999 rezultate për

gana

45 ditë punë, bllokohet aksi nga Dogana tek kthesa e Prezës Nga sot do të nisë bllokimi i aksit nga Kthesa e Doganës së Tiranës deri tek kthesa për Prezë. ARRSH bën me dije se
Ky është dëmi që pësoi Maqedonia nga Kosova Rreth 180.000 euro apo 2.000 tonë eksport i parealizuar, vlerësohet dëmi prej vendimit të Kosovës me të cilin doganat pë
Me orë të tëra zgjat pritja në dogana Kolona për dalje nga Kosova në pikën kufitare në Merdare vazhdon të jetë shumë e gjatë. Sipas Qendrës Kombëtare për M
35 rrugë të reja në bllokun e banimit te Dogana Një vit më parë, blloku i banimit në zonën e Doganës i ngjante një zone lufte, ku kalimi në dimër ishte tejet i vështirë
Përplasje mes Nismës dhe PDK-së, shkak bëhet dogana Në mbledhjen e sotme të Qeverisë pati goxha përplasje, sidomos ndërmjet ministrave të Nismës dhe atyre të PDK-së. Kjo
Metoda e re për të kaluar drogën në kufi Doganierët në vendkalimin kufitar të Preshevës kanë zbuluar një sasi të marihuanës e cila ishte fshehur në vend jo të za
Ky njeri mund të vdesë nëse zbulon fytyrën (FOTO LAJM) Ai është gazetari që zbuloi skandalin e trukimit të ndeshjeve në Gana, por kjo rrezikon t'i kushtojë jetën. Anes Are
Zbulohen barna të jashtëligjshme turke nga Dogana e Kosovës Oficerët doganor gjatë kontrollit të dërgesave në import më saktësisht të mallrave të importuara nga Turqia kanë hasur n
Emërohet zv.drejtori i doganave nga radhët e BDI-së Posti i numrit dy në Doganë do t’i takojë degës së BDI-së së Shkupit dhe ky vendim ka marrë veçmë dritën e gjelbër. Kës
Bashkimi Evropian bllokon Shqipërinë dhe Kosovën për heqjen e doganave Shefja e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj. Romana Vllahutin, ka zhvleftësuar deklaratat e politikanëv
Nxitoni të aplikoni! 33 vende të lira pune në Dogana Doganat kanë shpallur 33 vende të lira pune të pasqyruara të gjitha në faqen zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Do
Reagon Drejtoria e Doganave: Nga kush u ndërmor operacioni për kokainën Drejtoria e Doganave ka reaguar publikisht pas kapjes së 613 kg kokainë në Maminas. "Administrata Doganore në vijimës
Dogana e Kosovës konfiskon duhan dhe nargjilë në vlerë 10 mijë euro Dogana e Kosovës gjatë dy muajve të parë të vitit ka ndërmarrë aksione dhe kontrolle të shtuara në kontrollin e mallrave
Për dy muaj dogana konfiskon rreth 200 kg duhan refuz Dogana e Kosovës në kuadër të aktiviteteve kundër kontrabandës dhe dukurive tjera të paligjshme, gjatë dy muajve të parë
Maqedonia dhe Serbia bashkojnë doganat Maqedonia dhe Serbia e fillojnë doganimin e përbashkët në vendkalimet kufitare Tabanoc-Preshevë dhe Pelincë-Prohor Pçins
Vlatko Mijalkov jep dorëheqje nga doganat Vlatko Mijalkov, vëllai i ish kreut të DSK-së Sasho Mijalkov para një jave ka dhënë dorëheqje nga bordi i Doganës njofto
Merrej me bujqësi por e bëjnë shef dogane, djalit i heqin bukën e gojës Një familje në nevojë është hequr në mënyrë abuzive nga skema e ndihmës ekonomike për një gabim të kryer nga vetë instit
Doganat e Maqedonisë konfiskojnë produkte të falsifikuara Gjatë javës së kaluar, shërbyesit doganorë kanë penguar disa tentime për kontrabandim të mallrave të ndryshme. Lajmi bëh
E pazakontë, dogana gjen një tigër në kutinë postare (FOTO LAJM) Inspektorët meksikan kanë gjetur tigra në të gjitha llojet e situatave. Por zyra për mbrojtjen e mjedisit njoftoi një
Rama kritikon Kosovën se po largon ekspertët Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kritikuar Kosovën se po i largon ekspertët e fushave të ndryshme, e të cilët, sip