999 rezultate për

fuga

Akademik Artan Fuga: Ju tregoj rrenat e themelimit të PS Nga Artan Fuga Thonë që është përvjetori i themelimit të Partisë Socialiste! Urime! Por, unë i di ku janë të gj
Regjistrimi i Gjinushit në zgjedhje, Fuga: Procesi është i paligjshëm Akademiku Artan Fuga ngriti polemika të shumta në momentin kur Skënder Gjinushi vendosi të kandidonte për postin e kryet
Refuzoj të marr pjesë në këtë puç! Fuga nuk voton për kreun e Akademisë së Shkencave Ka qenë më shumë produkt i një vendim marrjeje politike zgjedhja e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave s
Fuga: E premte e zezë për arsimin dhe shkencën në Shqipëri Akademiku Artan Fuga prej kohësh ka mbajtur një qëndrim kundër autoriteteve të shtetit lidhur me zgjedhjet në Akademinë
"Fol Edi!" Tre pyetje për Edi Ramën nga Artan Fuga Artan Fuga ka reaguar sërisht përsa i përket reformës së Akademisë së Shkencave e për këtë i drejtohet kryeministrit Ram
Fuga ironizon Skënder Gjinushin: Krejtësisht i pavarur Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave janë shoqëruar me akuza dhe kundër akuza mes palëve politike, ndërsa në këtë çështje
Artan Fuga: Politika pushton Akademinë e Shkencave me puç institucional Akademiku Artan Fuga ka dalë sot me një deklaratë për mediat ku flet për skandalin politik që po pushton Akademinë e Shk
Fuga: Nuk votoj nëse opozita bojkoton zgjedhjet Akademiku Artan Fuga i ftuar në emisionin “A Show” në “News 24” nga gazetari Adi Krasta u shpreh se nëse opozita nuk mer
Rama pësoi parainfarkt? Flet Endri Fuga Ish deputeti i PD-së Klevis Balliu deklaroi me një postim në rrjetin social Facebook se Kryeministri Rama kishte pësuar
Fuga: Pa Republikën e re, do endemi si minj në çark! Nga Artan Fuga Pa Republikën e re, do endemi si minj në çark! ———- Katër gjëra megjithatë rrekem t’i kuptoj por n
"Llaxore, baxhellë", Artan Fuga ironizon fjalorin e deputetëve Akademiku Artan Fuga ka analizuar fjalorin e që ka dominuar seancat e fundit në Kuvend dhe ka treguar se gjuha e tyre n
Akademik Artan Fuga: Mos na detyroni të bëjmë grevë pedagogësh Akademiku Artan Fuga në një postim në facebook shkruan se mjediset universitare nuk janë arena operacionesh policiore, a
Artan Fuga letër publike Lindita Nikollës pas shkarkimit nga posti i ministres Nga Artan Fuga Letër publike zonjës Lindita Nikolla me rastin e largimit të saj nga posti i ministrit të arsimit, rin
Artan Fuga: Si na kanë grabitur “skifterët” e politikës ne “lepujt” universitarë! Pedagogu Artan Fuga, në një shënim të fundit në rrjetet sociale ka reaguar edhe një herë për problematikën në universite
Akademiku Artan Fuga i drejtohet publikisht Ramës: Përgjegjësia do të bjerë mbi ju! Akademiku Artan Fuga i është drejtuar publikisht Kryeministrit Rama përsa i përket cështjes së arsimit. Pedagogu i kë
Fuga: Një profesor ka më pak kompetenca se sa pastruesja e fakulteteve Nga Artan Fuga I gjithë sistemi menaxhues i arsimit të lartë në Shqipëri ka rënë, është jofunksional, pa përgjeg
Artan Fuga: 9 masa të mençura për të cilat kemi nevojë Për nëntë ditë auditoret qëndrojnë bosh. Pikërisht për protestën e stuentëve akademiku Artan Fuga shprehet se ”tani k
Akademik Artan Fuga: Rama të shkarkojë bordet dhe drejtorët e agjencive, aty fillon dialogu Studentët ndodhën në ditën e dhjetë të protestës së tyre duke kërkuar plotësimin e tetë pikave, ndërsa kryeministri Rama
Artan Fuga: Bordet e administrimit të universiteteve duhen shkarkuar brenda ditës Nga Artan Fuga Pse e argumentoj njerën nga 11 propozimet që kam bërë për zgjidhjen e krizës të rëndë të univer
Protesta e studentëve, Artan Fuga propozon masat që duhen marrë Akademiku dhe pedagogu i njohur, Artan Fuga ka propozuar për studentët, Ministren e Arsimit, pedagogët dhe qeverinë, dis