999 rezultate për

gani

Kryemadhi i përgjigjet Ramës: Do të digjesh në tiganin e shqiptarëve "Në këtë pikë i dashur ne socialistët dhe ju demokratët kemi të njëjtin hall me këta të tiganit. Këtu na bashkon halli.
Halloween në kohë pandemie, si do organizohet festa nën kërcënimin e Covid-19 (FOTO LAJM) Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ofroi udhëzime të përgjithshme për festimin e Halloween-it nën kërcë
Sot përballja e fundit Trump-Biden Sot do të mbahet përballja e fundit në sallën e Belmont University në Tenessy, mes dy rivalëve për presidencialet e 3 Në
Rama sulmon Bashën: Je në grepin e Likes për tiganin e Monës Kryeministri Edi Rama edhe ditën e sotme ka vijuar replikat me kreun e opozitës Lulzim Bbashën teksa ky i fundit vijon t
"Rilindja, organizatë kriminale", Rama i përgjigjet akuzave të forta të Metës Presidenti Meta gjatë ditës së djeshme, e konsideroi Rilindjen organizatë kriminale dhe për këtë deklaratë ka reaguar kr
Këngëtar live dhe të ftuar VIP, Lori Hoxha organizon super ditëlindjen (FOTO LAJM) Lori Hoxha feston sot 27 vite jetë dhe në këtë ditë të rëndësishme ka marrë qindra urime nga të afërmit, miqtë e fansat
Organizmi i njeriut njeh vetëm dy stinë Viti përbëhet nga katër stinë dhe këtë e dimë të gjithë. Por duket se organizmi i njeriut njeh vetëm 2. Sipas një stu
COVID-19 mbyll dyert e Panairit të Librit Grupi organizator bën me dije se Panairi i Librit i parashikuar për më 12-15 nëntor 2020 nuk do të mbahet me qëllim para
Ceferin entuziast: Europiani i verës së ardhshme do jetë një shfaqje spektakolare Kampionati Europian 2020 u shty për një vit më vonë, për shkak të pandemisë Covid-19, megjithatë ditët e fundit kanë fil
"Sa shumë të kam pritur", reperi shqiptar bëhet përsëri baba (VIDEO) Reperi i njohur kosovar, Vig Poppa ose ndryshe Vigan Bardhi është bërë baba për herë të dytë. Lajmin e ka dhënë vetë Vig
La pas shkatërrim, pamjet me dron nga uragani Delta (VIDEO) Pamjet e marra nga ajri me dron tregojnë qartë shkatërrimin që ka lënë pas uragani Delta, pasi kaloi në Louisiana. Stuhi
Mbajtja e maskave në rrugë, organizohet protestë para kryeministrisë Avokati Altin Goxhaj ka postuar online mbajtjen e një proteste përpara kryeminsitrisë së enjten, ky vendim i marrë pas v
Reja: Kazakistanin do ta sulmojmë nga krahët Edoardo Reja, trajneri i Shqipërisë në konferencën për shtyp para mediave për ndeshjen ndaj Kazakistanit, theksoi se edh
Uragani Delta nxjerr "zemërimin" në brigjet e Luizianës në SHBA, evakuohet zona Uragani “Delta” goditi të premten në mbrëmje rreth orës 23:00 (lokale) afër qytetit Creole në bregdetin jugperëndimor të
Nuk ka paqe, një tjetër uragan i fuqishëm pritet të zbarkojë në bregdetin e SHBA-së Një uragan i fuqishëm është nisur drejt Bregut të Gjirit të SHBA-së, i cili ende nuk është rimëkëmbur nga stuhia e fundi
FBI zbulon komplotin: Do rrëmbehej guvernatorja në SHBA FBI-ja amerikane arriti të zbulojë në kohë një komplot për rrëmbimin e guvernatores demokrate të Miçiganit Gretchen Whit
Kurti takon komisionerin Varhelyi: Kosova nuk dëshiron alternativë tjetër përveç BE Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në një takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi
Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy
Shpalli "Agimin e Artë" organizatë kriminale, alarm për bombë në Gjykatën e Apelit Gjykata e Apelit është vënë në alarm ditën e sotme pasi një telefonate që paralajmëronte për një bombë në ambientet e sa
Vjen ndëshkimi për Verdi Moravën, organizatorin e grevës në burgun e Drenovës Verdi Morava, i dënuar në burgun e Peqinit do transferohet në burgun e Drenovës në Korçë. Mësohet se transferimi ësh