999 rezultate për

fshati

Flakët shkrumbojnë disa banesa në Lurë, banorët kërkojnë ndihmë Zjarret janë shndërruar në një problem shqetësues në mbarë vendin duke ngritur alarmin si për shkatërrimin e mjedisit as
Aksidenti në Podujevë, 4 të lënduar Gjatë ditës së sotshme ndodhi një aksident mes dy veturave në fshatin Penuh të Podujevës. Për këtë rast është kontak
Tragjike, burri godet me sëpatë të afërmet e tij Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Gumenisë të Vlorës, ku një burrë Por burime, bëjnë me dije
Në fshatin e magjishëm holandez ku nuk lejohen veturat (FOTO LAJM) Gietorn, një fshat në provincën holandeze të Overijselit, ka shumë shtëpi, hotele, muze dhe restorante te të cilat mund
Fshati që nuk i njeh makinat, pamje përrallore (FOTO LAJM) Duket si një përrallë e vërtetë! Gietorn është fshati, që do të donte ta vizitonte të paktën një herë në jetë çdo njeri.
Fshati është rrethuar nga flakët në Sarandë, policia identifikon autorin Fshati Kalasë në Sarandë është i rrethuar nga flakët, ndërsa policia mësohet se ka identifikuar autorin e zjarrvënieve t
Zjarr i pëmasave të mëdha në Shkodër, shkrumbohet magazina ushqimore Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në magazinën ushqimore të fermerëve të fshatit Trush. Deri tani nuk dihet n
E vrau të atin me sëpatë kokës, 35 vjeçari ka tentuar të vrasë dhe nënën Detaje të rëndë zbulohen nga krimi i rëndë që ndodhi sot në Memaliaj, ku djali vrau me sëpatë babain e tij. Raportohet s
Prag katastrofe në Delvinë, zjarri djeg 8 shtëpi dhe rrezikon fshatin (VIDEO) Një tjetër zjarr masiv në afërsi të Delvinës ka përfshirë qindra ha kullotë, pemë frutore në të dy bashkitë Delvinë dhe
Zjarr masiv pranë fshatit Cerje në Korçë (VIDEO) Një zjarr masiv ka përfshirë prej dy ditësh pyllin pranë fshatit Cerje të bashkisë Pustec. Flakët kanë djegur një sipërf
Arrestohen në flagrancë 3 të rinj, ju gjet drogë në pikën kufitare Shërbimet policore të Sarandës në bashkëpunim edhe me policinë e kufirit, kanë arrestuar në flagrancë shtetasit G. Sh
DETAJE/ Përplasje me armë në Shkup, plagoset një person MPB gjatë ditës së sotme ka dhënë detaje rreth përplasjes me armë në Haraçinë të Shkupit, ku si pasojë mbet i plagosur n
Kultivonin kanabis, arrestohen 2 persona në Korçë Policia ka arrestuar 2 persona në Korçë të cilët kultivonin kanabis. Në pranga kanë rënë shtetasit F.S, 40 vjeç dhe
Sulmet ajrore në Siri, në dy ditë vriten 20 persona Sulmet ajrore kanë vrarë më shumë se dy grupe të njerëzve përfshirë 11 fëmijë në veri-perëndim të Sirisë në dy ditët e f
Pyjet mbi fshatin Bukoviq të Shkupit po shkrumbohen nga zjarri Një zjarr pyjor shpërtheu sot në mëngjes rreth orës 10 në terren të paarritshëm mbi fshatin Bukoviq në Shkup, midis fsha
Çudi në Poloni, ky është fshati ku prej 9 vitesh nuk ka lindur asnjë djalë (FOTO LAJM) Një skuadër zjarrfikësish e gjitha e përbërë nga femra. Është një rast i rrallë por është bërë një domosdoshmëri në kush
EMRAT/ Kishin mbjellë parcela me hashash, dërgohen në Prokurori kryetari i fshatit dhe inspektori Referohen matërialet pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Gjirokastër në ngarkim të shtetasit Bedri Llana, banues në M
Sulmuan me thikë 23-vjeçarin, lihen në burg dy të dyshuarit Gjykata e Fierit la sot në burg dy të arrestuarit e dyshuar për vrasjen e 23-vjeçarit Florian Selimi. Kiri Mernica 20 vj
Vodhi anësoret e autostradës, dënohet me 3 vite burg Gjykata Themelore e Prizrenit përmes një komunikate për media bën të ditur se ka dënuar me tre vjet burgim dhe gjobë për
Emrat dhe fytyrat: Kush janë të rinjtë që theren Florian Selimin (VIDEO) Zbardhen emrat e të arrestuarve për ngjarjen e rëndë që ndodhi disa ditë më parë në Fier, ku trupi i Florian Selimit, u