999 rezultate për

francĂ

Franca e Holanda vazhdojnë ta pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën Franca dhe Holanda mbesin shtetet, të cilat e pamundësuan liberalizimin e vizave për Kosovën gjatë presidencës gjermane
Vaksina COVID-19, dozat e para i marrin këto shtete Tashmë që vaksina është thuajse gati, shtetet kanë nisur të përgatisin se cilët do të përfitojnë fillimisht nga kryerja
Franca "hakmerret" ndaj Portugalisë, fitojnë Gjermania dhe Suedia, Spanja "ngec" ndaj Zvicrës (VIDEO) Kanë përfunduar katër ndeshje shumë interesante në kuadër të Ligës së Kombeve. Franca ka arritur të fitojë tri pikë t
Zhbllokohet super ndeshja, Franca në avantazh (VIDEO) Pas 45 minutave të para të mbyllura në barazim pa gola mes Portugalisë dhe Francës, rezultati është zhbllokuar në të dyt
Macron: Franca do të ofrojë vaksina COVID-19 për vendet e varfra Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi sot se Franca do të ofrojë një pjesë nga dozat e saj të para të vaksinës COV
Franca futet në karantinë, makinat "përpijnë" Parisin vetëm pak orë para bllokimit (VIDEO) Trafik i rënduar ka kapluar Parisin vetëm pak orë para se të ndodhte bllokimi i ri kombëtar në të gjithë Francën. Trafik
Sulmi në Nice, Macron: U sulmua e gjithë Franca Presidenti francez, Emmanuel Macron, është zotuar se Franca nuk do të heqë dorë nga “vlerat e saj” dhe gjithashtu u bëri
Franca nis izolimin e dytë: Mbyllen baret dhe restorantet, ndalohen udhëtimet midis rajoneve Presidenti francez Emmanuel Macron ka njoftuar një bllokim të dytë kombëtar, duke ndaluar udhëtimin midis rajoneve. M
Kuka njeh kundërshtaren për gjysmëfinale, vjen nga Franca Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, po garon në kategorinë -78 kilogramë në Grand Slam të Budapestit. Ajo deri më tani
Dhunuan vajzën pasi u lidh me serbin, Franca dëbon familjen boshnjake Autoritetet franceze kanë dëbuar një familje nga Bosnja dhe Hercegovina pasi ata kishin rrahur vajzën e tyre dhe ia kish
Zero shanse për azil! Franca riatdheson 25 shtetas shqiptarë Sipas një njoftimi të policisë 25 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar sot në pikën kufitare të Rinasit. Atyre iu ishte
Sky Sports: Ekipe nga Anglia, Spanja, Gjermania, Italia dhe Franca për të krijuar një ligë të përbashkët "Sky Sports" ka dhënë një lajm ekskluziv pak minuta më parë. Disa ekipe nga Anglia, Spanja, Gjermania, Italia dhe Fra
Franca merr masa, fillon ndalesa e daljes në rrugë për shkak të COVID-19 Rrugët në Francë u zbrazën për shkak të fillimit të ndalesës së daljes në rrugë e cila u vendos për shkak të rritjes së
Franca rikthen oraret e ndalimit të qarkullimit, Italia gati për masa të reja Rrugët e Parisit dhe tetë qyteteve të tjera franceze u shkretuan të shtunën në mbrëmje ndërsa u zbatuan ora e re policor
Paqe mes Italisë dhe Holandës, Franca nuk fal Kroacinë, Anglia mposhtet në shtëpi (VIDEO) Ndeshjet e sotme të Ligës së Kombeve kanë treguar disa rezultate mjaft interesante, sidomos në Ligën A, ku ndeshen ekipe
Riatdhesohen 25 shqiptarë nga Franca, policia: Shanset për azil janë zero! Janë riatdhesuar 25 shqiptarë nga Lille në Francë pasi kishin kërkuar azil. Operacioni është zhvilluar në bazë të n
Miqësoret: Barazim spektakolar mes Gjermanisë dhe Turqisë, Franca shënon shtatë gola (VIDEO) Kombëtaret janë duke zhvilluar grumbullimet e radhës teksa përpara ndeshjeve të Ligës së Kombeve, kanë zbritur në fushë
Nuk ndalet Milani, interesohet edhe për qendërmbrojtësin nga Franca Në ditën e fundit të merkatos, Milani është në kërkim të një mbrojtësi qendre. Kuqezinjtë duket se më në fund e kanë
Franca në alarm, mbyllen sërish baret Parisi ka vendosur të mbyllë të gjitha baret nga e marta ndërsa qeveria franceze ngre alarmin e koronavirusit. Detajet e
ZYRTARE/ Chelsea transferon portierin nga Franca Chelsea ka njoftuar se ka kompletuar transferimin e portierit Edouard Mendy nga Rennes. 28 vjeçari është larguar nga