999 rezultate për

franga

Kursi i Këmbimit: Sa shiten dhe blihen euro, dollari, paundi e franga zvicerane Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.30 lekë dhe shitet me 105.10 lekë. Euro blihet me 123.50 lek
Shqiptarit të Maqedonisë i vidhen në Durrës 6 000 franga dhe mjeti luksoz Një shtetas i Maqedonisë i cili ka poseduar edhe pasaportë zvicerane, nën kërcënimin me ar më është plaçkitur gjegjësish
Erdhi për plazh në Durrës, pushuesit nga Zvicra i grabisin makinën luksoze dhe mijëra franga Policia e Durrës ka vënë në pranga tre persona të cilët akuzohen se nën kërcënimin e armës, i kanw grabitur automjetin l
Kapet dyshja në Morinë, tentuan të kalonin jashtë mijëra franga zvicerane Policia e Kukësit, në bashkëpunim atë Kufitare në Morinë, parandaluan dhe goditën një rast të tentativës për transfertë
Mashtruan bankat dhe morën mijëra franga, arrestohen 4 shqiptarë Autoritetet zvicerane ka hartuar një politikë që të lëshohen kredi pa interes për bizneset që kanë pësuar dëme nga situa
Rikthehet skandali i Loredanës, reperia meret në pyetje nga policia zviceriane (FOTO LAJM) Këngëtarja Loredana Zefi është nën hetim pasi akuzohet se ka zhvatur mijëra euro të një çifti zvicerian. Bëhet fjalë
Grabitën 200 milion lekë, vëllai dhe i dashuri i spikeres shqiptare: Se dinim që kishte aq para Grabitja në një qendër tregtare në Tiranë, zbuloi se njëri nga autorët e vjedhjes së shumës prej 200 mln lekësh dhe 50 m
Vodhën 20 milion lekë dhe 50 mijë franga nga "Range", kapen ''mjeshtrit" (VIDEO) Policia e Tiranws ka finalizuar operacionin policor "Kombinacioni". Zbardhet në kohë rekord vjedhja e një shume të m
Një shqiptar nga Maqedonia dhe një nga Kosova i marin të moshuarës 15 mijë franga, u prezantuan si policë Zyrtarët kanë arritur ta marrin zarfin me rreth 15,000 franga, me rastin e kontrollimit të bërë të një kosovari 31 vjeça
Dy shtetasit e Maqedonisë në Zvicër janë eliminuar për 34 mijë franga Detaje të reja janë zbuluar në rastin e vrasjes së dyfishtë të shtetasve mqedonas, i cili ndodhi në fund të marsit në nj
Kosovarit i grabisin targën 11 mijë franga, shpërblimi prej 1000 frangash fut në kurth hajdutin Një 31-vjeçari nga Kosova të quajtur Fidan Imerit i kanë vjedhur targat e makinës së tij. Por ajo që është interesante n
Fitoi 184 milionë franga në lotari, por kjo grua punon sërish kameriere Tetorin e kaluar u bë i njohur emri i saj në komunë, pasi që komuna e saj e vogël pati befasisht të ardhura të jashtëzak
Elvis Naçi tregon sa para janë mbledhur për të prekurit nga tërmeti Një tërmet i fuqishëm dhe me pasoja katastrofike goditi vendin më 26 Nëntor të këtij viti. Tërmeti shkaktoi 51 të vde
Kështu dukej aeroporti i Vlorës në vitet 1914-1916, ja sa kushtonin biletat (FOTO LAJM) Nga Kreshnik Kuçaj Shqipëria ka një histori relativisht të hershme të transportit civil e ushtarak ajror. Fluturimet
Forcohet dollari, çfarë po ndodh me euron Monedha e Eurozonës është shfaqur e qëndrueshme këtë të Martë, duke mbetur në kuotën e 121.2 lekëve sikurse dje. Ndër
I zhvati shtetit mijëra franga, si u zbulua shqiptarja në Zvicër Gjykata e Qarkut Rheintal ka dënuar kosovaren M. F*. me 4 vite e gjysmë burg për veprën penale abuzim me pensionin e in
Vodhën 688 mijë franga, dëbohet nga Zvicra çifti shqiptar Prokuroria zvicerane ka kërkuar 4.5 vjet burg, për shkak siç thuhet se ka shpërdoruar 688,000 CHF në IV dhe përfitime pl
Skandali, sa do të zgjasin hetimet për Loredanën Reperja shqiptare Loredana Zefi ishte në qendër të vëmendjes në Zvicër dhe në Kosovë, kur një çift zviceran e akuzoi se
Arrestohet vajza nga Kosova në Zvicër, gënjente se ishte mjeke Pas raportimit të 20 min, disa polic arrestuan 36-vjecaren Imera I. Gruaja me origjinë kosovare u arrestua në shpinë e
Si i la me gisht në gojë punëtorët zvicerianë mashtruesi shqiptar (FOTO LAJM) Të gjithë të punësuarit kanë mbetur pa punë e disa rroga minus, e borxhi për kompaninë e tij ka arritur më shumë se 12 m