999 rezultate për

geraldine

Fotot e rralla të dasmës së Mbretit Zog me Geraldinën (FOTO LAJM) Me një ceremoni madhështore të zhvilluar në ambjentet e Pallatit Mbretëror në Tiranë më datë 27 prill 1938 Ahmet Zogu vu
Anët e errëta të diktaturës: Enver Hoxha u përpoq të joshte mbretëreshën Geraldinë Alfred Peza është shprehur se Enver Hoxha u përpoq të joshte mbretëreshën Geraldinë. Ja biseda e videos: Zoti Peza,
Mësoni arsyen misterioze pse nuset vishen me të bardha Fustan i bardhë për dasmë? Të gjithë janë kuriozë se nga ka lindur kjo traditë. Sipas Daily Star ky ritual ka nisur q
Skënderbeu në diamante, kjo ishte kurora 50 mijë dollarëshe e mbretëreshës Geraldinë Kurora që shikoni në galerinë e bashkëngjitur lajmit është kurora e mbretëreshës së Shqipërisë, Geraldinë. Ajo është
Sekretet e errëta të diktaturës, si Enver Hoxha u përpoq të joshte mbretëreshën Geraldinë Në një intervistë ku si rrallëherë ka folur për të shkuarën dhe diktaturën, ish-gazetari Alfred Peza është shprehur se E
Të pathënat, si Enver Hoxha u përpoq të joshte mbretëreshën Geraldinë Alfred Peza është shprehur se Enver Hoxha u përpoq të joshte mbretëreshën Geraldinë. Ja biseda e videos: Zoti Peza,
Intervista e rrallë e mbretit Zog dhe mbretëreshës Geraldinë në Stokholm AURENC BEBJA Gazeta franceze “Paris-soir” ka botuar të enjten e 20 korrikut 1939, në faqen nr.1 dhe 7, një shkrim – i
Deklarata: Enver Hoxha u përpoq të joshte mbretëreshën Geraldinë Alfred Peza është shprehur se Enver Hoxha u përpoq të joshte mbretëreshën Geraldinë. Ja biseda e videos: Zoti Peza,
Mbretëreshat më të bukura në histori, mes tyre dhe Gerlandina (FOTO LAJM) Pas një burri të suksesshëm, fshihet një grua e zgjuar. Kjo thënie është plotësisht e vërtetë, dhe kjo gjë është vërt
Hidhen poshtë akuzat për ndërrimin e bebes së vdekur Sa i takon akuzave të ngritura nga një çift se foshnja e tyre ishte ndërruar në maternitet, një reagim ka pasur nga inst
Analizat për anemi në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” (FOTO-LAJM) Laboratori klinik-biokimik ne Spitalin “Mbreteresha Geraldine”, eshte pajisur sot me gjashte aparatura te reja ekzaminim
Blenard Nonaj emërohet drejtor i maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj prezantoi sot drejtorin e ri të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë” në Tiranë. Blen
Materniteti “Mbretëresha Geraldinë” feston 70-vjetorin e krijimit Në 70-vjetorin e krijimit të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, kryeministri Sali Berisha vlerësoi kontributin e bluz
Jonida Maliqi e lumtur me Danin e vogël Zbulohen fotot e këngëtares Jonida Maliqi me djalin e saj Dan Prizrenin. I vogli të enjten mbushi ditët, (40 ditëshi
Viti i Ri, dhurata për fëmjët e braktisur Fëmijët e braktisur të cilët ndodhen në maternitetin "Mbretëresha Geraldine" në Tiranë janë vizituar nga zonja e parë e
Mbreti Zog dhe Mbretëresha Geraldine, dashuri me shikim të parë Rasti e solli sërish në Shqipëri. Ka qenë në një martesë, në një arrati e tani në një funeral. Sylviane Muselier, përveç