999 rezultate për

freedom

Freedom House: Përkeqësim i lirisë së medies në botë Organizata, Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, thekson në raportin e saj të publikuar të mërkurën se në demo
"Meta, fytyra e korrupsionit në Shqipëri", LSI sulmon Freedom House "Lufta kundër korrupsionit gjithashtu mori një goditje me zgjedhjen e Ilir Meta si President i Republikës më 28 prill...
Raporti jep alarmin: Rama po qeveris Shqipërinë me "dorë të hekurt" Freedom House e ka rënditur Shqipërinë në "Vendet në Trazicion", duke numëruar edhe njëher problemet më korrupsionin.
RAPORTI/ Qytetarët e Shqipërisë dhe Kosovës pjesërisht të nënshtruar Demokracia është “nën sulme dhe po tkurret” në gjithë botën; Shtetet e Bashkuara kanë hequr dorë nga roli tradicional si
Mustafa flet për progresin e Kosovës, por në fund ka një pyetje për të gjithë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka bërë një postim në Facebook duke iu referuar ecurisë së mirë të reformave në Koso
Freedom House: Kanabizimi dhe ndikimi negativ në ekonominë shqiptare “Çështja urgjente e krimit të organizuar u shfaq edhe në fushën e kultivimit të kanabisit. Dy vjet e gjysmë pas godi
Freedom House: Kosova pjesërisht e lirë Në raportin më të ri të organizatës Freedom House thuhet se forcat populiste dhe nacionaliste kanë arritur përfitime të
Marjan Rroku in new bid to gain freedom Marjan Rroku became known to the Albanian public after his controversial interview to Ardit Gjebrea months ago. 15 years
Del në treg smartphone më i lirë në botë Kompania indiane Ringing Bells për herë të parë ka hedhë në treg telefonat më të lirë në botë. Smartfoni “Freedom 251”,
Anulohen zgjedhjet presidenciale në Austri Në Austri gjykata Supreme ka anuluar zgjedhjet presidenciale, të cilat i humbi kandidati i ekstremit të djathtë nga “Fre
Freedom House: Shqipëria e parafundit në rajon për lirinë e shtypit Organizata Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, ne vlerësimin e saj më të fundit e ka renditur Shqipërinë dhe
LR-PDSH: Pushteti nuk mund të organizojë zgjedhje demokratike Lëvizja për Reforma në PDSH ka reaguar pas Raportit të “Freedom House” sa i përket demokracisë në Maqedoni. “Sipas ra
FH: Maqedonia kualifikohet si shtet hibrid Sipas raportit të fundit të publikuar nga Freedom House, Maqedonia vazhdon të mbetet shembulli më i keq për liri dhe dem
Freedom House: Demokracia në Maqedoni ka pësuar rënie Freedom House ka publikuar një raport me emrin “Vendet në tranzicion 2016“, ku njëmbëdhjetë vende kanë shënuar rënie të
Freedom House: Shqipëria vazhdon të konsiderohet një qeveri tranzicioni Në raportin më të fundit të Freedom House për Vendet në Tranzicion, del në përfundim se Ballkani, që dikur ishte një raj
Ben Blushi gained his freedom Rama's opponent Ben Blushi has reacted just one day after the referendum within the Socialist Party. In a letter sen
Smartfoni më i lirë në botë, ja sa kushton (FOTO LAJM) Kompania indiane Ringing Bells ka zbuluar smartfonin më të lirë në botë. I quajtur Freedom 251, është smartfoni më i lir
Albania marks improvement in terms of economic freedom Albania has marked a small improvement in terms of economic freedom compared to the past year. Heritage Foundation and W
RDK: Raporti i "Freedom House" vërteton se vendi është shumë larg zgjedhjeve Raporti i fundit i "Freedom House" vërteton edhe njëherë se Maqedonia vazhdon edhe më tutje të jetë shembulli më i keq p
Raporti i Freedom House, LR-PDSH: Maqedonia një hap më afër shteteve diktatoriale Në raportin e fundit të organizatës për mbikqyrje dhe zgjerimin e lirive në vendet demokratike “Freedom house”, Maqedoni