999 rezultate për

gĂzuar

Birra dhe verë të gazuar: Super festë në dhomën e zhveshjes të Realit (VIDEO) Reali i Madridit u shpall dje në mbërmje për herë të 34 kampion i La Liga, shkruan Albeu.com. Madrilenët festuan në m
Kur tĂ« kuptoni se çfarĂ« shndĂ«rrohet "Coca Cola" nĂ« trup, do hiqni dorĂ« Supozimi se pija e gazuar ‘Coca Cola’ mund t’i bĂ«jĂ« dĂ«m organizmit ka qĂ«ndruar ndĂ«r vite. Studime tĂ« mĂ«parshme e kanĂ«
2 gota nga kjo pije e gazuar dhe bëhesh "mik" me vdekjen Vetëm dy gota nga pijet e gazuara dietike në ditë rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme, ka konfirmuar një studim i O
Trangull dhe mente për shkrirjen e dhjamit Kastraveci është ndër perimet që gjithnjë rekomandohet kur vjen puna për dobësim dhe shkrirje dhjamërash. Dy recetat
Pse pijet me gaz dhe lëngjet e frutave shkaktojnë astmë Fëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Ronaldo kishte shkuar me pije të gazuar në stërvitje, Giggs gati për ta rrahur Periudha te Manchester United mund të themi se ka qenë me vendimtarja për Ronaldon duke iu referuar moshës, shkruan Alb
Kujdes! Inflamacioni shkakton kancer, diabet. Këto janë ushqimet që shkaktojnë inflamacion Një studim i fundit i kryer nga Universiteti i Karolinës Jugore ka treguar se njerëzit të cilët konsumojnë ushqime që sh
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Pijet e gazuara tashmë janë demonizuar nga zyrtarët e shëndetësisë për rolin e tyre në obesitet. Por një studim i ri sug
Përse duhet ta lani fytyrën me ujë të gazuar Kur bëhet fjalë për kujdesin e fytyrës, secila grua është në kërkim të zgjidhjeve të reja që sfidojnë veprimin e kohës,
Mjekët japin alarmin, lëngu i frutave përkeqëson azmën ëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Përdorni ujë të gazuar? Ja ndikimi në organizëm Të interesuar shumë për hidratim të trupit madje duke kaluar dhe përtej ujit natyral. Pra është edhe uji mineral të c
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Arsyeja: pijet e gazuara të sheqerosura i inkurajojnë qelizat që të plaken më shpejtë dhe të replikohen më pak. Studi
Çmime stratosferike nĂ« aeroportin e Shkupit, gjysĂ«m litĂ«r ujĂ«... 90 denarĂ« (FOTO) NjĂ« kafe kushton 250 denarĂ«, ndĂ«rsa njĂ« ujĂ« i pagazuar 90 denarĂ«. KĂ«to janĂ« çmimet e pijeve, ndĂ«rsa ushqimet nĂ« restoran
E dini çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini Coca-Cola? Procesi kimik gjatë prodhimit të ngjyrosjes së karamelit që përdoret në pije të buta si kola prodhon një kancerogjen që
Jo lëngjeve të frutave për fëmijët deri në 1 vjec Peditrit amerikanë kanë këshilluar prindërit të mos i japin fëmijëvë të tyre lëng frytash deri në moshën 1 vjecare. Më h
Uji i gazuar i dëmshëm? Si ndikon në shtimin e peshës Përdorimi i ujit me gaz është shpallur për shumë kohë i dëmshëm për organizimin, nga disa studiues. Por ka edhe ujë
Sa ndikon uji i gazuar në trupin tuaj? Të interesuar shumë për hidratim të trupit madje duke kaluar dhe përtej ujit natyral. Pra është edhe uji mineral të cil
A është sheqeri i dëmshëm për shëndetin tonë? Një studim i ri, realizuar nga kompanitë që prodhojnë ushqime, nuk është treguar ndonjë lidhje të qartë mes përdorimit t
Kujdes! Inflamacioni shkakton kancer, diabet. Ja cilat ushqime shkaktojnë inflamacion Një studim i fundit i kryer nga Universiteti i Karolinës Jugore ka treguar se njerëzit të cilët konsumojnë ushqime që sh
5 arsye pse fëmijët nuk duhet të konsumojnë pije të gazuara Të tejmbushura me sheqer dhe substanca kimike me zero vlera ushqyese, pijet e gazuara janë një ndër ushqimet që duhet të