999 rezultate për

franca

Nuk do ta besoni, Gjermania është ekipi që ka pësuar më shumë gola në Botëror Botërori i Rusisë ka filluar dhe sot është dita e katërt e këtij kompeticioni por a e keni menduar ndonjëherë se kush ës
Franca e nis me fitore, arrin të mposhtë "kangurët" Francezët kanë arritur të marrin një fitore të vlefshme kundër Australisë me një rezultat 2-1. Goli i parë për fran
Franca dhe Australia publikojnë formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Dita e tretë e Botërorit do të nisë me përballjen e "gjelave" të Francës me Austarlinë. Të dyja skuadrat vijnë me pr
Saha: Franca ka gjithçka për të fituar Kupën e Botës Ish sulmuesi i Manchester United, Louis Saha beson se Franca ka aftësinë e duhura për të fituar Kupën e Botës, pavarësis
Këto janë skuadrat më të shtrenjta të Botërorit Observatori i Futbollit "CIES" ka bërë një listë ku rendit disa nga skuadrat më të kushtueshme që do marrin pjesë në Bot
Franca nuk e harron azilantin shqiptar që shpëtoi dy familje Bashkia e qytezës Change në Francë ka hapur një fond për t’i ndihmuar financiarisht azilantit nga Kosova Florim Shehu, i
Formacioni që do të rri në stol gjatë Kupës së Botës (FOTO LAJM) Është një shifër e çmendur ajo që do të rrijë në stol gjatë Kupës së Botës që do të zhvillohet në Rusi. Bëhet fjalë
Panik tek Franca, Mbappe lëndohet në stërvitje (VIDEO) Nje histroi e përsëritur qe gjithmonë do i ndodhi një skuadre të rëndësishme. Këtë herë ishte radha e Kylian Mbappes që
Zhgënjen Franca, barazon me Amerikën (VIDEO) Franca ka barazuar sonte me Amerikën në "Parc Olympique Lyonnais" me rezultatin e përgjithshëm 1-1. Të parët që kalo
Kur Brazili, Franca, Italia dhe Gjermania eliminohesh që në fazën e grupeve të Botërorit (FOTO LAJM) Kur kanë mbetur edhe pak ditë afër kampionatit Botëror, kanë filluar drbatet se kush do e fitojë këtë vit. Në këtë ra
Tifozët vërshëllyen Pogban? Deschamps i del në mbrotje 25-vjeçarit Didier Deschamps iu tha mbështetësve të Francës të mos i ulin pritshmëritë e tyre, pasi Paul Pogba u vërshëllye gjatë fi
Spektakël dhe gola, Franca fiton miqësoren e luksit ndaj Italisë (VIDEO) Franca ka fituar miqësoren e luksit kundër Italisë, duke triumfuar 3-1, sfidë kjo që u zhvillua në “Allianz Riviera”.
Franca dyfishon rezultatin ndaj Italisë (VIDEO) Franca ka shënuar edhe golin e dytë përballë Italisë në "Allianz Riviera" të Nices. Ai që ka realizuar është sulmues
Franca kalon në avantazh ndaj Italisë (VIDEO) Franca ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në "Allianz Riviera" të Nices. Ai që shënoi ishte mbrojtësi i Barcelonës,
Formacionet zyrtare: Francë - Itali Franca dhe Italia do të luajnë sonte miqëren e luksit, për ndeshjet përgatitore për Kupën e Botës që do të zhvillohet në
Maqedonia merr pjesë në forumin “Franca-Ballkani 2018”, në Beograd Një delegacin i Maqedonisë, i përbërë nga kompani, Oda Ekonomika, Lidhja e Odave Ekonomike, etj, marrin pjesë në forumin
Rama çudit nga Franca: S'më vjen keq se shqiptarët po ikin! Gjatë një interviste në "Francë 24" kryeministri Edi Rama ka folur për zhvillimet e fundit në Shqipëri. Rama u pyet
Franca nuk gabon, fiton pastër ndaj Irlandës (VIDEO) Franca ka arritur të fitojë me rezultatin e përgjithshë 2-0, derisa e ka dominuar miqësoren kundër Irlandës Golat për
Franca shënon dy gola të shpejtë ndaj Irlandës (VIDEO) Në ndeshjen Francë – Irlandë janë shënuar dy gola të shpejtë. Në minutën e 40'-të Olivier Giroud kaloi në avantazh Fr
E mira shpërblehet! Franca i jep shtetësi dhe punë emigrantit që shpëtoi foshnjen (VIDEO) Menjëherë pasi e ka shpëtuar një fëmijë që ishte varur në një ballkon të një ndërtese në Paris, 22 vjeçari nga shteti i