999 rezultate për

gaddafi

9 vjet nga vrasja e Gaddafit, infermierja serbe: Pse ishte një burrë i rrallë Sot shënohet përvjetori i 9-të i vdekjes së ish-liderit libian Muammar Gaddafi dhe si çdo 20 tetor, një impression vlerë
Hakmarrja e ëmbël nga varri e Gaddafit ndaj Sarkozy-s Nicolas Sarkozy e braktisi financuesin e tij Muammer Gaddafi në momentin më të vështirë, kur aleatët po e bombardonin, n
E pabesueshme: Gaddafi, shumë pranë blerjes së Manchester United në vitin 2 000 Muammar Gaddafi ka disa vite që ka vdekur tashëm i vrarë gjatë trazirave në vendin e tij gjatë pranverës arabe në Libi,
Haradinaj përmendi Gaddafin, reagon Kusari-Lila Një ditë më parë në Kuvendin e Kosovës ka ndodhur një përplasje mes kryeministrit Ramush Haradinaj dhe deputetes Mimoza
Haradinaj aktualizon historinë e politikanëve që kërcyen para Gaddafit Një vizitë e Behgjet Pacollit me një “delegacion” të madh prej 128 vetash, vazhdon të mbetet një nga anekdotat tërheqëse
Kushëriri i Gaddafit kërkon që Perëndimi t’i kërkojë falje Libisë Populli libian ende po vuan sepse fuqitë Perëndimore po vazhdojnë të mbajnë konfliktin. Kështu është shprehur kushëriri
20 të vdekur e 50 të plagosur si pasojë e një incidenti të shkaktuar nga një majmun në Libi Të paktën 20 persona janë vrarë si pasojë e një konflikti ndëretnik në qytetin libian Saba. Incidenti ka filluar kur
Tronditëse / Regjimi i Gaddafit infektonte fëmijët me HIV Dy ish-punonjës të regjimit të Muamar Gaddafit, kanë infektuar fëmijët me HIV. Ky lajm është bërë i ditur nga shënim
BBC publikon videon tronditëse të vrasjes së Gaddafit (VIDEO +18) Televioni publik britanik "BBC" ka publikuar një reportazh, i cili publikon pamje të qarta të momenteve të fundit të jet
Ja cfarë është gjetur në iPad-in e djalit të Gaddafit (FOTO-VIDEO) Në i-Padin, që thuhet se i përkiste djalit të vogël të ish-diktatorit libian, Muammar Gaddafi, janë gjetur me qindra ima
U vra Gaddafi apo sozia e tij?! (FOTO LAJM +18) Ka mundësi qe ish lideri i Libise, Muammar Gaddafi, te jete duke shijuar pushimet i qetë në një parajsë fiskale. Është e
Fakte tronditëse: Ja sa mirë jetonte populli libian në kohën e Geddafit Dikush mund ta mbajë mend kohën, kur shqiptarët shkonin për të punuar në Libi, në vitet ’80 të shekullit të kaluar. Këtë
Dënim me vdekje djalit të Gaddafi-t Sa i takon krimeve të kryera gjatë kryengritjes së vitit 2011, një gjykatë në Libi ka dënuar me vdekje djalin e koloneli
Ja çfarë kishte thënë Geddafi për ISIS-in Diktatori Muammar Gaddafi kishte parashikuar atë që sot është realitet, se sapo të binte nga pushteti, në pah do të diln
Balla: Basha's picture with Geddafi's regime Allegations of former Prime Minister Berisha for frequent visits to Iran from last exponents of opposition have caused a
Ja dhoma makabre e seksit e Gaddafit (FOTO LAJM) Është zbuluar një prej dhomave makabre të seksit të Kolonelit libian Gaddafi, ku ai përdhunonte vajza dhe djem të moshës
E vërteta e tmerrshme e “Haremit të Gaddafi-t” (FOTO-VIDEO) Horrori nisi me disa prekje të lehta. Ajo ishte vajza 15- vjeçare që kishte mbajtur një buqetë me lule për 62- vjeçarin,
Tërnava i dhuron Gaddafit hartë me gurë të çmuar Gjatë takimit që është zhvilluar mes liderit të ndjerë të Libisë, Muammar Gaddafit dhe myftiut të Kosovës Naim Tërnava,
Arrestohet kushuriri i Gaddafit Policia egjiptiane ka arrestuar kushuririn e Muammar Gaddafit. Ahmed Gaddaf al-Dam ishte bashkëpunëtroi më i ngushtë i l
Bashar al-Assad nuk dorëzohet: Nuk do rrëzohem si Gaddafi Presidenti Bashar al-Assad përkundër gjithë liderëve të tjerë të botës myslimane dhe atyre botërorë e ka përshkruar Pran