E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

fyle

Influenca ruso-turke, Fyle paralajmëron BE-në për Ballkanin Nëse Bashkimi Europian distancohet nga Ballkani perëndimor, të tjerë lojtarë gjeopolitikë do të përfitojnë menjëherë nga
Batuta në Kuvend për virgjërinë e Pack Mesditën e sotme, Rama i ka hapur foltoren Berishës, madje i ka lexuar letrat që kishte në dorë ai. Në një çast Rama tha
Berisha: Fyle dhe Rama të implikuar në aferën e CEZ Në seancën e sotme, Berisha nuk është ndalur me akuzat duke bërë bashkëfajtorë komisionerin Fyle dhe kryeministrin Rama,
Fyle i shkruan Thaçit: Mbani përgjegjësi për të ardhmen e vendit tuaj Komisioneri për Zgjerim, Stefan Fyle në prag të përfundimit të mandatit të tij i ka shkruar një letër falenderimi Menduh
Fyle letër Tahirit: Vlerësim për rezultatet në luftën kundër drogës dhe krimit Lufta kundër narko-trafikut është vlerësuar nga Komisioneri Fyle, kjo përmes një letre drejtuar ministrit Tahiri. Kjo le
Fyle kritika të ashpra kundër Gruevskit Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle i ka tërhequr vërejtje kryeministrit Nikola Gruevski. Këto
Fyle nga Beogradi: Serbisë nuk do ti kërkojmë kurrë ta njohë Kosovën Stefan Fyle tha sot nga Beogradi se BE-ja është e gatshme të jap fonde ndihme për të lidhur më tepër ekonomikisht vendet
Fyle: Shqetësim prej bojkotit të opozitës, në fokus reformat Në fjalën e mbajtur në Parlamentin Europian lidhur me raport-progresin për Shqipërinë, komisioneri për zgjerimin në BE,
Ja çfarë thuhet në raport-progresin e KE-së për Maqedoninë Komisioneri për zgjerimin, Stefan Fyle do të publikojë sot në Bruksel raportin e progresit për vendet aspirante drejt BE
Ristani sqaron incidentin e ndodhur dje në tryezën me Fylen Deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani sqaroi sot incidentin e ndodhur dje në tryezën e Dialogut të Nivelit të La
Rama: Transformimi meritë e Fyles Me anë të një postimi në rrjetin social "Facebook", kryeministri Edi Rama i ka përcjellë një falenderim komisionerit Ste
Fyle apel qeverisë dhe opozitës për bashkëpunim konstruktiv Përmes një mesazhi në rrjetin social Twitter, Komisioneri i Zgjerimit Europian, Stefan Fyle, i ka bërë thirrje qeverisë
Ristani shan Ramën rrugaç në prani të Fyles kur i kujton burgun Një debat aspak i këndshëm është krijuar në mesditë ndërmjes Ramës e Ristanit, duke përfunduar deri në degjenerimin e of
Fyle: Bojkoti s'është rruga e duhur, Rama: Ne jemi në shërbim të opozitës Në konferencën e përbashkët për mediat me Komisionerin për Zgjerimin, Stefan Fyle, në përfundim të takimit të nivelit të
Fyle: Bojkoti s'është rruga e duhur, Rama: Ne jemi në shërbim të opozitës Në konferencën e përbashkët për mediat me Komisionerin për Zgjerimin, Stefan Fyle, në përfundim të takimit të nivelit të
Ja mesazhi që Fyle dha sot për opozitën shqiptare Komisioneri për Zgjerimin, Stefan Fyle ka dhënë sot një mesazh të fortë për opozitën shqiptare pas takimit me kreun e Ku
Basha ankohet tek Fyle: Qeveria po dhunon opozitën Opozita kërkon rivendosjen e normalitetit në Kuvend. Kështu u shpreh për mediat, kreu i opozitës, Lulzim Basha pas takim
Fyle-Meta: Politika të bashkëpunojë përmes gjithëpërfshirjes Update- Kryetari i Kuvendit Ilir Meta vlerësoi sot ecurinë e DiaIogut të Nivelit të Lartë. Gjatë takimit me Komisionerin
Tryeza e Dialogut të Nivelit të Lartë Shqipëri-BE, Fyle të hënën në Tiranë Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë Evropiane, Stefan Fyle viziton të hënën Tiranën, në kuadër të Tryezës së katërt
Fyle: Në Berlin për fuqizimin e Ballkanit Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Stefan Fyle përmes një postimi në rrjetin social Facebook vlerësoi sot takimin që po mb