999 rezultate për

gaxherri

Doli pozitiv me koronavirus, kjo është gjendja shëndetësore e Mustafës Isa Mustafa disa ditë më parë doli pozitiv me koronavirus. Gaxherri iu ka bërë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë
Gaxherri: Nuk çuditëmi nëse PDK bëmn lojëra si gjithnjë Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar për nesër një javë, mirëpo subjektet opozitare ende druajnë se partneri
Sëmundja e etheve të minjve, shënohet viktima e parë në Kosovë 21-vjeçari nga komuna e Junikut, Fluturim Gaxherri, konsiderohet viktima e parë që ka vdekur nga sëmundja e etheve të mi
Gaxherri: Nisma e Veselit , jo serioze Janë partnerë të koalicioni qeverisës, mirëpo jorrallëherë paraqiten të paunifikuar rreth çështjeve të rëndësishme për K
Gaxherri: Trishtohemi, por duhet të argumentojmë krimet serbe Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK’së, Besa Gaxherri ka folur rreth fotografive të cilat deputetja e PDK’s
Grushtohen me njëri-tjetrin dy deputetë të Kosovës Deputetët Frashër Krasniqi i PSD-së dhe Xhelal Sveçla i Vetëvendosjes kanë pasur një përplasje fizike pas emisionit Rubi
Gaxherri: Platforma e PDK-së është lojë politike, të caktohet data e zgjedhjeve Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri e ka cilësuar iniciativën e PDK-së për platformën e unitetit si një “lojë politike”.
Gaxherri pyetje VV-së: A jeni parti politike apo organizatë terroriste? Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri ka kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje që të jap llogari para dre
Gaxherri: Kurrë nuk i kam quajtur terroristë aktivistët Deputetja e LDK’së, Besa Gaxherri i është përgjgjur deputetit Dardan Molliqajt, i cili gjatë seancës së sotme tha se dep
Besa Gaxherri i ka disa fjalë për ndotjen e ajrit Deputetja Besa Gaxheri në emër të Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se kanë pranuar me shqetësim të madh lajmin për
Deputetët Zafir Berisha dhe Besa Gaxherri akuzojnë Hashim Thaçin Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi duhet t’i japë sqarim opinionit publik lidhur me kritikat e vazhdueshme
Flet deputetja që tradhëtoi në votim LDK-në për Haradinajn Me 61 vota pro dhe 15 abstenime, Kuvendi i Kosovës ka votuar buxhetin e rishikuar të vitit 2017. Mirëpo, “shpëtimtarja”
Nga Mero Baze te Besa Gaxherri, ofendimet më të bujshme të Milaim Zekës Milaim Zeka u godit mbrëmjen e kaluar në një debat live nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi. Grushtim
Gaxherri flet pas deklaratave të Kurtit për koalicion me LDK'në Kandidatja për deputete në Kuvendin e Kosovës nga radhët e LDK-së, Besa Gaxharri ka folur rreth mundësisë për një koalic
Kosova shtet laik, s'ka kisha e xhamia në institucionet arsimore! Deputetja e Kuvendit të Kosovës në radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, në seancën e sotme në Kuvendi
Vrasja në Dajt/ Gaxheri: S'kam borxh tek autorët e vrasjes Gjatë dëshmisë së tij, i plagosuri në ngjarjen e ndodhur më 13 nëntor në parkingun e një lokali në Linzë, Ismet Gaxherri
Ja emrat e personave të shpallur në kërkim për atentatin në Dajt Blutë e Tiranës kanë bërë të mundur identifikimin e autorëve të dyshuar të vrasjes së djeshme në Linzë. Nga kryerja e ve
Identifikohen autorët dhe motivi i krimit për vrasjen në Linzë Pista kryesore e vrasjes së 30-vjeçarit, Enton Nika, mesditën e së mërkurës në Linzë, mbetet ajo e një konflikti për çës
Gaxherri: Kuvendi nuk është pronë e Veselit Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri është shprehur se Kuvendi duhet te krijojë kushte për punë. Ndërkohë që çmon fleksibil
Gaxherri kthehet pa kushte në LDK Ish-nënkryetarja e parë e LDD-së, Besa Gaxherri i mëshon idesë se koalicioni i Nexhat Dacit me AAK-në është i njëanshëm,