
Shkencëtarët kryejnë teste për lindjet e parakohshme Shkencëtarët janë duke testuar testet e gjakut që mund të parashikojnë nëse një grua shtatzënë do të lindë para kohe.
Kajsia, fruti i verës që pastron gjakun dhe mëlçinë Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, kajsia renditet edhe si një frut kurues. Në mjek
Sa duhet të jetë tensioni i trupit tuaj në bazë të moshës Presioni i lartë i gjakut është njëri ndër problemet më të shpeshta shëndetësore të kohës së tashme, ndërkaq simptomat j
E BUJSHME/ Kanceri mund të zbulohet me këto analiza gjaku para shfaqjes së simptomave Nga Rory Smith, CNN Kërkime të reja shkencore duken premtuese për të dalluar disa lloje kanceri me analiza gja
Këto janë dobitë mjekësore të Hurmës Hurma është konsideruar si pema më e mirë në botë për shëndetin tonë për shkak të vitaminave A dhe C, proteinave, yndyra
Nga artisti, make-up, gjaku i derrit, e deri tek morgu i spitalit: Si u inskenua vrasja e gazetarit rus Gazetari disident rus, Arkady Babchenko, ka zbuluar se autoritetet ukrainase kanë falsifikuar vdekjen e tij të martën, s
A vuajnë fëmijët nga tensioni i lartë i gjakut, cilët janë më të rrezikuarit Së pari, duhet të dini se çfarë duhet të konsideroni tension të lartë të gjakut tek fëmijët. Sipas mjekësve pediatër
Shenjat që duhet t’i dini për tensionin e lartë të gjakut Tensioni i lartë i gjakut (hipertensioni) është i njohur edhe si “vrasësi tinëzar” vetëm për arsyen se nuk shkakton simp
Dieta ushqimore që duhet të ndjekë një i sëmurë me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të
Kjo është bishtajorja që lufton hipertensionin Sipas një studimi të ri, është një produkt natyral që mund të ndihmojë në uljen e hipertensionit. Kërkuesit shkencorë ng
Hudhra, portokalli e çokollata e zezë ulin rrezikun e sulmit në zemër Sulmi në zemër është një emergjencë mjekësore dhe duhet të trajtohet menjëherë. Sulmi në zemër ndodh si pasojë e mungesë