999 rezultate për

georgievski

Georgievski: Nuk kam kompetenca që të lirojë të arrestuarit në Hasanbeg Kryetari i Komunës së Gazi Babës Boris Georgievski shpjegoi në një prononcim për “TV24” th se ai shkoi dje në vendin e p
Vdes politikani antishqiptar në Maqedoni (FOTO LAJM) Regjisori maqedonas, ish diplomat dhe ish kryetari i Kuvendit, Lubisha Georgievski sot ka ndërruar jetë në moshën 81 vje
Georgievski: S'besoj se zgjedhjet sjellin zgjidhje Ish-kryeministri Ljupço Georgievski shpreson se seanca parlamentare mund të sjellë një kthesë. “Nëse e dëgjon udhëheq
Ishin të fortë kur tërhiqnin zvarrë Selën, shikoni si qajnë si fëmijë në gjyq nacionalistët sllavë (VIDEO) Autoritetet e drejtësisë në Maqdoni kanë dënuar me 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Zi
Lubço Georgievski ka një porosi Kryetari i VMRO-Popullore dhe ish-themeluesi i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski ka dalur me një porosi lidhur me festën e p
Georgievski: Betejën për Maqedoninë e kemi humbur Ish-lideri i VMRO-DPMNE-së dhe ish-Kryeministri Ljubço Georgievski shprehet se beteja është humbur, kur bëhet fjalë për
Emri i Maqedonisë, Georgievski: Nuk ka ikje nga kjo Kryetari VMRO –Popullores Lupço Georgievski ka deklaruar se zgjidhjen e emrit e sheh me gjasë 50-50. Sipas tij emri Maqe
Një rrugë në Dojran do të quhet Lubço Georgievski Për nderë të ish kryeministrit dhe kreut të VMRO-së Lubço një rrugë në Dojran do të mbajë emrin e tij kështu ka vendosur
Papandreu: Me Georgievskin isha afër gjetjes së zgjidhjes për emrin Për nevojën e gjetjes së zgjidhjes për çështjen e emrit, si dëshmi në praktikë se ekziston vullnet nga ana e Maqedonisë,
Georgievski: Zaev "çmitizoi" pushtetin e Gruevskit Lubço Georgievski ka thënë se kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, e çmitizoi pushtetin e Gruevski
Georgievski: VMRO është në konflikt me shqiptarët dhe ndërkombëtarët Kryetari i VMRO-PP, Ljupço Georgievski, në një emision në TV Telma deklaroi se VMRO-DPMNE është futur në konfrontime me
Georgievski: Pançevski më solli dëshmi të rreme për luftën e vitit 2001 Ish kryeministri dhe ish kreu i VMRO-DPMNE-së Ljubço Georgievski, i është kundërpërgjigjur sulmeve të avokatit Ignat Pan
Georgievski: Ivanov po rrezikon izolimin e Maqedonisë Ish kryeministri i Maqedonisë njëherësh dhe lideri i OBRM-Popullore, Ljupço Georgievski, në një reagim të tijin për situ
Georgievski ka pasur prej kohësh frikën e ”shqiptarizimit të Maqedonisë” Ish-kryeministri i Maqedonisë në vitet 1998-2002, Ljubço Georgievski në një intervistë të mëhershme për televizion BTv k
Georgievski: Platforma e partive shqiptare përfaqëson anulimin e Marrëveshjes së Ohrit Ish kryeministri, Ljupço Georgievski është shprehur se platforma shqiptare përfaqëson anulimin Marrëveshjes së Ohrit.
Georgievski: Mandatin ta marrë Zaev, nëse nuk arrin të ketë sukses atëherë duhet t’i kalojë Ali Ahmetit Ish-kryeministri, dhe kryetar i VMRO-Partia Popullore, Lubço Georgievski nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në "Fa
Ramadani: BDI do të pësojë më keq se PPD-ja dhe Lubço Georgievski Analisti Ramadan Ramadani, parashikon se BDI nuk do të mbijetojë deri në pranverë, pasi sipas tij, kjo parti do ta pësoj
Georgievski koalicion me OBRM-PDUKM nëse i japin postin e kryeministrit Është bërë e ditur tashmë se tentativat për një koalicion të përbashkët mes Pavle Trajanovit, Jove Kekenovskit dhe Ljubç
Forcohet blloku i djathë maqedonas, i bashkëngjitet Georgievski Duket se ish-kryeministri Ljubço Georgievski, do të hynë në koalicion me partitë e djathta. Georgievski i ka hedhur p
Georgievski: Jam pesimist se kriza përfundo me zgjedhjet Lideri i VMRO Popullore, Lupço Georgievski, ka deklaruar se është pesimist lidhur me atë se kriza ekonomike dhe politike