999 rezultate për

futbolli

Futbollistja kosovare arrin majat, nominohet për "Topin e Artë" Futbollistja Kosovare Asllani është nominuar nga "France Football" për çmimin "Ballon d’or". 30 vjeçarja që luan për
"I shpërdorojnë paratë", Lei Kraja tregon ç'do bënte po të ishte gruaja e një futbollisti (FOTO LAJM) Lei Kraja është mjaft e komentuar për shkak të fotove të saj të bukura dhe shpesh provokuese. Ajo tërheq vëmendjen e të
Njihuni me Malushin, shqiptarin që po triumfon në futbollin amerikan (FOTO LAJM) Michael Malushi, nga Michigan, ka përfunduar me sukses vitin e tij të parë si profesionist me djemtë e hekurt të Michiga
4 shqiptarë i grabitën shtëpine, flet gruaja e Moratës Grabitja e shtëpisë së futbollistit të njohur Alvaro Morata pranë Madridit ka lënë ende kujtime të këqija për Alice Camp
Grezda rikthehet protagonist, shënon supergol me Rangers (VIDEO) Eros Grezda është rikthyer protagonist me skuadrën e akademisë së Rejxhërsit. Futbollisti shqiptar gjeti rrugën e rrjetë
EMRAT/ 20 futbollistët më të bukur në botë, CR7 kryeson listën Zakonisht në mediet sportive kemi parë renditje të futbollistëve në bazë të arritjeve në fushën e blertë. Kemi parë l
Një tjetër futbollist shqiptar te Fenerbahçe, Vedat Muriqit i bashkohet ylli i Kosovës te gjiganti turk Stafi teknik i Fenerbahçes ndoqi ndeshjen mes Kosovës dhe Malit të Zi ku "Dardanët" triumfuan me rezultat 2:0, derisa në
Iu vodh shtëpia nga 4 shqiptarë të armatosur, flet gruaja Moratës: Ishte shumë e vështirë, nuk mund të laja sytë nga frika Grabitja e shtëpisë së futbollistit të njohur Alvaro Morata pranë Madridit ka lënë ende kujtime të këqija për Alice Camp
Pochettino merr një ftesë të veçantë nga futbollistët e Tottenhamit Tottenham nuk po kalon një moment të mirë. Spurs, që në sezonin e kaluar arritën deri në finalen e Champions League, kan
Artikulli i medias së madhe gjermane: Si trukimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar Për dënimin e Skënderbeut rikthehen të flasin përsëri mediat, por këtë herë jo ato shqiptare, por ato gjermane. Revis
Vlerat në treg/ Hysaj në vend të dytë, njihuni futbollistët më të shtrenjtë të Kombëtares (FOTO LAJM) Thomas Strakosha është futbollisti më i shtrenjtë i Kombëtares shqiptare për momentin. Gardiani i Lacios ka parakaluar m
"Ai nuk zëvendësohet", Hygerta Sako e thotë troç kë futbollist shqiptar pëlqen (FOTO LAJM) Një nga moderatoret më bukuroshe të spotit dhe ndër më të dashurat për publikun është padyshi Hygerta Sako. Hygerta isht
Grabitën banesat e futbollistëve në La Liga, kapen 3 shqiptarë Një bandë me 3 shtetas shqiptarë dhe një spanjoll kanë rënë në pranga pas një operacioni të suksesshëm të Gardës Spanjol
Tjetër goditje për futbollin bullgar pas koreve raciste, plas skandali i trukimeve Futbolli bullgar ka marrë një goditje të fortë në këto pak ditë. Fillimisht, racizmi i shfaqur nga tifozët në ndeshjen e
Rrezikohet 'El Clasico', ky është vendimi i fundit për një nga ndeshjet më të rëndësishme të futbollit Tensionet në Kataluni, pas dënimit të nëntë politikanëve vendas pas referendumit të pavarësisë po rrezikojnë njërën ndër
Ronaldo lë prapa familjen Kardashian dhe yjet e futbollit, bëhet mbret i 'Instagramit' Rrjetet sociale janë shndërruar në një mundësi e artë fitimi për njerëzit më të famshëm në botë. Nga një studim i fun
Si sot 15 vite më parë ndryshoi futbolli, Messi debutoi me Barcelonën, pjesa tjetër histori (VIDEO) Sot, 15 vjet më parë, Lionel Messi bëri debutimin e tij në La Liga për Barcelonën. Që nga ajo koha, loja e futbollit nuk
Kore raciste në stadium, dorëhiqet kreu i Federatës së Futbollit (FOTO LAJM) Koret dhe shfaqjet raciste në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes në takimin Bullgari-Angli janë kthyer në çështje shtetë
"Muriqi është Zot i futbollit në Prishtinë", mediat serbe thurin elozhe për Muriqin (FOTO LAJM) Një luan i vërtetë dhe një luftëtar i jashtëzakonshëm, kështu përkshkruhet më së miri Vedat Muriqi. Kosova fitoi dje
ZYRTARE: Ylli i Malit të Zi mungon përballë Kosovës Përveq që Kosova ka lojtar mjaftë kualitativ, Mali i zi në ndeshjen e sotme do ta ketë edhe një problem tjetër. Atyre