999 rezultate për

george

Ndërron jetë diplomati i SHBA-ve, gjatë luftës së Kosovës këshilloi Clintonin të bombardonte Serbinë George P. Shultz, ish-Sekretar amerikan i Shtetit për 6 vjet gjatë mandatit të Ronald Reaganit, i cili më 1993 e kishte
Kur George Weah "pushtoi" botën e futbollit Më 16 dhjetor, Timothy Weah u paraqit për takimin e Lillet me Paris Saint-Germainin, disa ditë pas golit të shkëlqyeshëm
Humbi 11 kilogramë për rolin e ri, George Clooney përfundon në spital (FOTO LAJM) 4 ditë para se të niste punën e tij për filmin më të ri, George Clooney, u dërgua në spital me dhimbje të forta stomaku.
Gabimi që George Clooney nuk ia ka falur vetes për 24 vite Ai është një nga aktorët më të mirë të brezit të tij. I përket një liste të yjeve të Hollivudit dhe të imagjinojmë se ai
Imzot George Frendo shërohet nga Covidi: Jam ndjerë si kokë pa trup Arqipeshkvi i Tiranë – Durrës, George Frendo e ka fituar betejën me koronavirusin. Në mesazhin e tij shprehet se së shp
Imzot George Frendo del nga spitali në Itali Pak kohë pas shtrimit, Imzot George Frendo ka dalë nga spitali ku po trajtohej në Itali. Gjendja shëndetësore e tij thuh
U dërgua në Itali pas infektimit me COVID-19, Kisha jep detaje për gjendjen e Imzot George Frendos Kisha Katolike në një njoftim zyrtar ka informuar për gjendjen shëndetësore të Imzot George Frendo, i cili u dërgua mbrë
Imzot George Frendo me COVID-19, dërgohet në Itali pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore Arqipeshkëvi i Tiranë-Durrësit e njëkohësisht presidenti i Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë, Imzot George Frendo, ës
Infektohet me COVID-19, Imzot George Frendo shtrohet në spital Arqipeshkëvi i Tiranë-Durrësit, njëkohësisht Presidenti i Konferencës Ipeshkvore të Shqipërisë, Imzot George Frendo ka r
George Bush për zgjedhjet: Trump mund të kërkojë rinumërim Republikani George W Bush, i cili ishte president i SHBA nga 2001-2009, ka bërë një deklaratë duke uruar Biden për fitor
E ngatërroi me Bush, Trump ironizon Biden pas lapsusit Donald Trump ka kritikuar Joe Biden pasi ky i fundit e ngatërroi presidentin me George Bush. 77-vjeçari po u fliste përk
Lirohet nga burgu polici që vrau George Floyd Ish oficeri i policisë së Minneapolis Derek Chauvin, i cili akuzohet se i mori jetën afro amerikanit George Floyd është
Mahnitese, kjo vajzë duket identike me Regina George Të dashura “vajza të liga”, Regina George ekziston dhe është vetëm 16- vjeç. Clarisse Miller është emri i 16- vjeçare
E dini si do ta quajnë në shkollë Princeshën e bukur Charlotte? Pas shumë muajve mësim online, edhe në Britani pritet që të hapen së shpejti shkollat. Shkolla e Princeshës Charlotte
Këshilltarja e Trump jep dorëheqjen, arsyeja që e detyroi Kellyanne Conway, ka njoftuar se po jep dorëheqjen nga posti i saj si Këshilltare e Lartë e presidentit amerikan, Donald
Iu lut për mëshirë, dalin pamjet e papublikuara nga vrasja e George Floyd Pamje nga kamerat në trupat e dy policëve që akuzohen për vrasjen e afro-amerikanit George Floyd janë publikuar nga tabl
Rama flet për shkarkimin e Presidentit: Nishani ishte si George Washington para Metës Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ka thënë se raporti i Komisionit Hetimor nuk rekom
Aksionare e Disney, vajza e George Floyd merr super dhuratën Falë bujarisë së Barbra Streisand, Gianna, vajza më e vogël e George Floyd, afroamerikanit që u vra nga polici, është ak
Dëshmia tronditëse: Polici e njihte mirë Floyd, kishte pasur përplasje me të Një ish koleg që kishte punuar me George Floyd dhe agjentin e policisë Derek Chauvin në një klub nate në Minneapolis tho
13 vite më parë, momenti historik i vizitës së George Bush në Shqipëri (FOTO LAJM) 13 vite më parë, Presidenti Xhorxh W. Bush vizitoi Shqipërinë së bashku me bashkëshorten e tij, Laurën. Ai është bërë