999 rezultate për

football

Reali në hetim? Football Leaks: Mori 200 milionë euro nga kompani në parajsat fiskale Real Madrid rrezikon të përfundojë nën hetim për evazion fiskal, pasi ka përfituar nga pagesa të cilat kanë si burim kom
Nga Adriano te Cassano, 10 talentet që dështuan sipas "France Football", ka 6 italianë (VIDEO) Revista që jep "Topin e Artë" ka përpiluar një renditje të lojtarëve më premtues që nuk i kanë shfrytëzuar në maksimum a
France Football dërgoi Messin te PSG, reagon Pochettino Trajneri i PSG-së, Mauricio Pochettino, ka folur edhe për Leo Messi-n në konferencë për shtyp. “Pas një jave do të ke
"France Football" e bën fakt: Messi vesh fanellën e PSG (FOTO LAJM) Vazhdojnë informacionet nga Franca të cilat e lidhin të ardhmen e Lionel Messit me Paris Saint Germain. Madje prestig
Eto'o reagon ashpër ndaj "France Football": Ne afrikanët nuk ekzistojmë? Ditë më parë 140 gazetarë votuan për tre formacionet më të mira të historisë së futbollit në kuadër të "France Football"
"France Football" zgjedh Pierluigi Collinën si gjyqtarin më të mirë të historisë së futbollit France Fotball ka bërë listën e 10 arbitrave në histori të futbollit dhe italiani Pierluigi Collina është shpallur arbit
"France Football" zgjedh trajnerin e ëndrrave Gjatë ditës së djeshme, revista prestigjose franceze “France Football” zgjodhi ekipin më të mirë të të gjitha kohërave.
"Ndihem i nderuar që jam në formacionin e ëndrrave", Messi komenton rezultatet e France Football Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka thënë se ndihet i nderuar që është përfshirë në formacionin e më të mirëve të të gjit
France Football zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave France Football ka zgjedhur formacionin më të mirë të të gjitha kohërave. Meqenëse, Topi i Artë nuk do i dhurohet tek
E shpjegon "France Football": Ja sa "Topa të Artë" do të kishte fituar Maradona Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëh
Eto'o shpreh pakënaqësi ndaj "France Football": Mungesë respekti (FOTO LAJM) Samuel Eto’o shpërtheu me kritika ndaj organizatorëve të "Topit të Artë", duke i akuzuar për mungesë respekti, pasi e re
Forbes: 50 klubet sportive më të vlefshme në botë Është publikuar lista me me 50 klubet më të vlefshme në botën e sportit, me shtatë skuadra sportive në të. Derisa loj
Plas lufta në rrjetet sociale, nipi i Agnellit i sulet Barçës dhe "thumbon" Messin për Topin e Artë “France Football” njoftoi zyrtarisht ditën e djeshme se nuk do të ketë një fitues të Topit të Artë për këtë vit. Një
Dhjetë futbollistët më të mbivlerësuar në historinë e futbollit Legjendare braziliane Pele është cilësuar si futbollisti më i mbivlerësuar i të gjitha kohërave, ndërsa David Ginola ësh
LISTA/ Ronaldo futbollisti me ndikimin më të madh në botën e futbollit Cristiano Ronaldo është futbollisti më me ndikim në botën e futbollit dhe një nga tre njerëzit më me ndikim në këtë spor
Sheiku i Manchester City-t, pranë goditjes së nëntë Manchester City është një nga klubet më të pasur në planet prej vitit 2008. Mansour bin Zayed Al Nahyan, i njohur shkurt
Pronarët e Man City blejnë klubin e nëntë (FOTO LAJM) Kompania që ka në pronësi Manchester Cityn pritet të shtojë klubin e nëntë në listë, duke blerë klubin belg të kategoris
'France Football' rendit 10 portierët më të mirë në histori (FOTO LAJM) 'France Football' ka renditur 10 portierët në të mirë në histori sipas saj. Prestigjozja franceze e cila ndanë edhe ‘
Pronarët e Manchester City gati të blejnë klubin e 9, shpresojnë të mbyllin marrëveshjen me klubin francez Pronarët e Manchester City shpresojnë që ta blejnë një klub të ri, që do të jetë i nënti që ata janë pjesë e aksionarëve
"France Football" plas bombën: Juventusi transferon Neuerin Neuer është pjesë e Bayernit që nga viti 2011, kur ai u transferua te gjigantët e Bundesligës nga Schalke. France Foo