999 rezultate për

forcat

Shpërthim i fuqishëm në Madrid, shembet pallati (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka terrorizuar banorët e Madrid, rreth orës 3 të pasdites. Sipas pamjeve të para, shpërthimi d
Përmbytjet pushtuan vendin! Forcat e Armatosura dyfishojnë kapacitetet për banorët Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete të vendit, teksa Ministria e Mbrojtjes dhe Agjencia Ko
Autobotët dhe Forcat Speciale "zbarkojnë" në Ish-Bllok (FOTO LAJM) Fotot që po shikoni vijnë nga zona e Ish-Bllokut, ku janë mbledhur forca të shumta policie dhe autobotët me ujë. Siç
Policia nuk kursehet, shpërndan turmën me gaz lotsjellës dhe ujë Edhe në ditën e pestë të protestës, Policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe ujë. Protestuesit i janë drejtuar drejtor
Tirana në tym e flakë, pamjet më pikante nga protesta e sotme për Klodian Rashën (FOTO LAJM) Edhe mbrëmjen e sotme në Tiranë u mbajt një protestë, nata e tretë për Klodian Rashën. Të rinjtë të shumtë dolën në q
Forcat Speciale hedhin gaz lotsjellës nga taraca e kryeministrisë Protesta para kryeministrisw ka agravuar ku protestuesit kanë goditur me gurë efektivët dhe ku Forcat Speciale kanë lësh
Protesta e dhunshme e të rinjve, 8 policë përfundojnë me urgjencë në spital Qindra të rinj janë ngritur në protestë pasditen e sotme pas vrasjes së Klodian Rashës dy ditë më parë nga efektivi i po
Çfarë po ndodh në Maqedoni? Forcat Speciale "blindojnë" rrugët (VIDEO) Forca policore janë mbledhur në Haraçinë të Shkupit. Nga MPB ende nuk japin informacion nëse bëhet fjalë për ndonjë
Zbardhet emri, ekzekutohet me armë zjarri 27 vjeçari në Vlorë Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Orikum-Llogara, në fshatin Dukat Fushë në Vlo
Kishte dalë për peshkim, zhduket 32 vjeçari në Durrës Një peshkatar 32 vjecar është zhdukur në Durrës, në zonën e njohur si “Currila”. I riu, i identifikuar si Silvi Prif
29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtimi fashist italian e gjerman Sot shënohet 29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dyt
U ekzekutua brenda makinës, në 2008 Ridvan Ramazanit i vranë vëllain Një ngjarje e rëndë tronditi Shkodrën këtë mesditë. Ridvan Ramazani u ekzekutua me armë zjarri në fshatin Mushan. 46-vje
Jozefina Topalli bashkon forcat me Patozin: Shkojmë bashkë në zgjedhje! Kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, në një intervistë për ”RTSH”-në ka folur për alternativën që së ba
Sot, 76 vite nga çlirimi i Tiranës (FOTO LAJM) Ditën e sotme, 17 nëntor shënohet 76-vjetori i çlirimit të Tiranës nga ushtria gjermane në vitin 1944. Lufta për çlir
Forcat speciale turke "pushtojnë" ishullin në Egje (FOTO LAJM) Ushtria turke ka zhvilluar një stërvitje të madhe në rajon e Egjeut duke simuluar pushtimin e një ishulli. Mediat tu
Përplaset këmbësorja në Gjirokastër, niset me urgjencë në spital Një aksident ka ndodhur pak më parë në lagjen “18 Shtatori” në qytetin e Gjirokastrës. Një automjet ka përplasur një
Eksploziv në banesën e 49-vjeçarit në Elbasan, dyshimet e para Shpërthen lëndë plasëse në banesën e 49-vjeçarit me inicialet T.Ç. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Katundi i Ri, në qyt
"Po përballemi me një armik", Osmani: Duhet të bashkojmë forcat kundër antisemitizmit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, tha në Forumin e Antisemitizmit se të gjithë vendet e botës duhet të bash
Të shtënat me armë në zonën e Teleferikut, pse ndërhynë dhe forcat "Shqiponja" Të tjera detaje zbardhen nga një sherr që ndodhi gjatë ditës së sotme në zonën e Teleferikut në Tiranë, ku u raportua dh
Greqia gati të blejë avionët amerikanë F-35, tronditet Mesdheu Greqia është e bindur tashme se përballë Turqisë mund të rezistojë vetëm përmes një programi të avancuar armatimi. Ashtu