999 rezultate për

gaiani

Ambasadori italian vëzhgon procesin në Mëzez Procesi zgjedhor në vendin tonë ka marrë një vëmëndje të madhe edhe nga Ambasadori italian. Massimo Gaiani ka ndjekur ng
Rama: Albania is a real investment destination for Italian businessmen At the joint Italian-Albanian business conference, Prime Minister Edi Rama and Italian Ambassador Massimo Gaiani, advoca
Totozani: Të përhapim një kulturë demokratike Avokati i Popullit organizoi kete te njete në Tiranë seminarin “Ombusmani dhe rëndësia e tij për mbrojtjen e te drejtave
Bank theft, Gaiani: The justice system must investigate From the city of Shkodra, the Italian Ambassador to Albania, Massimo Gaiani said today that the banking system is safe a
Gaiani: Drejtësia të zbardhë vjedhjen në BSH Nga qyteti i Shkodrës, ambasadori Italian Massimo Gaini u shpreh sot se sistemi bankar është i sigurt dhe se Banka e Shq
Mogerin viziton Tiranën më 25 korrik Ministrja e Jashtme e Italisë Federica Mogerin viziton Tiranën më 25 Korrik. Lajmi u bë i ditur nga ambasadori italian n
Gaiani: Albania deserves the status Italian Ambassador in Tirana, Massimo Gaiani reported today in the Foreign Policy Committee in the Assembly of bilateral
Gaiani: Shqipëria e meriton statusin Ambasadori italian në Tiranë, Massimo Gaiani informoi sot Komisionin e Politikës së Jashtme në Kuvend mbi marrëdhëniet d
Konferenca për një bujqësi konkurruese në Shqipëri Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave ka zhvilluar dje në Pallatin e Kongreseve Konferenc
Gaiani urges to punish corrupted officials At a time when the European Commission has recommended granting the status to Albania, the Italian Ambassador in Tirana
Thirrja e Gaianit: Ndëshkoni zyrtarët e korruptuar Në një kohë kur Komisioni Europian ka rekomanduar dhënien e statusit për Shqipërinë, ambasadori Italian në Tiranë Massim
Gaiani: Shqipëria, vend konkurrent në turizëm Ambasadori italian në Tiranë Massimo Gaiani u shpreh sot se Shqipëria ka potenciale të mëdha për zhvillimin e turizmit.
Sipërmarrësit italianë, interes për të investuar në agrikulturë Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, u takua sot me ambasadorin e Repub
Ekstradimi i të burgosurve, Gaiani kërkon përshpejtim të procedurave Ministri i Drejtësisë, z. Nasip Naço, priti sot në një takim Ambasadorin Italian në Shqipëri, z. Massimo Gaiani. Pas fal
Topalli: Në opozitë gjithçka për integrimin Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në takim ambasadorin e Italisë, z.Massimo Gaiani. Duke falënderuar amb
Gaiani: Përmbyllni procesin zgjedhor Ambasadori Italisë në Tiranë Massimo Gaiani shprehet se zgjedhjet e 23 qershorit dëshmuan një shpirt të madh demokratik
Dyert e BE të hapura për ata që respektojnë rregullat "Bashkimi Europian nuk është një klub i mbyllur por është i hapur për të gjithë ata që pranojnë rregullat e tij". Kështu
Investimet italiane, Gaiani: Promovim më i mirë për Shqipërinë I pranishëm në një konferencë për rritjen e bashkëpunimit të biznesit ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë, ambasadori italia
Qeveria italiane, 10 mln euro për bujqësinë Ministri i Bujqësisë Genc Rruli dhe ambasadori i Italisë, Masimo Gaiani kane nenshkruar te merkuren nje marreveshje ku q
Ksera-Gaiani, prezantohet projekti i punësimit në Itali Të gjithë ata që duan të punësohen në Itali do të duhet të frekuentojnëe kurset profesionale, që ofrohen në vendin tonë