999 rezultate për

gazzetta

Balotelli dëshiron kthimin në Seria A Mario Balotelli besohet se dëshiron një rikthim në Serie A. Edhe pse ai është i kërkuar nga Olympique Marseille, Arse
Zbulohet dita kur Gattuso do të rinovojë me Milanin Gennaro Gattuso dhe Milan janë shumë pranë një marrëveshjeje të re për rinovim të kontratës. Tekniku e ka ringjallur
Milan informon ekipin se ka arritur marrveshjen me lojtarin “Football-Italia” shkruan se Milan dhe Pepe Reina kanë rënë dakort për një marrveshje. Madje është dhe “Gazzetta dello S
Mediat italiane zbulojnë planet e Realit, Benzema plus miliona për Icardin Gazzetta dello Sport në edicionin e sotëm thekson se klauzola e lirimit të Icardit prej 110 milionë eurosh nuk është e v
Italia në "zi", nuk kishte ndodhur që prej vitit 1958 "Italia, viti zero. Lotët e Buffonit dhe heshtja e San Siros vijnë si një vendim, të cilin as nuk mund t'a apelosh. Miru
Pasioni kuqezi, gjigantja italiane thur lavde për Shkëndijën Italiania "Gazzetta dello Sport" i ka kushtuar një artikull të veçantë skuadrës së Shkëndijës së Tetovës pak orë para nd
Juventus mendon ti marrë hakun e Bonuccit Milanit Juventus dhe gjithë tifozët janë të zhgënjyer për faktin se Bonucci zgjodhi Milanin. Por Juventus nuk ka ndërmend ta
Perisic ka dy opsione të zgjedhë njërën Peric, ka dy opsione për sezonin 2017/18. Vendimet e tij do të caktojnë të ardhmen e afërt. Lojtari dëshiron të bas
Keisuke Honda refuzon Premier League dhe qendron tek Milani Ylli japonez Kisuke Honda do të vazhdojë të qendrojë tek Milani. Lajmi bëhet i ditur nga Gazzetta dello Sport, e cil
“Gazzetta”/ 10 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi (FOTO) “La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është
De Rossi ka një lajm të shkëlqyer për fansat e Romës Daniele De Rossi do të rinovojë së shpejti kontratën me Romën Roma dhe mesfushori Daniele De Rossi janë të destinuar të
“Dello Sport”: Tirana-Partizani, tifozët e kthejnë në festë “black-out” Gazeta e njohur sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, i ka kushtuar një shkrim derbit të kryeqytetit shqiptar mes
Mediat italiane, lavde për De Biasin: I vetëm në krye Ishte në fitore që nuk bindte ajo ndaj Lihteshtajnit për trajnerin De Biasi, por mediat italiane nuk kanë reshtur që lëv
“Gazzetta dello Sport”: Strakosha ndër të rinjtë më të mirë të Seria A E përditshmja italiane “La Gazzetta dello Sport” ka bërë një sondazh online me talentet e reja më të mira të këtyre javë
"La Gazzeta dello Sport": Ja pse De Biasi nuk ikën nga Shqipëria Pas përfundimit të Kampionatit Europian “Francë 2016”ekspertët dhe kritikët italianë kanë nisur të analizojnë të ardhmen
“La Gazzetta Dello Sport”: Shqipërisë i nevojitet një mrekulli “La Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar Kombëtares shqiptare një vend të rëndësishëm në faqet e saj si dhe në portalin e
Këto 5 lojtarë konsiderohen të pashitshëm tek Interi (FOTO LAJM) Interi nuk ka mundur dot të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe edicionin e ardhshëm do të bëjë gara në Euro
Inter siguron shërbimet e yllit të Ajaxit Skuadra e Interit ka arritur marrëveshje me skuadrën holandeze, Ajax për shërbimet e sulmuesit Anwar El Ghazi. Inter
Përleshje të dhunshme mes tifozëve para sfidës Palermo-Lazio (VIDEO) Para sfidës Palermo-Lazio, tifozët e të dyja skuadrave janë përleshur në rrugët e qyteti. ‘La Gazzetta dello Sport’, rap
Ky është tatuazhi i çmendur për Tottin (FOTO LAJM) Ai është adhurues i legjendës së futbollit italian, Francesco Totti që në moshen 6-vjeçare. Ky është, Thomas Jonsson, i