999 rezultate për

gates

Dorëhiqet themeluesi i Alibaba Express Një nga njerëzit më të pasur në botë, Jack Ma dorëhiqet nga drejtimi i kompanisë online të blerjeve, Alibaba. Në një int
Themeluesi i Amazon është njeriu më i pasur në historinë moderne Jeff Bezos është njeriu më i pasur në historinë moderne të njerëzimit. Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i Amazon ka
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
Bota s'e kupton por fëmijët e tij po, Bill Gates dhuron pasurinë për të varfërit Bill Gates ka thënë se tre fëmijët e tij e kuptojnë pse ka vendosur t’ia lë pasurinë e tij prej 70 miliardë dollarësh fo
Bill Gates mund të jetë "trilioneri" i parë në botë deri në vitin 2042 Filantropisti miliarder mund të hyjë në një klasë të pashembullt të pasurisë brenda 25 viteve të ardhshme, sipas një ra
Kjo është vajza e pasur e Bill Gates, udhëtimi luksoz në Kuvajt (FOTO LAJM) Bill dhe Melinda Gates janë bërë shpesh pjesë e mediave rozë dhe janë vënë në shenjëstër për shkak të pasurisë. Meg
E etiketuan si shqiptar, "bobi" nga Azia shpërthen ndaj britanikëve (FOTO LAJM) Ashtu si në çdo vend të botës është në Shqipëri ka shumë njerëz të pasur, fëmijët e të cilëve bëjnë një jetë luksi të sh
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
Njeriu misterioz më i pasur në botë, lë pas edhe Bill Gates Njeriu më i pasur i botës nuk do të jetë më Bill Gates, pasi pasuria e tij është tkurrur gjatë 2017-s. Sipas një shkr
As Bill Gates e as Rothshildët, ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit Kur flasim për njerëzit më të pasur në botë, të gjithëve u shkon mendja tek emra si Bill Gates, Warren Buffet apo John D
7 rregulla të Bill Gates që nuk t’i mëson shkolla Themeluesi i kompanisë Microsoft, dhe njëkohësisht një nga njerëzit më të pasur në botë jep këshilla për të një jetë të
Ish-ndihmësi i Trump akuzohet për bashkëpunim me Rusinë Ish-menaxheri i fushatës presidenciale të Donald Trump, Paul Manafort, do të përballet me akuzat në lidhje me hetimet mb
Bill Gates, personi më i pasur për të 24 herë radhazi Bill Gates është njeriu më i pasur i SHBA-ve për të 24-in vit radhazi. Pasuria i është shtuar me 8 miliardë dollarë
Bill Gates e ka një telefon, por ai nuk është Windows Phone (VIDEO) Edhe pse ishin shokë dhe rivalë me Steve Jobs, Bill Gates ka vendosur që të zgjedhë telefon të ndryshëm nga ata që prodh
Çfarë telefoni përdor Bill Gates, Android apo iOS? (VIDEO) Çfarë telefoni ka zgjedhur, Android apo iOS? Edhe pse ishin shokë dhe rival me Steve Jobs, Bill Gates ka vendosur që
Bill Gates: Më falni për Ctrl-Alt-Delete Është njeriu më i pasur në botë dhe kompania e tij ndër më të fuqishmet në fushën e teknologjisë. Megjithatë, kur kthen
Një sëmundje ngjitëse mund të vrasë 30 milion njerëz në dekadën e ardhshme Me tërë këto fatkeqësi natyrore të cilat janë duke e pushtuar botën, dhe në anën tjetër kërcënimet për luftë me bomba nu
Mposhtet Bill Gates, ky është njeriu më i pasur në botë Pavarësisht se pretendon titullin e njeriut më të pasur në botë, themeluesi i Zara, Amancio Ortega, është një nga njerëz
Bill Gates nuk është më njeriu më i pasur në botë Kjo pasi vendin e tij e ka zënë Jeff Bezos, drejtuesi i dyqanit më të madh online, “Amazon”. Në renditjen e fundit të
Bill Gates kërkon nga Evropa të shmangë fluksin e emigrantëve Themeluesi i “Microsoft”, Bill Gates, i ka bërë thirrje Evropës të ndalojë shfaqjen e bujarisë ndaj azil kërkuesve për t